نماینده مجلس ایران: خودروی کارکرده از افغانستان وارد کنید

العربیه - محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران سه‌شنبه ۱۱ دسامبر پیشنهاد واردات خودروی کارکرده از افغانستان را با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران مطرح کرد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، منصوری در مصاحبه با رادیو سراسری ایران، پیشنهاد داد: «با وجود اعمال تحریم‌ها و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومترمی توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد».
 
پس از آغاز اجرای تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران در پی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای با تهران (برجام) بسیاری از شرکت‌های خارجی، بازار ایران را ترک کردند. تعداد زیادی از این شرکت‌ها، متعلق به صنعت خودروسازی بود.
 
منصوری در ادامه مصاحبه خود بیان اینکه تولید قطعات خودرو در کشور به دلیل افزایش ارزش دلار توجیه اقتصادی دارد، افزود: «این در حالی است که از تمامی ظرفیت قطعه سازان داخلی استفاده نمی‌شود حتی برخی از قطعه سازان نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند».
 
پیشتر مسئولان بخش خودروسازی در ایران از نبود امکان تولید برخی قطعات خودرو در داخل خبر داده بودند و با توجه به تحریم‌ها گفته بودند بخشی از تولیدات خودروی داخلی متوقف خواهد شد.
+11
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این چه خودروی داخلی است که بعد از بیرون رفتن شرکتهای خارجی از کشوردیگر قابل تولید نیست.اگر این صاحب مردها تزولید داخلی هستند چه ربطی به تحریم داره،اگر داخل فقوط پیچ و مهرهاشون را سر هم میکنند پس خفه خون بگیرید با قد قد تولید داخلیتون. خب کم کم به جایی رسیدید که باید خودروی داخلی از افغانستان وارد کنید انوقت میخواهید در در مدیرت دنیا امریکا بهتون کم کنه...همینطور پیش برته اخوندها باید از امروز به فکر وارد کردن بابا برای خودشون و کره هاشون از هند و پاکستان و یمن باشند
  63
  72
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  یعنی تمام مشکلات مملکت حل شده و آلان ایران فقط مشکل ماشین داره , مردم مشکل پوشک بچه ‌و گوجه فرنگی ‌و ساده ترین مایهتاج رو دارن ، آخه کفتر کاکل به سر های های 😂 رو سرت با آفتابه آب بریز چند بار هم بکوب به دره مجلس شاید از احمقی در بیای ماشین از افغانستان که خود ملتش درگیر جنگ‌ و احتیاج کمک بیشتر از ما دارن ، من نمی‌دونم چرا دین اسلام چهار پا تحویل مجلس و جامعه میده ...
  40
  41
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰
  ۳۱
  mts.rezza - اسلو، نروژ
  بعد مدتها یه نماینده مجلس حرف حساب زد شما هم مسخره کنید. نمیدونم چرا اونایی که گوسفندشونو فروختن اومدن تهران تویوتا پاجرو سوار شدن الانم رفتن کانادا فک می‌کنن دنیا همون ۲ وجب زیر پاشون. تحریمات ایران شامل افغانستان نمی‌شه و افغانستان با اینکه درگیره جنگ بازم راه خوبیه واسه دور زدن تحریم ها. در ضمن همه جور ماشین می‌شه وارد کرد از اون طریق با کیفیت بهتر از پراید و سمند.( اگه بفروشن)
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  میخواستند ایران را اتمی و دنیا را شیعه کنند . اما این حکومت تو زایمان اول سقط جنین کرد . ظاهرا ایران داره افغانستان جدید میشه . دلار و ماشین هم به بند تنبون طالبان بسته شده. خاک بر سر وطن فروشتان کنم
  18
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۱
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  مگه صد در صد بومى نبود این صنعت! اینقدر بیچاره شدیم که خودرو دست دوم از أفغانستان وارد کنیم؟ از فردا دوشنبه و جمعه، چهارشنبه ماشین میارن ایران و پنج شنبه با سه شنبه برمیگردن پولاشون رو دوشنبه با جمعه و سه شنبه میریزن بانک که دوباره از دوشنبه با جمعه و سه شنبه ، چهار شنبه از دوشنبه شلوار جین ببرن کابل!!
  18
  14
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.