توئیت‌های وزارت خارجه آمریکا درباره ثروت حاکمان ایران؛ صادق محصولی سردار میلیاردر

 صادق محصولی (راست) در کنار محمود احمدی نژاد - آرشیووزارت خارجه آمریکا در توئیت‌هایی که به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در توییتر خود منتشر کرده است صادق محصولی، وزیر کشور دولت احمدی نژاد، را سردار میلیاردر توصیف کرد.
 
در یکی از توئیت‌های وزارت خارجه آمریکا به صادق محصولی، وزیر کشور سابق دولت احمدی‌نژاد و مجری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، اشاره شده است: «متاسفانه، روز مبارزه با فساد برای ایرانیان یادآور آن است که حکومتشان مملو است از افراد فاسد؛ با صادق محصولی آشنا شوید: سردارمیلیاردر.»
 
نهم دسامبر از سوی سازمان ملل روز جهانی مبارزه با فساد اداری نامگذاری شده و در این روز از کشورهای جهان خواسته می‌شود که در این زمینه تلاش کنند.
 
وزارت خارجه آمریکا به مناسبت این روز در صفحه فارسی توئیتر خود به ثروت و فساد دستگاه حکومتی ایران اشاره و اعلام کرده است که «او (صادق محصولی) مهارت خاصی در دریافت قراردادهای ساختمانی و نفتی پرسود از شرکت های وابسته به سپاه پاسداران داشت. او اکنون میلیاردها ثروت دارد.»
صادق محصولی ۵۹ ساله اهل ارومیه در آذربایجان غربی است. او سابقه فعالیت در سپاه پاسداران را دارد و وزیر کشور دولت محمود احمدی نژاد بوده است.
آقای محصولی (نفر دوم از راست) در یکی از مراسم حضور در دفتر رهبر در کنار مقامات ارشد جمهوری اسلامی
ثروت میلیاردی صادق محصولی باعث شد تا نمایندگان مجلس هفتم، مخالفت خود را برای تصدی‌ او بر وزارت کشور اعلام کنند به طوری که عماد افروغ، نماینده و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم در مخالفت با صادق محصولی و بدون نام بردن از وی، در یکی از نطق های خود او را فردی با «ثروت باد آورده» توصیف کرده بود که دارایی هایش را ناشی از « ارتباطات خاص» به دست آورده است.
همچنین روزنامه ابرار در سال ۹۵ در یک گزارش مفصل با تیتر «معمای ثروت یک وزیر دولت سابق» نوشته بود که «صادق محصولی در یک نشست دانشجویی گفته است که یک ریال هم از دولت گذشته درآمد نداشته است.
 
وزیر اسبق کشور که ثروتمندترین عضو دولت احمدی نژاد بود، همچنین ثروت خود را حاصل از تلاش خود عنوان کرده است. با همه اینها او به خاطر پرونده سوآپ نفتی هنوز که هنوز است در کانون توجه قرار دارد.»
همچنین وزارت‌ خارجه آمریکا در توئیتر خود درباره صندوق سرمایه معاف از مالیات با میلیاردها دلار ثروت آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع دینی قم معروف به سلطان شکر، نوشته بود.
 
پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم روز شنبه در آستانه روز بین المللی مبارزه با فساد، بر ضرورت همکاری در مبارزه با فساد در سطحی جهانی تاکید کرد.
 
او فساد را عاملی برای جرم و جنایت، حمایت از تروریسم، مانعی برای رشد اقتصادی و توسعه، و تضعیف حکومت قانون و دموکراسی توصیف کرده است.
 
همچنین وزیر خارجه امریکا در مصاحبه اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود «مردم ایران شایسته دانستن حقیقت هستند. رهبران ارشد ایران با استفاده از کسب‌ و‌ کارهای صوری، دزدی می‌کنند و ما می‌توانیم آن را ثابت کنیم. من از فرصت فاش کردن ثروت‌اندوزی رهبران جمهوری اسلامی استقبال می‌کنم تا مردم ایران داوری کنند و بگویند که آیا می‌خواهند این افراد رهبری کشورشان را در دست داشته باشند.​»
+90
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  افتخار ما اینه که تمام مسئولین نظام از سر تا پا دزدن . علی برکت الله
  5
  20
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  شش نفر نشسته در این عکس، هرکدام به سویی می نگرند، به ظاهر ارام ولی.. آه! کجا رفت ان شوکت...!!!
  1
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.