نماینده مجلس: یک جایی باید پرونده کشف امامزاده را ببندند/ مرتبا نباید امامزاده تولید شود

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به اینکه "دنبال شجره‌نامه امامزاده‌ها نبودن" به معنای افزایش تولید امامزاده در کشور است، می‌گوید پرونده کشف امامزاده را یک جایی باید بست.
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درخصوص اظهارات مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مبنی بر اینکه دنبال شجره‌نامه امامزاده‌ها نباشید، به خانه ملت گفت: اگر چنین رویه‌ای در پیش گرفته شود، من قول می‌دهم امسال چند هزار امامزاده دیگر تولید می‌شود.
 
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نگاه که مسئول محترم در مصاحبه خود به آن اشاره کرده کاملا اشتباه است و چنین رویه‌ای به دین خسارت وارد می‌کند.
 
وی با بیان اینکه کسی که شجره‌نامه ندارد چطور صحت این ادعا ثابت می‌شود، افزود: آیا مسئولان ماشین زمان دارند و به 1400 سال قبل برمی‌گردند؟
 
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: حتما شجره‌نامه‌های دقیقی را مراجع عالیقدری باید تایید کنند و حکم بخورد؛ در غیر این صورت هر کسی یک شجره‌نامه می‌سازد، آن را هفت نسل عقب‌تر می‌برد و به امامی وصل می‌کند.
 
سیاحتی دانستن برخی امامزاده‌ها وهن دین است
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با انتقاد از این گفته که "برخی از امامزاده‌ها بیشتر سیاحتی است" ، گفت: برخی سخنان وهن دین است؛ اینکه یک امامزاده را سیاحتی بنامیم و یکی را زیارتی اصلا معنا ندارد؛ از رییس سازمان اوقاف می خواهیم ورود کند و تذکر دهد.
 
بخشنامه‌ای در سازمان اوقاف مبنی بر افزایش نیافتن امامزاده‌ها
 
وی با اشاره به بخشنامه‌ای در سازمان اوقاف، توضیح داد: کمتر از یک ماه پیش سازمان اوقاف بخشنامه‌ای کرد که دیگر امامزاده‌ها افزایش پیدا نمی‌کند ولی متاسفانه تعداد امامزاده‌ها همینطور در حال اضافه شدن است لذا از سازمان اوقاف می‌خواهم در این دکان‌ها را ببندد.
 
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به بررسی این موضوع در مجلس نهم، تشریح کرد: آماری که در ابتدای انقلاب از تعداد امامزاده‌ها وجود داشت با آماری که پس از 37 سال گرفته شد، نشان می‌داد که حدودا 10 برابر شده است؛ آقایان مسئول در پاسخ به سوال ما در این خصوص در مجلس نهم گفتند که در آن زمان آمار و اطلاعات متقن و درستی در دست نبوده ولی اکنون ما آمار و اطلاعات را درست و بانک اطلاعاتی خود را کامل کردیم.
 
در فاصله مجلس نهم تا دهم چندهزارتایی به آمار امامزاده‌ها اضافه شد
 
وی با بیان اینکه "در همین فاصله مجلس نهم تا مجلس دهم چندهزارتایی به آمار امامزاده‌ها اضافه شد"، گفت: سوالی که مردم می‌پرسند این است که داستان امامزاده‌ها کی تمام می‌شود؟ یعنی چه که تعداد آنها رو به تزاید است و چرا مرتبا افزایش پیدا می‌کند؟
 
جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه این افزایش امامزاده‌ها در نزد جوانان فاقد معنا است، افزود: یک جایی باید پرونده کشف امامزاده را ببندند و مرتبا نباید امامزاده تولید شود.
 
نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به اینکه نباید بعد از 1400 سال از تاریخی به بعد کشف امامزاده داشته باشیم، گفت: کشف امامزاده‌ها باید یک جا تمام شود؛ برخی از اینها اصلا هیچ شجره‌نامه‌ای ندارد و در برخی روستاها داستان‌سازی می‌شود؛ بنابراین سازمان اوقاف باید جلوی آن را بگیرد و با این خرافات و برخی اظهارات مسئولان که موجب وهن دین است، به شدت برخورد کند.
+61
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  ملت اکثرا خرافاتی و بیسواد دینی در ایران و حتی در خارج از کشور برای خود فریبی و فرار از مسئولیت به دین و خرافات نیاز دارن. تا زمانیکه ژن اخوند در اکثریت ایرانیا از بین نره چیزی عوض نمیشه حالا بیا به من بگو پناهنده لااقل زحمت کشیدم خودمو از دست دین و خرافات رها کردم. شما که در ایرانی چه کار مثبتی انجام دادی؟؟؟؟
  65
  176
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  این دل خوشی ملت را ازشان نگیرید. زمانیکه کوه مشکلات زندگی و غول بیماری روی شانه های ملت هست و جهت رفع آنها از خدا و مسئولین کشوری کاری ساخته نیست ,مردم مجبورند که به مرده(خاص),آنهم از نوع عربش رو بیاورند,از طرفی بخاطر (آگاهی و شعور)بالای ملت,سالانه درآمد میلیاردی برایتان دارد
  1
  87
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  به یزدان قسم اگر ما خِرَد داشتیم کجا یک چنین سرانجام بد داشتیم
  3
  95
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  فکرشو بکنین!. امامزاده جیمی تو مثلا بگیم مرکز فرانکفورت!. اگه بگیره چه یوروهایی بندازن توش!. جیمی پسر یه صیغه ای المانی بود که یه مدتی صیغه امام ابوالفضل بود!. کنتور که نداره!
  2
  38
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  متاسفانه شاه فقید برخلاف پدرش واکنشی شایسته به رشد قارچ گونه امامزاده ها نشان نداد. به امید روزی که با بولدوزر به سراغ این بتکده هارفت . شاید برای ثبت در تاریخ فقط امامزاده بیژن را برای خنده موزه کرد
  1
  22
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. امام زاده بنز . یک اخوندی ادعا میکرد یک مهنس المانی بنام نبز که ماشین بنز را زاییده از چاکران امام جعفر اصادق بوده و تمام کتابهای امام جعفر صادق را خوانده احتمالا مرسدس هم دختری بوده که از امام براش درست کرده. امام زاده مسدس بنز در اشتوتکارت یکی از معرودترین امام زاده های المان است من یادم کمبرسیهای مایلر که برای شرکت ذغال سنگ خریداری شده بود و سقف کابین مانها سفید بودعروف بودند به مایلر کله اخوندی(احتمالا این نوع مایلر را یک امام زاده میزاییده).سقت پرستی و مردار پرستی ملت ایران تمامی نداره
  0
  28
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  احتمالا اینجا قبلا اسب ابوافاضلاب بعد از خوردن یک خورجین جو قضای حاجت کرده و الان تبدیل شده به امازاده اسب حضرت ابو فاضلاب. خاک به سر ملتی که بعد از ۴۰ سال دروغ دزدی و کشتار وتجاوز به ناموسشون هنوز با آین سقط پرستی باور دارند. جالبه که هنوز تو اون ممکتی که اینجوری قربون صدقه فلان توله عرب یا کره صیغه ایش میشن کسانی پیدا میشن که در حین تو سر و سینه زدن برای فلان سقط شده یا صدای سگ در اورتدن برای فلان مردار رگ گردنشون بلند میشه میگنن ما فرزندان کورشیم یا مثل اون ای وا خواهر در سوئد امید دانا خودشه صیغه اسب کورش میدونه و به جان کورشش قصم میخوره
  0
  30
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.