عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: ما از تظاهرات مردم ایران به ویژه جوانان ایرانی حمایت می کنیم

 «الیوت انگل» عضو ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا «الیوت انگل» عضو ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا می گوید ما خواستار ایران آزادی هستیم که در آن انتخابات آزاد برگزار شود.
 
در نشستی که سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در آستانه سالگرد اعتراضات گسترده در شهرهای ایران، در محل کنگره آمریکا برگزار کرده بود، شمارى از قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه شرکت داشتند.
 
دیماه سال گذشته بیش از هشتاد شهر در ایران شاهد اعتراضات گسترده مردمى بود که طى آن دست کم بیست تن توسط نیروهاى دولتى کشته شدند.
 
الیوت انگل عضو ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در نشست سه شنبه شب در کنگره آمریکا گفت ایرانیان هم اکنون تحت دیکتاتوری شدید قرار دارند. البته این جریان از سال ۱۳۵۷ شروع شد و هیچ تغییری هم در وضعیت‌شان روی نداده است. مردم ایران خواستار آزادى هستند که دیگر مردم جهان از آن بهره مندند. ما از تظاهرات مردم ایران به ویژه جوانان ایرانی حمایت می کنیم.
 
در این نشست همچنین تام مک-کلینتاک عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان گفت:‌ حاکمیت دیکتاتوری ایران در قدرت، رو به افول است. ما به دوره حساسی رسیده ایم. وضعیت اقتصادی ایران نشان از وجود فشار بر آن کشور دارد. آزادی در انتظار نسل آتی ایران است.
 
همچنین «برد شرمن» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: من در کنگره تلاش مى کنم اقداماتی صورت بگیرد که مردم ایران بتوانند به دموکراسی دست یابند. در این صورت روابط دو کشور (ایران و امریکا) عادی خواهد شد. ما از اعتراضات مردم ایران و همچنین از اعتصابات کارگری که با هدف دستیابی به حقوقشان صورت مى گیرد، حمایت می‌کنیم. من از سازمان مجاهدین خلق بابت افشاگری برنامه اتمی ایران در سال ۲۰۰۲ قدردان هستم. آمریکا توطئه علیه اپوزیسیون ایران در اروپا را محکوم کرده و می‌کند.
 
در این نشست همچنین جودی چو، عضو دموکرات مجلس نمایندگان گفت: آمریکا از زندانیان سیاسی در ایران، از دخترانی که بابت انتخاب لباسشان زندانى مى شوند و روزنامه نگارانی که بخاطر افشاى حقایق به زندان مى افتند، حمایت می کند. آمریکا از اعتراضات حمایت می کند.
جودی چو ​استیو کوهن دیگر عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: حضور من در این برنامه به معناى اعلام حمایت ازخواست مردم ایران براى دستیابی به دموکراسی و آزادی به حق‌شان است.
 
تد پو عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: من از زنان ایرانی به خاطر حضورشان در اعتراضات قدردانى مى کنم. رژیم ، مردم را به زندان می اندازد، اما مردم ایران باز هم به خیابان می آیند.
تد پو وی افزود: مردم ایران به حاکمیت ملاها و سپاه پاسداران معترضند. امیدوارم روزی در کنار شما در خیابان‌های ایران قدم بزنیم.
+28
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  همش می‌گن حمایت می‌کنیم هیچ کدام هم نمی‌دونه چطوری!! خوب باشه من هم از خونه حمایت می‌کنم شماها برید! مخصوصا که از ما پیرپاتال‌ها همون حمایت ویژه را هم نمی‌کنند!! دیگه شرمنده! انگار لنگ وراجی‌های ایناییم. شما خودتون این آخوندا را نیارید و نگهشون ندارید. حمایت از ما پیشکش!
  32
  34
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mashhabib - ایران، ایران
  ای بگور پدر آدم دروغگو ...چهل ساله قول الکی میدید ...سال 88 پشت مردم رو همون اوباما خالی کرد ..مگه نکرد ؟ الان هم لطف کنید زر زر مفت نکنید
  33
  34
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اره ارواح بابات ,از تصمیم 30 ساله تان برای سرنگونی رژیم آخوندی پیداست
  26
  31
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.