سادیسم یا آزارگری جنسی و نشانه های آن چیست

رابطه جنسی یکی از بخش های مهم زندگی هر فردی است که تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی و رضایت از زندگی در افراد دارد . برخی از افراد به رابطه جنسی همراه با خشونت گرایش دارند و داشتن یک رابطه جنسی عادی برایشان دشوار است . مازوخیسم که آزارخواهی جنسی است و سادیسم که آزارگری جنسی است از انواع رابطه جنسی همراه با خشونت هستند . این نوع روابط اگر یک همراه نداشته باشد به زندگی زناشویی آسیب زیادی می زند و طرف مقابل این افراد خیلی اذیت می شود . در ادامه این مقاله به سادیسم جنسی که همان آزارگری و یکی از انواع خشونت جنسی است می پردازیم .
سادیسم جنسی چیست ؟
اصطلاح سادیسم پس از اینکه مارکی دوساد نویسنده فرانسوی در داستان هایش از افرادی را توصیف کرد که برای کسب لذت جنسی اعمال بی رحمانه ای انجام می دادند معمول گردید . خود این فرد نیز بارها به دلیل انجام اعمال بی رحمانه بر علیه زنان به زندان افتاد . سادیسم به کسب لذت جنسی از طریق شکنجه دادن و ایجاد درد جسمی و روانی برای دیگران اطلاق می شود .

کتک زدن ، بستن دست و پا و شلاق زدن از انواع رفتارهای سادیسمی است و تکرار رفتار معمولا با یک شریک جنسی مازوخیست انجام می شود یا با فاحشه ای که برای همکاری مزد می گیرد . سادیسم ممکن است یک رفتار همجنس گرایی یا غیر همجنس گرایی باشد .

موارد اسیب در فتارهای سادیستیک ممکن است کم باشد و آسیب جدی به فرد نرسد ولی ممکن است فرد را به شدت مجروح نیز بسازد به حدی که فرد بمیرد که به " قتل شهوانی " معروف است که شدیدترین شکل سادیسم است و در آن قاتل عمدتا زخم های جدی و تکراری مثل ضربه چاقو روی آلت تناسلی شریک جنسی اش به وجود می آورد که باعث مرگ وی می شود . در این موارد نادر ممکن است در حین انزال عمل سادیستی روی داده باشد یا اینکه فرد شریکش را به قتل رسانده و با جسد نزدیکی کرده باشد .

خیال پردازی های سادیستی ممکن است در دوران کودکی نیز وجود داشته باشند ولی سن شروع فعالیت های سادیستی معمولا در اوایل بزرگسالی است .
نشانه های تشخیص سادیسم
نشانه های افراد سادیسمی شامل موارد زیر می باشد :
وجود خیال پردازی های برانگیزاننده جنسی ، امیال جنسی ، رفتارای برگشت کننده و شدید مربوط به اعمالی که شخص با آنها از رنج روانی یا جسمی قربانی خود برانگیختگی جنسی به دست می آورد
خیال پردازی ها ، امیال جنسی یا رفتارها موجب پریشانی یا اختلال عمده بالینی در کارکرد اجتماعی ، شغلی یا سایر زمینه های مهم می شوند .
رنج بردن قربانی باعث برانگیختگی جنسی فرد می شود
خیال پردازی ها یا اعمال جنسی ممکن است شامل فعالیت هایی باشد که تسلط شخص روی قربانی را نشان می دهد مانند مجبور کردن قربانی به چهار دست و پا راه رفتن یا حبس کردن قربانی در یک قفس
سادیسم جنسی معمولا مزمن است ، وقتی سادیسم جنسی روی شرکای جنسی ناراضی اعمال شود این عمل ممکن است تا زمانی که شخص مبتلا به آزارگری جنسی دستگیر شود ادامه یابد .
دلیل بروز سادیسم جنسی
علت سادیسم دقیقا مشخص نیست . رویکرد روانکاوی به رابطه عشق و احساسات پرخاشگرانه اشاره می کند که فرض می شود کودک خردسال در رابطه خود با والدین دارد  و یا آن را دفاعی بر علیه ترس از اختگی می داند ، افراد مبتلا به سادیسم جنسی با دیگران همان کاری را می کنند که می ترسند بر سر خودشان بیاید و از ابراز غرایز پرخاشگری خود لذت جنسی می برند .
منبع: فیلیا
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  یکی از بیماریهای سید علی همین سادیسم است
  13
  20
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش
  یه مدل سادیسم دیگه هم هست تحت عنوان آخوندیسم،میشه لطفا راجع به اون هم توضیح بدین😁😁😁
  13
  23
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  نشانه هایش در مملی و علی که قداره کش بوده و انسانها را دو شقه میکرده کاملا مشهود است و همینجور تکامل پیدا کرده و به طرفدارانش رسیده ;) :) :)
  13
  16
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  نظر شما چیست؟