تجمع اعتراضی مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران‌ایر مقابل ساختمان وزارت راه ایران

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز تعدادی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر نسبت به شرایط شغلی و شرایط کاری خود دست به تجمع در مقابل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی زدند.
 
طبق گفته یکی از مهمانداران، حتی مشکلات ابتدایی آنها علی‌رغم اینکه چند سال است که مطرح شده، نادیده گرفته می‌شود. چندین بار این مشکلات به فرزانه شرفبافی (مدیرعامل این شرکت) انتقال داده شده اما اقدامی در جهت حل مشکلات انجام نشده است.
 
گفته می‌شود تعدادی از مهمانداران معترض برای گفتگو به حراست وزارت راه و شهرسازی دعوت شدند.
 
یکی دیگر از مهمانداران، در توضیح علت اعتراض امروز همکاران خود گفت: تجمع صبح امروز مهمانداران ایران ایر در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق بین آنها و سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز است.
 
او مجموعِ مهمانداران شرکت ایران ایر را حدود 766 نفر ذکر کرد و در ادامه افزود: مهمانداران شرکت ایران ایر در مقایسه با سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز، از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند.
 
او با بیان اینکه مجموع دریافتی هریک از مهمانداران کفاف معاش آنان را نمی‌دهد، در تشریح جزئیات مشکلاتشان گفت: اخیرا حدود یک میلیون تومان از دستمزد ماهانه همه مهماندران کم شده و این موضوع به مشکلات معیشتی آنان افزوده است.
+125
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وضعیت ایران به نحوی هست که چه در حکومت فعلی و احیانا رژیم بعدی معادله همیشگی اقتصاد دولتی و نفتی بر قرار هست. درامد دلاری نفت و چاپ اسکناس و انتقال به مردم. فعلا جمعیت بالا رفته و درامد نفتی دولت هم کم شده و طبیعتا میزان معیشت مردم دچار خسران میشود. دولت در همین 6 ماه قبل با شامورتی بازی دلار 3500 تومانی را کرد 20000 تومان و بعد تدریجا پائین اورد تا به مرگ گرفته و به تب راضی شوند. اگر کسی فکر کند با تورم میزان حقوق ها هم بالاتر خواهد رفت چیزی از اقتصاد ایران نمیداند. هم اکنون قدرت خرید مردم نسبت به 6 ماه پیش حداقل 50 درصد کمتر شده است و با افزایش جمعیت و پائین بودن قیمت نفت امید هیچگونه رستگاری نیست
  1
  30
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  اینهمه مخالف حکومت؟؟ پس کیا میرن باین اسکلان رای میدن؟؟ بیایید همگی یک روز را باهم ملت را دعوت به تظاهرات کنیم
  28
  57
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران
  آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد.
  94
  85
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  واقعا نمیتونم در مورد جنایت هر روزه رژیم چیزی بگم،فقط به انتقام سنگین از حامیان رژیم و سرانش فکر میکنم
  5
  51
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۶
  غریبه - تهران، ایران
  [::mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان::]. ملت خجالتیه با پیغام پسغام نمیاد. باید حضوری دعوت کنید.
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  این دوستمون عجله داره باید بره جایی، وقت نداره خبرها و کامنت‌ها را بخوانه و مرتبط کامنت بگذاره. کامنت نگذاشتن هم توی مرامش نیست. برای همین یک خط هول‌هولکی کامنت همه پسند توی همه صفحات کپی کرده شما به همشون مثبت بدید بی‌زحمت. (منفی‌ها را هم بدهید من جمع می‌کنم زیر دست و پا نیافته.) دیگه ببخشید فرصت نبوده خوب. ایشالا عروسیتون جبران می‌کنند. ;) :) [::دو کلمه حرف درست - قم، ایران::] مهمونی خوش بگذره! ;)
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان::]. مهمترین مسئله اتحاد و همبستگی ست که وجود ندارد زمانی که کارگران دارند برای حقشون تظاهرات میکنند و دستگیر و روانه زندان میشوند عده ای قشر بی درد مشغول خرید طلا و ماشین و مهمانیهای آنچنانی هستند و وقتی اجناس گرون میشه و قشر کم درآمد واقعا قدرت خرید ندارند قشر بی درد و پولدار به فکر پر کردن یخچال و فریزرهایشان هستند و درد کارگر و معلم را نمیدانند چیزت اگر هم بدانند براشون مهم نیست الان که یلدا نزدیک است و اجناس گرون شده اگر همه مردم چه فقیر چه پولدار همه با هم متحد میشدند و خرید نمیکردند ;) از همین ها بگیر تا به بقیه مسائل .یاد آهنگ داریوش افتادم که سالها پیش خونده بود .قبیله یعنی یه نفرهمخونی معنا نداره. همبستگی خوابیه که تعبیر فردا نداره. تو اون روزهایی که میاد کسی به فکر کسی نیست. هرکی به فکر خودشه به فکر فریادرسی نیست. همه به هم بی‌اعتنا حتی به مرگ همدیگه. کسی اگه کمک بخواد کی می‌دونه اون چی میگه
  7
  35
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  تعدادی از شعاراتی که در اعتراظات سر میدهیم . ۱. نه حاکم .نه دولت . نیستند به فکر ملت .۲. اخوند خدایی میکنه . ملت گدایی میکنه ۳. فلسطین. سوریه. عامل بدبختیه .۴. خامنه ای بس دیگه . ملت شدن خسته دیگه ۵. اسلام رو پله کردن .ملت رو ذله کردن ۶. جمهوری اسلامی حیا کن . ایرانم رو رها کن .۷. هموطن با غیرت حمایت حمایت .
  2
  61
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان::]. مهدی عزیز . کارگران هفت تپه . کامیون داران . معلمان بازنشسته و غیره بارها تجمعات و اعتراض کردند . ما ایرانیان خارج چند بار جهت حمایت از مطالبات آن عزیزان واکنش نشان دادیم . حتی در حد یک طومار اینترنتی در فضای مجازی کسی انگشت بلند نمیکند.
  0
  2
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.