دختر هندی از پدرش برای نساختن توالت به پلیس شکایت کرد

حنیفه زارع در نامه‌اش به پلیس گفته است پدرش او را فریب داده و باید دستگیر شود یک دختر هفت ساله هندی پس از آنکه پدرش وعده خود برای ساخت توالت را اجرا نکرد، از او به پلیس شکایت کرد.
 
حنیفه زارع در نامه ای به پلیس گفته که پدرش "او را فریب داده" و باید دستگیر شود. او گفته از دفع مدفوع خود بیرون از خانه و در فضای باز "خجالت می‌کشد".
 
بر اساس گزارش یونیسف، بسیاری از مردم در هند به توالت دسترسی ندارند و تقریبا ۵۰۰ میلیون نفر در فضای باز اجابت مزاج می کنند.
 
حتی جایی که توالت ساخته شده است، بسیاری از مردم از آنها استفاده نمی‌کنند.
 
حنیفه که با والدینش در شهر آمبور در ایالت تامیل نادو در جنوب هند زندگی می‌کند هرگز در خانه توالت نداشته‌اند.
 
او به بخش تامیل بی‌بی‌سی گفته است که شمار اندکی از همسایه‌های او توالت دارند و زمانی که در کودکستان بوده از پدرش خواهش کرده که یک توالت برای خانه بسازد.
 
حنیفه گفته است از دفع مدفوع در بیرون خجالت می کشیده و از نگاه کردن مردم احساس ناراحتی می‌کرده است. پدر حنیفه می‌گوید که اسخت توالت را آغاز کرده، اما آن را تمام نکرده است او در نامه اش به پلیس گفته است که پدرش وعده کرده بود به شرط این که در مدرسه نمره خوب بگیرد برایش توالت خواهد ساخت.
 
احسان الله، پدر او به بخش تامیل بی‌بی‌سی گفته است او ساختن توالت را آغاز کرده اما به دلیل نداشتن پول نتوانسته کار را یه پایان برساند.
 
پلیس از دریافت نامه او ابراز خوشحالی کرده و گفته است کودکان را در مدرسه‌ها تشویق خواهد کرد تا از والدینشان بخواهند در خانه هایشان توالت بسازند.
 
دولت هند اعلام کرده که تا سال ۲۰۱۹ هر خانواده صاحب توالت خواهد شد. اما این برنامه دولت به نوعی با مخالفت رو به رو شده است.
 
یک مطالعه اخیر نشان می دهد که ۸۹ درصد از مردم روستایی در هند در فضای باز قضای حاجت می کنند زیرا آنها نمی خواهند توالت تمیز کنند یا در نزدیکی آن زندگی کنند.
 
محققان گفته‌اند این رفتار ریشه در سنت‌های مربوط به "کاست" در جامعه هند دارد.
 
برای قرن‌ها، تمیز کردن مدفوعات انسانی کاری ناشایسته محسوب می‌شد که آن را اعضای طبقه‌های فرو دست انجام می‌دادند.
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.