حسودترین زن جهان کیست و چه رفتارهایی دارد؟ عکس + ویدیو

این سندرم نام خود را از نمایشنامه معروف شکسپیر به نام «اتلو» گرفته است. در این تراژدی، اُتِلو شخصیت اصلی مرد داستان که فرماندهی مغربی در ارتش ونیز است، به‌ تحریک یکی از زیردستانش که مرد بد طینتی به‌ نام «ایاگو» است، به وفاداریِ همسر خود «دِزدِمونا» شک می‌کند و بی آنکه ...

وبسایت تابناک‌باتو: «دیبی وود» زن انگلیسی، لقب حسودترین ترین زن جهان به خصوص انگلیس را از آن خود کرده است. دلیل این موضوع تمایل بیش از اندازه خانم وود برای اطمینان از وفاداری همسرش و عدم خیانت اوست. این زن 43 ساله هر از چند گاهی همسرش را تحت آزمایشات دروغ سنجی قرار می دهد تا از میزان صداقت و خلوص او آگاه شود. این زن همیشه تلفن همراه همسرش را چک و محتوای ایمیل ها و شماره حساب بانکی او را بررسی می کند و حتی به همسرش اجازه نگاه کردن به عکس زنان دیگر را که در مجلات و روزنامه ها منتشر شده نمی دهد.
 گفته می شود، او از «سندرم اُتِلو» رنج می برد. با وجود اینکه ماهیت روانی رفتارهای او لو رفته، او همچنان همسرش را زیر ذره بین قرار داده است. در همین راستا او از مراکز بهداشتی و درمانی خواسته تا به او برای تأمین هزینه جراحی کاهش وزنش کمک کنند. «وود» در توجیه رفتارهایش می گوید: «وقتی همسرت مرد خوبی باشد، نمی توانی او را به حال خودش رها کنی!»
 
او در ادامه می افزاید: نمی خواهم «استیو» به من خیانت کند و شک ندارم که اضافه وزنم او را به خیانت می کشاند و کاهش وزن، اعتماد به نفسم را بازخواهد گرداند و کمتر حسودی خواهم کرد. او امیدوار است که بیمه درمانی تمام هزینه های عمل او را پوشش دهد.
 
گفتنی است، از جمله علائم «سندرم اتلو» یا (حسادت هذیانی مبنی بر خیانت همسر) که در زنان و مردان می تواند وجود داشته باشد، عبارت است از باور غیرطبیعی به این که شریک زندگی خائن است و در حال انجام توطئه ای برای سر به نیست کردن اوست. تجسس و تفتیش وسایل همسر و... تهاجم و استفاده از الفاظ زشت و بی رحمانه در مواجهه با همسر و عدم اجازه به او برای برقراری ارتباط با عالم بیرون و تفسیر هر کلمه یا حرکت غیر مقصود به عنوان دلیلی برای اثبات شک و تردیدش، از جمله چند نشانه از افراد مبتلا به «سندرم اتلو» است.
 
این سندرم نام خود را از نمایشنامه معروف شکسپیر به نام «اتلو» گرفته است. در این تراژدی، اُتِلو شخصیت اصلی مرد داستان که فرماندهی مغربی در ارتش ونیز است، به‌ تحریک یکی از زیردستانش که مرد بد طینتی به‌ نام «ایاگو» است، به وفاداریِ همسر خود «دِزدِمونا» شک می‌کند و بی آنکه مسأله را با زن در میان بگذارد، بی‌رحمانه او را می‌کُشد. اما بعد از قتل به بی‌گناهی همسر وفادارش پی می‌بَرَد که بسیار دیر است، در نتیجه خودکشی می کند.
+4
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  احمقانه تر از این نداریم که بخوای بزور حس درونی یک نفر رو کنترل کنی. مثل اینکه مثلا بزور بخوای همه ایرانی ها رو مسلمون دو آتیشه نگه داری.
  2
  27
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  setayeshz565 - وین، اتریش
  خدا زیادش کنه این استیو خانو،حالا شانس اورده شوهرش جورج کلونی نیست،اگه ده میلیارد هم به هر زنی بدن،راضی نمیشه مخ استیو رو بزنه،اونوقت اسم ما زنهای ایرانی بد رفته،ما که عمرا بتونیم موبایل شوهر چک کنیم،پنجاه تا رمز و دزد گیر و اثر انگشت و آلارم داره،لامصب از صندوق اسناد محرمانه ناسا هم سری تره رمزش😆😆😆
  3
  19
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  بهم میان!
  1
  4
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  خداییش قیافه زنه از نماز وحشت ترسناکتره، بیچاره مرده خوبه تا حالا زهره ترک نشده یا زیر دست و پاى این له و لورده نشده، مرده هم که به درجه اعلایى از زن ذلیلى رسیده که بیچاره حتى به عکس زن دیگه اى هم نمیتونه نگاه کنه. شما بودى، جرأت میکردین؟ یه لقمه چپتون میکنه!
  1
  9
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.