شاپرک شجری زاده؛ زندان در اردی بهشت؛ خروج از ایران تیر؛ پناهندگی و سخنرانی در پارلمان کانادا آذر!

ف. م. سخن
عجایب «سیاست بازی»ِ حکومت اسلامی، فراتر از حد باور است!
 
خانمی ۴۲ ساله، که به قول خودش سیاسی هم نیست، در اردی بهشت ۹۷ به خاطر برداشتن روسری از سر، برای بار دوم دستگیر می شود، به ۲ سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم می شود، در تیر ماه، خبر خارج شدن اش از ایران منتشر می شود، و امروز بعد از حدود ۷ ماه از این جریانات، نه تنها در کانادا پناهنده شده، بلکه در پارلمان این کشور سخنرانی می کند!
 
این که ما ایرانیان، در طول سال های اخیر، در حالِ «بازی خوردن»یم موضوعی قطعی ست.
 
نکته ای که باعث اعجاب است، نوع بازی خوردن های ما ست! به عبارتی «بازی دهندگان»، چنان «ولنگ و واز» ما را بازی می دهند که انسان دچار «خود کم بینی» و «خود احمق پنداری» می شود و تصور می کند که بازی دهندگان، حد اقل شعور را هم برای ما ایرانیان قائل نیستند.
 
به زندان محکوم شدن، و پس از آن خروج شخصِ به زندان محکوم شده، و «تزریق» او به جمع «اپوزیسیون» خارج، و اوج گرفتن یکشبه ی او در رسانه های «مخالف نما»، آن قدر تکرار شده که دیگر موضوع قابل توجهی به نظر نمی رسد.
 
البته نباید تصور کرد فردی که مورد استفاده یا سوءاستفاده ی دستگاه های امنیتی قرار می گیرد «آگاهانه» این کار را انجام می دهد و خدای نکرده مامور حاکمیت است. این دستگاه های امنیتی نظام هستند که با مهارت، از افرادی که شاید روح شان از طرح توطئه خبر ندارد به نفع خود استفاده می کنند.
این بار اما، شخصِ به زندان محکوم شده، که به اقرار خودش کوچکترین فعالیت سیاسی نداشته، چنان ناگهانی به اوج پرتاب می شود، که پشت تریبون پارلمان کانادا قرار می گیرد، و برگ تازه ای به کتاب «اپوزیسیون سازی در جمهوری اسلامی» افزوده می شود.
 
ما را با اهداف جمهوری اسلامی و شیوه های «بدیع» و «در خور توجه» طراحان و برنامه ریزان امنیتی کاری نیست. آن ها «به درستی» برای حفظ حاکمیت شان دست به هر کاری می زنند. مخالفان واقعی حکومت اسلامی هم «به درستی» دستِ امنیتی ها را رو می کنند و تمامِ تلاش شان را برای سرنگونی حکومت انجام می دهند.
 
اما این که حکومتی ها، به شعور اپوزیسیون به این شکل آشکار توهین کنند، و در روز روشن، اپوزیسیون ساخته ی دست خودشان را به خوردِ مردم بدهند، نهایت کج سلیقگی ست چرا که به این طریق، بی شعوری و حماقت خودشان را آشکار می سازند.
 
یک شطرنج باز خوب، همواره حریف خوب و قابل در مقابل خود آرزو می کند، و حریفی که مثل ابله ها، تصور کند که با حقه های آشکار و بچه گانه ای مثل «حرکت ناپلئونی» می تواند حریف قدرش را در چهار حرکت مات کند، قطعا ابلهی بیش نیست.
+83
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  افرین شاپرگ جان واقعا" افراد امنیتی رژیم اخوندی خیلی از ایرانیهای که خبر از هیچ جا نداشتن و داشتن زندگی خودشان را داخل کشور میکردن , با زور و فشار و ارعاب وادارشان کردن که به جمع اپوزیسیون خارج از کشور بپیوندن.
  206
  363
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
  ۵۳
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  مرگ بر حکومت قرون وسطی اخوندی،ننگ بر حکومت تخیلی مذهبی دزدولات٬ایرانی عزیز ایران بیماره،بشتاب ایران اشقال شده،تک تک ما بایستی دست بکار شیم.مردم زندانی یه مشت غارتگر شدن،ننگ بر جهالت مذهبی.
  212
  366
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  ۴۱
  mashhabib - ماساچوست، ایالات متحده امریکا

  این مقاله آدم رو یاد حرفهای دایی جان ناپلئون میاندازه که همه چی رو از نگاه توطئه و کار انگلیساست و از این مزخرفات ...همه قاطی کردن ؟!!
  282
  176
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران

  دختر شجاعی بود . همینقدر که شجاعت داشت علی رغم مسائل امنیتی یه همچین حرکت شجاعانه ای بکنه خوب بود و بعدش هم با برنامه از این موقعیت دنبال پناهندگی رفت و موفق شد. درواقع یه کیس خوب برای پناهندگی خودش برای خودش خلق کرد
  60
  94
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  ۴۶
  azarbayjan-janim - تبریز، ایران
  کاملا مشخصه یا مغز نویسنده فسیله یا خودش عامل جمهوری اسلامیه جهت بی اعتبار کردن شاپرک که آبرو براشون نزاشت
  30
  30
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  بازی های سازمان قدر قدرت اطلاعات وامنیت کشوره.از اول گفتم شاپرک مونث شده باطبیه.برای انگولک کردن جماعت بع بع گو وباورکنندگان اپوزیسیون.
  12
  12
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  چطور میشه یک زندانی سیاسی حالا باطبی یا شاپرک یا کفتار یا هر جونور دیگه به زندان محکوم بشه واز زندان بیاد بیرون واز کشور بتونه به این راحتی خارج بشه؟
  17
  17
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  بی اساس اتهام وارد کردن کار جمهوری اسلامیست! . بعید نیست که این خانم مثل خیلی از پناهجویان ایرانی زمینه ایی برای پناهندگی برنامه ریزی کرده باشه ولی اینکه بخواهییم بدون یک دلیل قابل قبول ادعا کنیم او دست پرورده دستگاههای امنیتی است، یا اهل اغراق هستیم، یا اینکه ریگی در کفش خودمان است!
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.