خامنه‌ای: حواس‌تان را جمع کنید ، آمریکا نقشه را برای سال ۹۸ کشیده

آیت‌الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه ادعا کرد که ایران توانسته است بر پروژه آمریکا برای تغییر حکومت در ایران با عنوان «تابستان داغ» غلبه کند، اما با این حال هشدار داد که همه باید حواس‌شان به «فریب‌کاری» آمریکا باشد: «ممکن است نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند.»
 
رهبر جمهوری اسلامی در عین حال در بخشی دیگر از سخنان خود چنین نظر داد که ایالات متحده دیگر «نقشه‌ای» ندارد که از طریق آن بتواند به ایران «ضربه» بزند.
 
به نظر می‌رسد ارزیابی مقامات جمهوری اسلامی این است که دولت دونالد ترامپ «پروژه تغییر رژیم» در ایران را به راه انداخته و در پی آن بوده یا هست که جمهوری اسلامی را در آستانه ۴۰ سالگی برکنار کند.
 
بررسی گزارش رسانه‌های حکومتی ایران در دست‌کم ده ماه گذشته نشان می‌دهد که در پی اعتراضات دی‌ماه سال گذشته و حمایت دولت آمریکا از جمله دونالد ترامپ از این اعتراضات، مقامات ایران این اتفاقات را به معنای آغاز طرحی تفسیر کرده‌اند که هدف نهایی آن تغییر رژیم خواهد بود.
 
انتصاب جان بولتون در کاخ سفید و آغاز به کار گروه اقدام زیر نظر برایان هوک هم این تفسیر را در ذهن مقامات ایرانی تقویت کرده است.
 
از جمله این گزارش‌های حکومتی می‌توان به اظهارات غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، اشاره کرد که در آبان‌ماه گفته بود جمهوری اسلامی در «شرایط تهدید ویژه‌ای» در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب قرار دارد.
 
جلالی با اشاره به آن چه «نقشه کوتاه‌مدت» آمریکا برای «براندازی» جمهوری اسلامی توصیف کرده بود، افزوده بود:‌ «ایران در نیمه نخست بازی در کلیدواژه تابستان داغ پیروزمند بیرون آمده و در نیمه دوم بازی در فصل پاییز و زمستان نیز با پیروزی و سربلندی بیرون خواهد آمد.»
 
پیش از این مقام، تلویزیون انگلیسی‌زبان ایران یعنی پرس‌تی‌وی در تابستان خبر شکست پروژه «تابستان داغ» را از قول «تحلیل‌گران» داده بود.
 
در همین زمینه آیت‌الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه در دیدار با شماری از خانواده‌های جنگ میان ایران و عراق و جنگ داخلی سوریه گفت:‌ «نقشه‌ آمریکا مقابل ملت ایران لو رفته است و دیگر نقشه‌ای که بتوانند ضربه بزنند ندارند؛ هر کاری می‌توانسته‌اند کرده‌اند.»
 
وی «نقشه‌» آمریکا در ایران را بدین صورت معرفی کرد که می‌خواهند «به کمک تحریم و کارهای ضد امنیتی در کشور ما اختلاف و جنگ داخلی و مشکلات ایجاد کنند. این‌ها همه‌ تلاش‌شان را کرده‌اند.»
 
به اعتقاد آقای خامنه‌ای، «به کوری چشم» آمریکا و با وجود اظهارات مقام‌های آنها مبنی بر این که «ایران تابستان داغی خواهد داشت و ۴۰ سالگی را نمی‌بیند»، تابستان امسال «یکی از بهترین تابستان‌ها بود.»
 
اظهارات وی در حالی بیان می‌شود که روند افزایش فزاینده قیمت دلار که از بهار سال جاری آغاز شده بود، در تابستان امسال به اوج خود رسید و موجب افزایش قیمت کالاهای اساسی در ایران شد و شهروندان را در تنگنا قرار داد.
 
در روزهای اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد که تنها در تهران، در فاصله بهار تا تابستان، خط فقر ۱۱ درصد افزایش یافته است.
 
تجمعات متعدد کارگران، معلمان و بازنشستگان در ماه‌های اخیر نیز که به دنبال تحت تاثیر قرار گرفتن اقتصاد ایران در پی افزایش قیمت دلار صورت گرفت نیز از دیگر معضلات کشور بوده که همچنان ادامه دارد.
 
با این حال به گفته رهبر جمهوری اسلامی، «ملت ایران ۲۲ بهمن امسال، ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار برگزار خواهد کرد.»
 
وی در عین حال به مردم ایران هشدار داد که مراقب «فریب» آمریکا در سال جاری باشند و افزود: «این که آمریکایی‌ها گفتند در سال ۹۷ چنین و چنان می‌کنیم، ممکن است فریب باشد؛ ممکن است در سال ۹۷ جنجال بکنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند. همه، حواس‌شان را جمع کنند.»
 
وی به همه «جوان‌ها و مجموعه‌های گوناگون و جریان‌های سیاسی» توصیه کرد که «مراقب باشند به دشمن پهلو ندهند و میدان را برای دشمن آماده نکنند.»
 
او همچنین خواستار «تقویت تولید داخلی» برای رفع مشکلات اقتصادی مردم شده و هیچ اشاره‌ای به تاثیر تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران که پس از خروج این کشور از توافقنامه برجام رخ داده، نکرده است.
 
رهبر جمهوری اسلامی بدون اشاره به فرد خاصی، خطاب به «مسئولین» هم گفت: «تلاش‌شان را مضاعف کنند و مواظب باشند فریب زبان‌بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرونش می‌کنند، از پنجره داخل نشود.»
 
«آمریکا و سعودی‌ها جنایتکارند و دست‌شان در یک کاسه است»
 
رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، دولتمردان آمریکا را به «پول‌پرستی و حق‌کشی و بی‌اعتنایی به جان و مال انسان‌ها» متهم کرد و از آنها در کنار رهبران عربستان سعودی به عنوان «جنایتکار» نام برد.
 
وی خطاب به مردم ایران گفت: «اگر می‌خواهید آمریکا را درست بشناسید به دولتمردان آمریکا و رئیس‌جمهور آمریکا نگاه کنید. این‌ها با صراحت، آن چهره‌ زشت آمریکا را آشکار کردند.»
 
خامنه‌ای آمریکا را «دشمن خبیثی» نامید که «دستش با صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه در یک کاسه است» و افزود: «امروز کسانی در دنیای اسلام، پیمان دوستی با دشمن بسته‌اند.»
 
وی عربستان سعودی را به «جنایت» در یمن متهم کرد و گفت: «خادم حرمین شریفین باید اشداء علی الکفار باشد؛ این‌ها اشداء علی الیمن و اشداء علی البحرین هستند. این، خشم الهی را برمی‌انگیزد.»
 
رهبر جمهوری اسلامی در انتقادهای خود از عربستان سعودی، تنها به یمن و بحرین اشاره کرد و هیچ سخنی از قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار این کشور که در سفارت عربستان در ریاض به قتل رسید، نگفت.
 
خصومت میان ایران و عربستان که پس از کشته‌ شدن شماری از زوار ایرانی در منا و حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران افزایش یافته، در ماه‌های اخیر عریان‌تر شده است.
 
مقام‌های دو کشور از تندترین عبارات برای انتقاد از عملکرد یکدیگر استفاده می‌کنند و اتهامات مختلفی به همدیگر نسبت می‌دهند.
+25
رأی دهید
-123

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  پس این برو بچ نادون سایبری و بسیجی مزدور و بی وطن دارن چیکار می کنن. اغاتون ناراحته. ترامپ بدجوری زد تو برجکتون. بکشید که این تازه اولشه. به امید بیداری و اتحاد اکثریت مردم ایران قبل از اینکه دیر بشه.
  853
  1128
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  چیه ترس برت داشته؟ تو اول از همه باید از مردم بترسی جوجه کسی کمکت نمیکنه
  13
  341
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  با این گونه سخنان که از دهان خامنه ای برعلیه دژمن بیرون میاید بیشتر امریکا و عربستان را دژمن رژیم اخوندی میکند . امیدوارام این دشمنی تا نابودی رژیم اخوندی ادامه داشته باشد, فقط حرف و حدیث و برای دراز کردن طول عمر رژیم اخوندی نباشد.
  805
  934
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  ۳۵
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  تو که می دوی پس این لجاحت و سماجتت واسه چیه . ایا می خواهید ایرانی خرابتر و ویرانتر و بد نامتر از این در دنیا بعد از خودتان به جا بگذارید !! بس دیگه مردیکه دیکتاتور . ایران ایرانی دیگه شماها و افکارتون رو نمی خواد. اینقدردشمن دشمن نکن . دشمن ایران ومردم ایران خود شما ها هستید .د شمن مردم شما هاعرب پرستان و دین فروشان هستید ! شماها هستید که با سپاه دزذ وقاجاقچیتان هستی و نیستی ملتی را به یغما برده ومی بردید! دشمن شما ها هستید که شکوه و اعتبار ایران وایرانی را در دنیا برداید ٫ دشمن توهستی بی شرف ! خاعن و دشمن به ایران وایرانی این حکومت جمهوری جهل وجور است !.
  10
  235
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  آیت الله کا .گ .پ ;) باز دچار هذیان و توهم شده
  14
  230
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::amirHassna - سیدنی، استرالیا::]. برادران مزدور بسیج و سپاه پای منبر جفنگ گویان مزدور تر از خودشون مشغولند ;) و سپاهیان مشغول ساخت زیر دریائی و موشک اسباب بازی هستند :) :)
  29
  215
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  من نمیدونم منظور اینها چیه؟ حمایت دولت آمریکا از جمله دونالد ترامپ از اعتراضات دی ماه !! خب مثلا چجوری حمایت کردند؟ فقط حرف زدند و از دور گفتند لنگش کن؟
  11
  235
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  😂😂 چقدر احمقانه ، اخوندا نه فارسی حرف میزنن نه عربی بلکه عرسی . که از جدشون قاطر میاد . خامنه ای به امت حزب دولا : هاپو و لو لو میاد گازتون می‌گیره مواظب باشید در باز نمونه 😂. حزب دولا : مع مع مع بع بع بع . خدایا کشور همیشه شاهنشاهی مارو ببین دست شیخ علی شیره ای به چه روزی افتاده 🤷‍♂️.
  2
  178
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
  ۴۷
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران

  آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد.
  621
  891
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر امریکا نقشه برای ایران کشیده باشد چرا برای سال 98 کشیده ؟ پس حالا چی ؟
  21
  13
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  ۳۱
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  آمریکا میخواد ایران رو از انگلیس پس بگیره، وقتیکه چراغ سبز داده بشه، همتون ظرف ۴۸ ساعت فرار بسوی پاریس
  6
  21
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تفاوت است بین شورش ٥٧ و الان. اون موقع دستور میرسید یه عده دلقک هم اجرا میکردن.مردم حیران در صحنه هم عین گوسفند دنبال خمینی. الان ملت از خیلی چیزا عبور کردن. یا تمام ماشین سرکوب این رژیم، خیلی دوام بیاره جلوی تظاهرات میلیونی ٤٨ ساعت خواهد بود. تجربه عاشورای ٨٨ یادمون نره. حتی رادان صداش هست که میگه اگر چند ساعت دیگه دووم میاوردن مردم شهر سقوط کرده بود
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  اگر (حواسی) در ملت بود جلوی میلیاردها میلیارد دزدی رفقای ترا میگرفتند تو خود دست نشانده آمریکا هستی .برو قصه دیگری ساز کن
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.