رابطه جنسی خشن و نشانه های مازوخیسم جنسی

رابطه جنسی یکی از مسائل مهم رابطه زناشویی است که برای هر دو طرف باید آرامش بخش و ارضا کننده باشد . افراد نیازهای جنسی و روحیات مختلفی دارند به همین دلیل خواسته هایشان از رابطه جنسی متفاوت است ، مهم این است که زن و مرد به نقطه اشتراکی که باعث احساس رضایت آنها می شود برسند تا بتوانند هر کدام به اندازه خودشان از رابطه جنسی لذت ببرند و این امر نقش زیادی در رضایت زناشویی و رضایت از رابطه جنسی دارد . بسیاری از زوجین به دلیل کمبود آگاهی و آموزش و نحوه برخورد با تعارضات جنسی در روبه رو شدن با این مساله به مشکلات فراوانی بر می خورند . رابطه جنسی خشن در بسیاری از افراد دیده می شود و هم در زنان شایع است و هم در مردان و با عنوان مازوخیسم جنسی و سادیسم جنسی شناخته می شوند  . در ادامه مقاله به مازوخیسم جنسی که یکی از مصادیق رابطه جنسی خشن می باشد می پردازیم و در مقالات دیگر در مورد سادیسم جنسی صحبت خواهیم کرد . 
 مازوخیسم چیست ؟
سکس همراه با زور ممکن است خشنودی جنسی ارتکاب‌کننده را به همراه داشته باشد ، هرچند هدف نهانی آن اغلب بیان قدرت و تسلط بر فرد تجاوز شده‌است . اغلب ، افرادی که با شریک زندگی شان سکس همراه با زور انجام می‌دهند معتقدند که عمل آن‌ها قانونی است به این خاطر که آن‌ها ازدواج کرده‌اند . 
مازوخیسم یا آزارخواهی یعنی کسب لذت جنسی از طریق از طریق تحمل درد و فرد تنها از این طریق ارضا می شود . مازوخیسم با دردهای کمی که در حین رابطه جنسی فرد حس می کند تفاوت دارد . تحمیل درد در این روابط به صورت کتک خوردن ، لگدمال شدن ، بستن چشم ، سیلی خوردن ، تحقیر شدن ، به زنجیر یا طناب کشیده شدن یا به گونه ای سمبولیک مورد تحقیر واقع شدن خود را نشان می دهد . 

برخی از مردان مبتلا به مازوخیسم دچار اختلالات جنسی از قبیل یادگار خواهی ، یادگار خواهی جنسی ، مبدل پوشی و آزارگری جنسی نیز هستند . خیال پردازی های مازوخیستی جنسی در دوران کودکی نیز ممکن است وجود داشته باشند وسن شروع رفتارهای مازوخیستی معمولا متفاوت است ولی معمولا در اوایل بزرگسالی شروع می شوند . مازوخیسم جنسی معمولا مزمن است و شخص به تکرار نوع ثابتی از عمل مازوخیستی تمایل دارد . برخی از مبتلایان ممکن است تا سال ها دست به این اعمال بزنند بدون اینکه آسیب ناشی از آزارخواهی آن افزایش یابد ولی برخی نیز ممکن است در اثر فشارهای عصبی یا روانی و یا اتفاق فشارزا رفتارهای مازوخیستی شان افزایش یابد . 
نشانه های مازوخیسم جنسی
نشانه های تشخیص آزارخواهی جنسی به شرح زیر می باشد : 
  • الف . وجود خیال پردازی های برانگیزاننده جنسی ، امیال جنسی یا رفتارهای برگشت کننده و شدید مربوط به تحقیر شدن در واقعیت ، کتک خوردن ، به بند کشیده شدن ، یا رنج بردن به نوعی دیگر در رابطه جنسی به مدت شش ماه
  • ب . خیال پردازی ها ، امیال جنسی یا رفتارهایی را که موجب پریشانی یا اختلال عمده بالینی در کارکرد اجتماعی ، شغلی یا سایر زمینه های مهم می شوند . خیال پردازی های مازوخیسم معمولا شامل مورد تجاوز قرار گرفتن در حالتی است که فرد به وسیله دیگران طوری بسته می شود یا به بند کشیده می شود  که فرار ممکن نیست . سایر افراد امیال جنسی مازوخیستی را توسط خودشان یا شریک جنسی شان به وجود می آورند ، مانند بستن خودشان ، فرو کردن میخ و دادن شک الکتریکی به خود و زخمی کردن خود .  نوع خطرناکی از مازوخیسم جنسی هایپوکسی فیلیا نام دارد که به معنای برانگیختگی جنسی از راه محروم کردن خود از اکسیژن به وسیله فشردن قفسه سینه ، شریان بندی ، به دار آویختن ، کیسه پلاستیکی ، ماسک یا مواد شیمیایی است که معمولا به وسیله خود شخص یا شریک جنسی انجام می شود . گاهی به دلیل اختلال و نقص ابزار ، اشتباه به دار آویخته شدن یا سایر اشتباه ها مرگ نیز روی می دهد . 
دلیل بروز مازوخیسم
فروید بر این اعتقاد بود که مازوخیسم جنسی دفاعی در برابر احساس گناه مربوط به ارتباط جنسی ، مجازات و تنبیه را به خود برمی گرداند ، این افراد احتمالا در دوران کودکی تجاربی داشته اند که آنها را به این نتیجه رسانده است که درد کشیدن پیش شرط لذت جنسی است ، امکان دارد به این افراد در کودکی تجاوز شده باشد ولی این موضوع در مورد همه صادق نیست .
منبع: فیلیا
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.