عکاس دانمارکی به اتهام هم‌آغوشی بر روی هرم جیزه تحت تعقیب قرار گرفت

یک عکاس دانمارکی به دلیل به تصویر کشیدن هم‌آغوشی خود و یک مدل زن در حالت تمام برهنه بر روی هرم بزرگ جیزه از سوی وزارت آثار باستانی مصر به نقض شئونات اخلاقی متهم شد.
 
«آندریاس وید»، عکاس دانمارکی، روز جمعه فیلم و عکس‌های خود را از صعود به بلندترین هرم در میان اهرام ثلاثه منتشر کرد، رخدادی که خشم نهادهای دولتی و مردم مصر را برانگیخت.
 
متعاقب این رخداد، وزارت آثار باستانی مصر از دادستانی این کشور خواست تا برای این عکاس دانمارکی پرونده‌ای را به اتهام نقض اخلاق عمومی تشکیل دهد و تحقیقات در مورد او را به سرعت آغاز کند.
 
در همین حال زاهی حواس، وزیر سابق آثار باستانی مصر به شبکه ان بی سی گفت که بدون تردید این تصاویر فتوشاپ است چرا که هیچ کس نمی‌تواند شب‌ها وارد محدوده اهرام ثلاثه شود.
 
آقای حواس که مدتی هم مسئول هرم جیزه را بر عهده داشته، اضافه می‌کند که سنگ‌های قابل مشاهده در عکس زوج برهنه در هرم جیزه، کوچک‌تر از واقعیت است و همین امر قطعیت ساختگی بودن عکس‌ها را تایید می‌کند.
 
آندریاس وید به دلیل عکس‌های جسورانه‌اش که معمولا حاوی مدل‌های برهنه حاضر در ارتفاع مشرف به شهرها و مناظر طبیعی دنیاست، شهرت جهانی دارد.
 
تازه‌ترین مجموعه عکس او مربوط به هم‌آغوشی شبانه او و یک مدل زن بر روی هرم جیزه و مشرف به یکی دیگر از اهرام ثلاثه است. البته آقای وید اکثر این عکس‌ها را از وب سایت شخصی خود حذف کرده ولی یکی از آنها همچنان قابل مشاهده است.
 
اشرف محی، مدیر مجموعه هرم جیزه نیز در واکنش به انتشار این تصاویر گفته که پیش از هر برخوردی با این عکاس، ابتدا باید اصالت تصاویر منتشر شده توسط او تایید شود.
 
آقای وید اولین کسی نیست که برخلاف عرف رایج در مصر عمل می کند. در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز دو نوجوان آلمانی به اتهام بالا رفتن از اهرام ثلاثه دستگیر شدند.
 
البته عکاس دانمارکی هوز بازداشت نشده ولی مطابق قانون مصر هر فردی که رفتاری خلاف عفت عمومی انجام دهد به حداقل یک سال حبس و جریمه نقدی محکوم می‌شود.
 
در رخدادی مشابه رانیا یوسف، هنرپیشه زن مصری پس از آن که لباس او در جریان حضور در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم قاهره تحریک کننده تشخیص داده شد به ۵ سال زندان محکوم شد. البته مقام‌های قضایی مصر اعلام کردند که پس از عذرخواهی عمومی این بازیگر، در مجازات او تخفیف قائل شده‌اند.
+95
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  حالا اونجا چرا؟ مگه اتاق خواب رو ازش گرفته بودن؟ راحت نیست اونجا، بیچاره خانمه!
  31
  69
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  اینارو ول کن ترتیب مومیایی فرعون رو هم میدن.
  98
  50
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  عکس بعدی بالایه طویله خمینی دجال که توش کپه مرگ رو گذاشته ......😉😎😂
  43
  36
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  به هر حال اینجور عکس های مبتذل خواهان خودشو داره. یک عده هم به چشم هنر نگاه می کنند. ولی مگه ای عکاس حسابی ، مگه جا قحطی بود.
  7
  14
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  به هر حال اینجور عکس های مبتذل خواهان خودشو داره. یک عده هم به چشم هنر نگاه می کنند. ولی مگه ای عکاس حسابی ، مگه جا قحطی بود.
  9
  14
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  خانمها و اقایان: بنده به ریزه کاریها یی چون ایا فتوشاپه, یا جایش برای رابطه جنسی مرغوبه ورود نمیکنم. ولی یقینا میدانم , جایش مناسب تر و راحت تر از عشق بازی بر روی کوهان شتره ! ( انطوری که پدر معنوی در توضیح المسایل اشاره فرموده اند). در نهایت صلاح کار خویش خسروان دانند. شنگول و عاشق باشید
  14
  21
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.