سخنگوی وزارت خارجه ایران: تهدید اسرائیل به اقدام نظامی را در مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم

 بهرام قاسمی گفته‌های نخست‌وزیر اسرائیل را «گستاخانه و شرم‌آور» خوانده است. سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفته‌های نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر حمله به ایران در صورت تهدید موجودیت اسرائیل را «گستاخانه و شرم‌آور» خواند و گفت که این تهدید به اقدام نظامی علیه ایران، در مجامع و نهادهای حقوقی و بین‌المللی پیگیری خواهد شد.
 
بهرام قاسمی شامگاه پنجشنبه ۲۲ آذر، اسرائیل را «مظهر اوهام، کینه و نفرت» خواند و گفت که این کشور «هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت».
 
وی در عین حال افزود: «بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم‌آوری از سر جهل یا هذیان ... دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می‌شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین‌المللی پیگیری خواهد شد».
 
گفته‌های سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره پیگیری تهدید آقای نتانیاهو در نهادهای بین‌المللی در حالی بیان شده که جمهوری اسلامی ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد. از سوی دیگر، رهبر و دیگر مقامات تهران بارها از «محو» اسرائیل سخن گفته‌اند و آیت‌الله علی خامنه‌ای تأکید کرده است که این کشور «۲۵ سال آینده را نخواهد دید».
 
سپاه پاسداران همچنین چندین بار بر روی موشک‌های خود عبارت «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» را به زبان عبری نوشته است.
 
سازمان ملل متحد، آمریکا، اتحادیه اروپا و شماری دیگر از کشورها بارها از حملات لفظی مقام‌های ارشد ایران علیه اسرائیل انتقاد کرده و تهدید به نابودی اسرائیل را شدیداً محکوم کرده‌اند.
 
آقای قاسمی روز پنجشنبه همچنین گفت: «جمهوری اسلامی ایران از چنان توانمندی دفاعی ـ نظامی و پشتوانه مردمی برخوردار است که تعبیر خواب‌های پریشان این کوته‌بینان کینه‌توز و جنگ‌طلب را چون همیشه ناممکن و آنان را از امکان بیان این یاوه‌گویی‌های بیمارگونه و مالیخولیایی پشیمان خواهد کرد».
 
نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه موجودیت این کشور را «خط قرمز» دانسته و اعلام کرده بود اگر خطری از سوی جمهوری اسلامی ایران موجودیت کشورش را تهدید کند، او حمله به درون مرزهای ایران را رد نمی‌کند.
 
آقای نتانیاهو گفته بود: «آنها می‌خواهند نیروهای نظامی ایران را به اینجا بیاورند، در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتر از ایران، در مجاورت مرز ما و موشک‌هایی با برد ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را با خود بیاورند که همه خاک اسرائیل در تیررس آن باشد و همین‌طور ۸۰ هزار شبه‌نظامی شیعه را با هدف صریح نابودی ما وارد کنند».
 
دولت و ارتش اسرائیل از سه سال پیش حضور نظامی ایران در سوریه را «تهدیدی جدی» و به منزله «تنگ شدن طناب دار به دور گردن اسرائیل» دانسته و در راستای مبارزه با آن، صدها بار به «اهداف ایرانی و هم‌پیمانانش در سوریه» حمله کرده است.
 
با این حال سخنان روز چهارشنبه آقای نتانیاهو یکی از موارد نادری است که او به روشنی احتمال حمله اسرائیل به خاک ایران را اعلام می‌کند.
+16
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  ای هرامزاده هایه مفلص ، ۴۰ سال اسراییل رو تهدید به مرگ ، حمله هوایی ، دریایی ، زمینی و موشکی ، و حتی برداشتن از نقشه زمین کردید و حالا دم از شکایت می‌زنید هر چند دنیا تره که هیچ یونجه هم بارتون نمیکنه ، درود بر مردم بزرگ اسراییل و ایران
  73
  42
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  رژیم اخوندی ایران برای انیکه به ملتهای که مذهب غیره شیعه دارند و بخصوص به ملت عرب که اکثرا" سنی مذهب هستند ثابت کنند که مذهب شیعه برتر از مذهبهای دیگر است از 40 سال پیش بدنبال حذف رژیم اسرائیل بوده وهست. اگر اخوندهای حاکم ایران موفق میشدن که دولت اسرائیل را از بین ببرند انگاه به تمام دنیا میگفتن انچه که شماها در این 70 سال نتوانستید رژیم اسرائیل را از بین ببرید ما توانستیم , پس مذهب شیعه بر حق تر از همه مذهبهاست.
  76
  34
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  بکش (سیفونو) تهدید اسرائیل به اقدام نظامی را در مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنید؟؟ لابد با همین روش هم میخواهید اسرائیل را از روی نقشه جغرافیای محو کنید. واقعا که خیلی مشنگید
  49
  20
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  من فکر میکنم اسراییل برای اینها ازاییل هست. اخرش هم این اسراییل نسلشان را نابود میکنه.
  48
  18
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران

  آخوند محکوم به فنا ست. عمر حکومت ستمگر آخوندها بزودی بپایان میرسد.
  82
  20
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  فقط دو دسته ادم هستن که اینقدر پر رو و وقیح هستن . اولی این اخوندای خودمون ،دومی رو هم نمیشه نوشت اما خودتون میدونین
  13
  20
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  24 ساعت پارس میکنید اسراءیل را محو میکنید الان که قضیه مواجهه فیزیکی با همون اسراءیلی که قرار بود محوش کنید و روز شمار برای محوش گذاشتین جدی شده ادای ادمهای متمدن را در میارید که میخوایم شکایت کنیم. یعنی بی شرف تر و نامرد تر و بی هویت تر و وقیح تر و ترسوتر از اخوند جماعت خود بی شرفشه. خفه خون بگیرید سنگین ترتونه
  21
  23
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.