وحید صیادی نصیری ، زندانی سیاسی زندانی در قم بعد ازبیش از ۵۰ روز عتصاب غذا درگذشت

 وحید صیادی نصیری از مهرماه امسال و در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک زندانیان متناسب با جرایم آنها، دست به اعتصاب غذا زده بود. مسئولان زندان قم روز چهارشنبه ۲۱ آذر در تماس با خانواده وحید صیادی نصیری، زندانی عقیدتی محبوس در این زندان، از درگذشت او خبر دادند.
 
به گفته الهه صیادی نصیری، خواهر این زندان عقیدتی محبوس در زندان قم، برادرش در روزهای گذشته در اعتراض به وضعیت نگهداری خود در زندان قم و درخواست برای انتقال به زندان اوین اعتصاب غذا کرده بود.
 
وحید صیادی نصیری نخستین بار در شهریور ۹۴ بازداشت شد. او ۱۳ ماه پس از بازداشت خود در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده اتهاماتی‌اش دست به اعتصاب غذا زد.
 
اتهامات او «توهین به مقدسات، توهین به رهبر جمهوری اسلامی ایران و تبلیغ علیه نظام» بود که عمدتا از رهگذر فعالیت‌هایش در شبکه‌های مجازی به ویژه فیسبوک برایش رقم خورد.
 
وحید صیادی نصیری دوره محکومیت خود را در زندان‌های اوین تهران و رجایی‌شهر کرج گذراند.
 
وحید صیادی نصیری که در دادگاه بدوی مجموعا به هشت سال حبس محکوم شده بود، در فروردین امسال با اعمال عفو نوروزی و پس از تحمل دو سال و نیم حبس، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.
 
آزادی این زندانی سیاسی و عقیدتی فقط چند ماهی دوام آورد و مرداد امسال، اداره اطلاعات شهر قم بار دیگر وی را بازداشت کرد. این زندانی سیاسی و عقیدتی یک هفته پس از بازداشت و با تکمیل بازجویی‌ها به زندان فشافویه منتقل شد، اما پس از مدت کوتاهی از این زندان به زندان ساحلی قم انتقال یافت.
 
آقای صیادی نصیری از مهرماه امسال و در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک زندانیان متناسب با جرایم آنها، دست به اعتصاب غذا زده بود.
 
آن طور که الهه صیادی نصیری، خواهر این زندانی، در گفت‌وگو با رادیو فردا گفته است، در بازداشت دوم حتی پرونده اتهامات برادرش در دادگاه رسیدگی نشده‌ است.
 
وحید صیادی نصیری پس از تحمل بیش از ۵۰ روز اعتصاب غذا و وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد.
 
به گفته خانم نصیری، مسئولان زندان در تماس با خانواده به آنها گفته‌اند که برای تحویل جنازه او به بهشت معصومه قم مراجعه کنند.
 
مسئولان قضایی هنوز به این خبر واکنش نشان نداده‌اند.
+240
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد

  دوستان خواهشا چون موضوع مهم می‌باشد لطفا مثبت دهید،مطمئا با دارو کشتنش این درسیس که ک گ ب از روس به قاتلان داده.دوستان خواهشا چون موضوع مهم می‌باشد لطفا مثبت دهید،مطمئا با دارو کشتنش این درسیس که ک گ ب از روس به قاتلان داده.
  174
  225
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  حیف از این جوانان و لعنت به رژیم مستبد اسلامی .تسلیت به خانواده اش :(
  30
  141
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::جوابگو - مالمو، سوئد::] دوست ارجمند: قتل این هم میهن باعث درد ورنج خانواده ایشان و جامعه اگاه ایرانیست و لکه ننگی برحُکام دیندار است. دوست خوب: ولی حالا چرا ما دنبال دُشمن فرضی بگردیم , ایا با این نوشته ها که این درس را روس ها به قاتلان داده اند. چاشنی تنفر از دولت اسلامی کم نخواهد شد؟. یعنی اگر روس ها نبودند این مُلایان قتل عام نمیکردند یا بلد نبودند؟ در شیادی روسها و غربیها شکی نیست. ولی امیدوارم مطمن بودن شما در این باره هم اغراق نباشد؟ با احترام
  88
  92
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  چند اصول اساسی که زنده یاد وحید نصیری در رستای ان مبارزه کرد وجانش را برای تحقق ان فدا کرد ۱. عدالت و ازادی ۲. حاکمیت ملت وملی ۳. جدا شدن دین از سیاست ۴. ازادی بیان وعقیده وعلایق سیاسی ۵. حق داشتن رفاه وامنیت سیاسی واجتماعی ۶. حق انتخاب مذهب یا نداشتن مذهب ۷. عدل وعدالت وداد ودادگستری ۸. اختیار ازادانه وکیل ۹. دموکراسی .و......... یاد وحید صیادی نصیری گرامی باد و راهش جاودانه !!!.
  0
  128
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  ای دژخیم ؛ ای ضحاک تریاکی تا کی میخواهی این انسانهای شریف را به کام مرگ ببری
  27
  121
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::جوابگو - مالمو، سوئد::]. از سن شما پیداست که هنوز در دوران جنگ سرد بسر می برید، چرا از اهمیت موضوع می خواهید بکاهید و آنرا به شرق و غرب وصل کنید تا مقصر معلوم نشود کیست؟! خیلی روشن این خبر گویای حال ایشان بود و البته نکات تاریک دارد ولی شما چگونه فهمیدید که ک. گ. ب. نقش داشته و نه مسیولان زندان؟! ایا مدارکی به دست شما رسیده است؟! لطفا انها را رو کنید، بدون اینکه به ما تهمت روسی بزنید، چون ایران به اندازه کافی از شعار نه شرقی نه غربی رنج کشیده است. در پایان: خبر دردناکی بود و فقط باید تسلیت گفت و خدا صبرشان دهد.
  56
  59
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  چه حیف که این بزرگ مردان خاک میهن قبل از طوفان انقلاب . و نابودی این حکومت کثیف بار سفر رو بستن و رفتن و روزهای آخر این دجالهای. گرگ صفت رو ندیدن.روزی که مردم خونه به خونه این‌ها رو پیدا می‌کنن و به دار آویزان می‌کنن. روز هلهله مردم در کوچه‌ها و خیابانها . زنده باد ایران آزادم.
  0
  87
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  احترام و عرض صبوری برایه باز ماندگان تمام اسیران سیاه چالهایه رژیم خمینی سفاک .. لعنت خدا به دین اسلام و ولایت ، نظام کثیف ایران که جوانان این آب خاک رو مثل گل پر پر کرد. شیخ علی شیره ای تو در قبرت هم آرام نخواهی گرفت .. به امید آزادی ایران همیشه شاهنشاهی RIP🌹🌹
  88
  89
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خونش به گردن حکام جنایتکار اخوندیست .
  98
  133
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  جنایات مقامات امروز ایران دامنگیر فرزندانتان خواهد شد . به خودتان رحم کنید تا فردا ایران ازاد جوابگو ملت و دولت باشید. این خونها تاوان دارد میدانم تاوان فرزندان شما میدهن
  51
  92
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  من از تمام کسانی که در این نظر دادن تشگر دارم . دوستارتان نادر
  1
  82
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  قطعا مرد شریفی بود وبرای عقیده اش حاضر شد جانش رو هم بده.نه مثل کالیفورنیا واسترالیا واروپا نشینان وغیره رضاننر وار ورجوی وارافضه دربدن و بگن لنگش کن .عقایدش رو رد یا تائید نمی کنم اما توجه بفرمائید مبارز یعنی این.نه کامنت نویسی به وقت خماری یا نشئگی.روحش شاد.
  81
  126
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  کنار گود نشستید میگید لنگش کن.مردید برید ایران .
  108
  116
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  مردید مثل این مردید تا پای جان پای عقیده تون بایستید.
  55
  101
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.