نگرانی از ردپای کشتی‌های جمهوری اسلامی در آبهای ونزوئلا در آمریکای جنوبی

رئیس یک سازمان غیردولتی به نام «کنترل سیودادانو» که عملکرد نیروهای مسلح ونزوئلا را تحت نظارت دارد اعلام کرد که ورود کشتی‌های ایرانی به آب‌های حوزه ونزوئلا نظم منطقه‌ای را بر هم خواهد زد.
 
«روسیو سن میگل» به نشریه میامی هرالد گفته است که تمامی ۱۴ کشوری که با ونزوئلا مرز دارند از این امر ناخشنود خواهند شد و وضعیت نامطلوبی ایجاد خواهد کرد.
 
این نشریه به سخنان اخیر جانشین فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اشاره دارد که گفت ممکن است تهران دو یا سه فروند از نسل جدید کشتی‌های جنگی خود را به آن منطقه اعزام کند.
 
اعضای «اتحاد بزرگ ملی» که گروهی متشکل از اپوزیسیون رئیس جمهوری ونزوئلا است، معتقداند مادورو با کمک کوبا آماده است برای حفظ قدرت حتی یک درگیری بین المللی بوجود آورد.
 
ونزوئلا که از زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد روابط بسیار نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، در حال حاضر با بحران شدید اقتصادی دست به گریبان است.
 
این کشور نفتی با افت شدید ارزش پول ملی مواجه شده است.
 
رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین سال گذشته با اعتراض های سراسری مخالفان مواجه شد، اما نیروهای دولتی این اعتراض ها را سرکوب کردند.
+19
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  نون به هم قرض میدن دیکتاتور ها، احتمالا روى کمک ونزولا براى سرکوب تظاهرات آینده حساب باز کردن و علاوه بر نیروها ى لبنانى و حزب اللهى ، باید شاهد حضور نیروها ى ضد شورش و سرکوبگر ونزویلایى هم باشیم!!
  20
  14
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  وای وای با چند تا لگن رفتن با امریکا بجنگن چقدر خندیدم
  19
  11
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.