یک مرجع تقلید :حذف تکلیف شب دانش آموزان توسط آموزش و پرورش خلاف سنت قرآن است

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعه در قم، حذف مشق شب برای دانش‌آموزان را «اشتباه و بر خلاف سنت قرآن و سیره علما» خواند.
 
به گزارش مرکز خبر حوزه، وی تاکید کرد که «نباید دانش‌آموز بعد از مدرسه رها شود، بلکه باید مغز و فکر او با انجام تکلیف مشغول شود».
 
این مرجع تقلید شیعه همچنین گفت که «اگر کسی بخواهد به مراتب بالا برسد باید زحمت بکشد، با کار آسان انسان به مراتب بالا دست پیدا نمی‌کند». ​آیت‌الله سبحانی پیش از این نیز از حذف تکلیف شب برای دانش‌آموزان انتقاد کرده بود.
 
رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در شهریور ماه خبر داده بود که در سال تحصیلی جدید برای کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی مشق شب حذف و «تکالیف مهارت محور» جایگزین آن می‌شود.
+14
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من نه حذفش درسته و نه تکلیف های سنگین. نهایت نصف صفحه و یا یک مطلب بسیار کوچیک که حالت یادآوری مطالب اون روز باشه کافیه. ولی بخدا تو ایران معلمها کارشون شده مشق دادن و روز بعد یا هفته آینده هم نصف ساعت کلاس هم چک کردن و بازخواست کردن همون مشق ها یعنی اصلا درس نمیدن و معلمها تو ایران کارشون شده برنامه ریزی برای گذاشتن کلاسهای تقویتی و اضافی که مجزا از خانواده ها پول میگیرن و تو کلاس اکثراً بچه ها به حال خودشون رها شده هستند و یا انقدر مطالب سخت و در حد بالا میگن که بچه ها نفهمند و اینطوری هنوز سال شروع نشده اتوماتیک کلاسهای تقویتی و اضافی رو مجبور میکنند خانواده ها بگیرن.
  5
  22
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  behzad2010 - رتردام، هلند

  با این طرز اموزش,یک مشت الاغ تحویل جامعه خواهند داد.
  1
  30
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  یکی بره به گوش این برسونه تکلیف رو انگار یه معلم مسیحی ایتالیایی اختراع کرد
  93
  87
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  متآ سفانه روحانیت و بخصوص مراجع کار و دخالت و فضولی در زندگی خصوصی خانواده ها و افراد را بجایی رسانیده اند که جان همه ملت به لب رسیده . برای هر موضوع و حرکتی یک آیه و حدیث جعل میکنند و بخورد ملت میدهند. در کار آموزش و پرورش دخالت میکنند . در کار محیط زیست در کارپزشکی . مسائل جنسی. بهداشت و درمان . در کار عمرانی و ساختمانی که مثلا" آشپزخانه مدرن مکروه است . در حوزه ورزش و تفریحات سالم . بس کنید این مزخرفات را . مردم را دین زده کردید. کاری کردید که مردم آن 12 نفر را هم قبول ندارند تا چه رسد بشما متحجرین ضد بشری ضد ارزشهای انسانی . اکنون آیه و حدیث و روایت در مسائل زیر شکمی را پشت سر گذاشته اید رسید ه اید به مشق شب بچه ها.والا خجالت خوب چیزیست که متآسفانه شماها فاقد آن هستید.
  2
  36
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  میشه یه ایه از قران در فضیلت کار و کشاورزی و زحمت بیارین؟ بیشتر ما دیدیم صحبت از غارت و غنیمته. حالا این حاج اقا میگه برای رسیدن به مدارج بالا باید زحمت کشید و این مخالف قران هست، لابد میدونه دیگه! 😀. در ضمن هر وقت آخوند کار کرد و زحمت کشید، ما قبول میکنیم قران گفته زحمت بکشید. کسی که لباس کارش از لباس تو خونه خیلی ها راحت تره لطفا خفه و دم از کار و زحمت نزنه.
  85
  107
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  آیت الله جعفری سبحانی (دزدیدن ۴ میلیارد دلار ،و فرستادن خانواده به اتریش و ایتالیا و خانه ۲۰۰میلیون دلاری در تاسکانی ایتالیا با پولهای وقفی مردم )
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  اخه سوراخ موش ...😂 قرآن و علما ، فضیلت کدوم گل بر سره مسلمانان دنیا زدن که از بقیه دنیا بد بخت تر ، بی سواد تر ، عقب افتاده تر ، فر مودید بدون زحمت و کار سخت به جایی نمی توان رسید ، بفرمایید از صدر اسلام تا امروز شما مفتخورایه صدقه خور کدوم زحمت و اکتشاف ، اختراع، تحقیق ، علم ، دوا ، درمان رو به بشر هدیه دادید جز تفکر و تمرکز به زیره شکم و شهوترانی .. درد و بلایه هرچی غیر مسلمان که تو مفتخور از اختراعاتشون داری لذت میبری تو سره تو اون خمینی دجال ، علی گدایه شیره ای دین و سلام ... 😎😂😂
  30
  96
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کاملاً درست فرمودند. در قرآن هست که رسول اکرم و علی آقا نه فقط شب ها مشق مینوشتند، بلکه با صدای بلند میگفتند: مشق مینِویسُم آی مشق مینِویسُمممممم. همینطور در دوران گذشته آیت الله سید محمد صمدِ ننه آقا زادگان مرتب این آیه را متذکر میشدند!
  41
  90
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  راست میکه شب برن پیس طوسی تا تو حمام اموزش ماساژ یاد بگیرن . بعدها بهتر بکارشان میاد
  34
  87
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران

  آخوند محکوم به فنا ست. عمر حکومت ستمگر آخوندها بزودی بپایان میرسد.
  102
  122
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.