یک مقام قضایی: استادان و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام شده‌اند

فیلترینگ در یک قدمی اینستاگرام
سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور به ایسنا خبر داده که « بسیاری از علما، استادان دانشگاه و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند.» این نخستین بار نیست که زمزمه‌های فیلترینگ اینستاگرام به گوش می‌رسد.
 
جواد جاویدنیا البته در بخشی از سخنانش گفته که برخی ما را به خاطر عدم برخورد با اینستاگرام بی‌غیرت می‌نامند. او در موضوع برخورد با اینستاگرام تصریح کرده « قوه قضائیه در این خصوص تذکرات لازم را داده است.» سخنان اخیر جاویدنیا بیش از هر زمان دیگری نشان می‌دهد که پدیده فیلترینگ در چند قدمی اینستاگرام قرار گرفته است. فلیترینگ اینستاگرام در شرایطی به طور جدی از سوی برخی مقام‌ها در ایران دنبال می‌شود که به نظر می‌رسد فیلترینگ تلگرام در ایران موفق نبود. آمارها نشان از آن دارد که فلیترینگ تلگرام، تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در ایران را کاهش نداده است.
اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد
جاویدنیا، سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در پاسخ به اینکه آیا قرار است این شبکه اجتماعی فیلتر شود؟ گفت: « اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد. متأسفانه میزان جرایمی را که در بستر جرم خیز اینستاگرام به‌وجود آمده و هر روز رو به رشد است را می‌توان به‌عنوان یک فاجعه نام برد و خانواده‌های زیادی درگیر آسیب‌های آن شده و از این مسئله گلایه‌مند هستند.»
به ما بی‌غیرت می‌گویند
او افزود: «برخی تمام مسئولان فضای مجازی کشور به خاطر عدم جلوگیری و برخورد با این پدیده مسئول دانسته و بی‌غیرت خطاب می‌کنند و حق هم دارند.»
 
جاویدنیا درباره مشاهدات خود نیز گفت: « به عنوان مسئول نظام اسلامی بر صندلی خود تکیه داده‌ام و می‌بینم که چه فجایعی در این شبکه در حال وقوع است و اقدامی که می‌توانم انجام دهم را انجام ندهم و به جای وظایف شرعی و قانونی ملاحظات سیاسی را بهانه کنم آیا خداوند متعال و شهدا از من خواهند پذیرفت؟ اگر واقعا چنین است باید مسئولیتم را رها کنم و در خانه بنیشینم تا حداقل پاسخی داشته باشم که مسئول نبودم.»
اینستاگرام قتلگاه جوانان شده
به گفته او «مقامات نظام بارها و بارها وضعیت نامطلوب این فضا و اینکه این فضا به قتلگاه جوانان تبدیل شده را گوشزد کرده‌اند. آیا من با ادعای ولایتمداری و سرباز ولایت بودن رواست که بی‌تفاوت باشم و بهانه‌های مختلف بیاورم؟ قوه قضائیه در این خصوص تذکرات لازم را داده و بنا دارد محکم و استوار پیگیر اجرای قانون در همه زمینه‌ها باشد.»
 
جواد جاویدنیا مدیر جوانی است که به تازگی از مشهد کوچ کرده و سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در تهران شده است.
+3
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  اینکه شما بی غیرتین اصلا شکی نیست امابه خاطر بی عرضگی تون و مفت خوری تون و جنایات پلیدتون در حق مردمی که از جان خودشون و فرزندانشون گذشتند. نابود باد اسلام و قرآن دین مفتخوران و جنایتکاران, پاینده باد ایران
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  mehrabsheyda - ایران، ایران
  کل ان فیلتر چیز خوبیست. من پیشنهاد می کنم خود فیلتر رو هم فیلتر کنین. اساسا همه چیز رو باس یه بار هم شده فیلتر کرد به این کار فیلترینگ می گویند. این بود انشای ما
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  فعلا که اینستا گرام و شبکه هاى اجتماعى دارن بنفعتون کار میکنن، مردم دور هم جمع میشن، جوک میگن و میخندن، کارى بکار شما ندارن، شما هم که مشغول پرکردن جیب هاتون هستین. چرا ببندین؟
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  یادمه مدت طولانی مد بود میگفتند خانواده های شهدا ناراضی هستند از شرایط بد حجابی و سریا لهای تلویریونی و وضع سینماها و قیلمهای روی پرده. حالا مد عوض شده و استادان دانشگاه جای خانواده شهدا رو گرفتند.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.