افشاگری وزارت امور خارجه آمریکا در باره ثروت خامنه ای و مکارم شیرازی

 در توئیت وزارت خارجه آمریکا به ناصر مکارم شیرازی اشاره شده است. وزارت خارجه آمریکا توئیت هایی را به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در توئیتر خود منتشر کرد که به ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی اشاره دارد.
 
وزارت خارجه آمریکا در این توئیت ها به معرفی ثروت حکمان جمهوری اسلامی پرداخته است.
 
در یکی از این توئیت‌ها آمده است: «متاسفانه، این روز مبارزه با فساد برای ایرانیان یادآور آن است که حکومتشان مملو است ازافراد فاسد ریاکار. با آیت الله مکارم شیرازی آشنا شوید: سلطان شکر. او با پر کردن بازار با شکر وارداتی گران قیمت، ایرانی ها را از کار بیکار کرد و میلیون ها دلار سود برد.»
ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع مقیم قم است که به دلیل تجارت شکر به سلطان شکر در ایران مشهور است.
 
براساس گزارش صفحه آخر تلویزیون صدای آمریکا، از اوایل انقلاب، تعدادی از کارخانه‌های تولید شکر ایران به افرادی از سوی رأس حکومت و افرادی از خانواده آیت‌الله مکارم شیرازی واگذار شده است. سال ۱۳۸۵ دولت احمدی نژاد در اقدامی به نفع بازار رقابتی اعلام کرد که دیگر به تولیدکنندگان شکر داخلی سوبسید داده نخواهد شد.
 
محمد علی، پسر آیت‌الله مکارم که در تهران تاجر است، و دامادش جواد مدلل شکر را ارزان وارد می کردند و تا قبل از روی کار آمدن احمدی نژاد، دولت به تولیدکنندگان داخلی مابه‌التفاوتی می‌پرداخت تا ضرر نکنند، چون تولید داخلی از شکر وارداتی گرانتر تمام می‌شد.
 
گفته می‌شود آیت‌الله مکارم و مصباح به دولت فشار آوردند تا پرداخت سوبسید به شکر داخلی را قطع کند. به این ترتیب و با بالا رفتن قیمت شکر داخلی، فروش آن به نفع واردکنندگان شکر کم می‌شد. دولت هم سوبسید را قطع کرد. نتیجه آن شکستن تولید داخلی و اخراج کارگران صنایع شکر بود.
 
این واردات در شرایطی بود که طبق مصوبه دولت، شکر جزو کالاهای استراتژیک و مطلقا غیرقابل فروش است، مگر آن که سازمان بازرگانی دولتی با اجازه وزارت جهاد کشاورزی مجوز فروش آن را صادر کند. این بدان معنا است که در سال‌های گذشته افرادی همچون خانواده مکارم شیرازی با مجوز دولت به این تجارت پرداختند؛ تجارتی که تعطیلی کارخانه‌های تولید و تصفیه شکر و بیکاری بسیاری از کارگران را در ایران به همراه داشت.
 
اگر چه به گفته جمشید انصاری، معاون رئیس جمهوری ایران، از سال گذشته تا کنون واردات شکر به کشور متوقف شده است و چندی پیش نیز صادرات شکر از ایران ممنوع اعلام شد، اما پیش از این ممنوعیت، علی اکبر مهرفرد، یکی از معاونان در وزارت کشاورزی ایران، در سال ۹۵ اعلام کرده بود که واردات شکر به ایران بیش از مصرف کشور است، ولی باز هم در بازار شکر گیر نمی آید یا گران است.
 
پیش از این مایک، پمپئو وزیرخارجه آمریکا، در مرداد ماه امسال درباره ناصر مکارم شیرازی گفته بود: «او به دلیل تجارت نامشروع شکر، توانسته ۱۰۰ میلیون دلار سود کند و به سلطان شکر در ایران مشهور شده است.» با این حال حرف‌های پمپئو پاسخی شفاف از سوی دستگاه قضایی ایران نداشت.

وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه نیز در یک توئیت درباره آیت الله خامنه ای نوشت که او یک صندوق سرمایه معاف از مالیات با میلیاردها دلار ثروت دارد. در یک توئیت دیگر به ثروت صادق محصولی، وزیرکشور دولت احمدی‌نژاد، نیز اشاره شده است. آقای پمپئو پیشتر در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های تروریستی خطاب به رهبران ایران گفته بود: «مردم‌تان را غارت نکنید؛ پول مردم‌تان را به خاطر این ماجراجویی‌ها در سوریه، یمن، لبنان، عراق، و غیره هدر ندهید.»
 
نهم دسامبر از سوی سازمان ملل روز جهانی مبارزه با فساد اداری نامگذاری شده و در این روز از کشورهای جهان خواسته می‌شود که در این زمینه تلاش کنند.
+190
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  با احترام به هر عقیده و افکارسیاسی و عقیدتی .هم صدا باش هموطن . (مرگ بر جمهوری اسلامی)
  49
  113
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  افشاگرى؟؟ خبر دست چندمه!
  6
  64
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  خب اگر راست میگید و ریگی تو پوتینتون نیست اینها را تحریم کنید و ثروت اینها را بلوکه کنید نه پول ملت را
  6
  121
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا
  ۱- ایران را ده‌ها بار میشود آباد کرد با این پولهای دزدی ،،در دویچه بانک (آلمان و لندن)اسامی ۵۰۰ نفر که در پولشویی بین ایران ،فرانکفورت و لندن و پاناما حسابهای نجومی داشته ا‌ند در آمده است، که بیشترشان مقامات دزد بلند پایه ایران هستند که لیست بلند و بالأیی است. دزدیده شدن ۱۴۰ میلیارد دلار از سرمایه‌های ایران توسط خامنه‌ای و اقوامش( در ضمن بعد از مرگ خمینی دجال و جانشین شدن خامنه‌ای از آن روز اول رهبری خامنه‌ای تا حالا هر سازنده خودرو چه داخلی و چه خارجی که در ایران خط تولید دارند بابت هر خودرو که از خط تولید بایرون می‌اید باید به حساب رهبری مبلغ ۱۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون یا ۱۰ هزار دلار بستگی به نوع خودرو دارد و یا به دلاری به حساب بیت رهبری قبل از تحویل دادن به مشتری باید واریز بشود.) ،و دزد دیگر آیت الله شاهرودی(عراقی) که در آلمان بستری شده بود(در دویچه بانک فرانکفورت ۶۷ میلیارد دلار دزدیده است). دزدیده شدن بیشتر از ۲۵ میلیارد دلار توسط بردران لاریجانی(در دویچه بانک فرانکفورت)
  41
  58
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا
  ۲- دزدیده شدن ۳۴ میلیارد دلار توسط ناطق نوری(مافیای لاستیک ماشین و لوازم یدکی خودرو و مافیای واردات و صادرات خودرو) ،دزددیده شدن ۳۵ میلیارد دلار از دلار‌های نفتی ایران توسط سردار جعفری در زمان احمدی نژاد ،،دزددیده شدن ۲۸ میلیارد دلار نفتی توسط بابک زنجانی با همکاری رئیس پلیس تهران و وزیر نفت ،،و دزدیده شدن ۲۰ میلیارد دلار توسط مکارم شیرازی و اقوامش (سلطان شکر) از پولها و املاک وقفی و کانالهای مافیای شکر ،و سردار قالیباف ۴ میلیارد دلار (پولهای دزدیده شده از سپاه و شهرداری تهران و کار چاق کن میلیاردی) ،،احمدی نژاد ۱۲ میلیارد دلار که در بانک‌های بولیوی و ونزولا و پاناما سر مایه گذاری کرده است. صافی همدانی ۱۰ میلیارد دلار از پولهای وقفی مردم و املاک تصرف شده توسط بیت رهبری )،شهرام جزأیری پسر آیت الله جزأیری که با عمویش سردار جزأیری ۲۲ ملیارد دلار دزدیده ا‌ند ، ابراهیم ریسی دزد آستان قدس (۵۶ میلیارد دلار )الملهدا(۲۶ میلیارد دلار) ، خاندان خمینی ملعون(۲۵ میلیارد دلار)،رفیق دوست‌ها ۴۵ میلیار دلار ( بعد از دزدی‌ها اسم و فامیلشان را عوض کردند )
  42
  48
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا
  ۳-شاهرودی عراقی (۶۷ میلیارد دلار )، سردار جعفری(۲۲ میلیارد دلار )، محسن رضأیی (۲۸ میلیارد دلار)، روحانی(۱۶ میلیارد دلار) ، احمدی نژاد (۱۲ میلیارد دلار)،مکارم، نقدی ( ۸ میلیارد دلار)، زنگنه(۹ میلیارد دلار ) ، ظریف(۱۵ میلیارد دلار) ، هادی قفاری (۷ میلیارد دلار)،ولایتی(۲۹ میلیارد دلار) ،عراقچی(۹ میلیارد دلار) ،صالحی (۱۱ میلیارد دلار) ،عسکر اولادیها (۳۲ میلیارد دلار) ،جابر انصاری ها (۵ میلیارد دلار)،کرباسچی ها( ۸ میلیارد دلار ) سردار سلامی (۵۸۰ میلیون دلار) ،سعید جلیلی (۱ میلیارد دلار) ، اسحاق جهانگیری(۸۰۰ میلیون دلار) ،محمد باقر نوبخت (۴۵۰ میلیون دلار) ،سرداران دزد سپاه و و مجتهدان دزد و مفتخور که آقازاده هأیشان با پولهای وقفی مردم در خارج زندگی میکنند و امامان جمعه(مخصوصا تهران ، تبریز، ،اصفهانِ با بیت رهبری در قاچاق مواد مخدر همکاری میکنند) و ۲۰۰ نفر دزد دیگر که در لیست میباشند ،ایران را ۱۰ بار میشود آباد کرد.
  42
  56
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  خبر جدیدی نیست که افشاگری کردند چهل سال است که دزدی می کنند
  7
  56
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  این ثروت خمس و زکات های مردم بیچاره است! نتیجه فقر فرهنگی مردم و اعتقاد کورکورانه آنها به اسلام
  25
  27
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  افتخار ما اینه که تمام مسئولین نظام از سر تا پا دزدن . علی برکت الله
  9
  30
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::smart292 - ونکوور، کانادا::]. بی بی !! با این دندان مصنوعی هر آماری که تو بگی درسته!! تو با این سن ات تاریخ شفاهی ایرانی!! تو از سربازان گمنام امامی که 27 سال قبل از ولادتت 28 مرداد 32 را بشارت دادی!!
  16
  28
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.