حضور مخفیانه سازمان های جاسوسی ایران در کشورهای بالکان

سایت تلویزیون ایران فردا ـ روزنامه گلوبال پست در گزارشی می‌نویسد حکومت ایران به‌طور مخفیانه و آرام نفوذ خود را در کشورهای منطقه بالکان در اروپای شرقی افزایش داده است.
 
در این گزارش آمده است: «عملیات اطلاعاتی و جاسوسی حکومت ایران در سراسر جهان توجه بسیاری از سازمان‌های امنیتی را جلب کرده است. اما حضور ایران در کشورهای منطقه بالکان کمتر توجهی را به‌خود جلب کرده است. رسانه‌های گروهی پتانسیل یک‌چنین نفوذی را دست‌کم گرفته‌اند.»
 
به‌گفته این گزارش، بیشترین عملیات جاسوسی حکومت ایران در میان کشورهای بالکان در بلغارستان انجام می‌شود. یک سیاستمدار بلغاری به این روزنامه گفته است: «بیشتر سیاستمداران ما نسبت به دو واقعیت بی‌تفاوت هستند: اول اینکه ایرانی‌ها یک شبکه وسیع و منظم اطلاعاتی در کشور ما به‌راه انداخته‌اند، و دیگر آنکه از طریق این شبکه به سایر کشورهای بالکان راه پیدا می‌کنند.»
 
به‌گفته این منبع خبری، دلیل انتخاب بلغارستان از سوی ایران برای ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی این است که کشور بلغارستان تقریباً از بقیه کشورهای اروپایی کمتر در اخبار رسانه‌ها قرار دارد و از نظر جغرافیایی به ایران نزدیکترین کشور اروپایی عضو اتحادیه می‌باشد.
+37
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.