شرکت هزاران تن در خاکسپاری فیلم‌ساز کُرد ایرانی و برادرش.. روایت‌های متقاوت از ماجرای قتل

پیکر ذبیح رحیمی فیلم‌ساز کُرد ایرانی اهل بانه و برادرش که قتل آن‌ها اعلام شده، یکشنبه 9 دسامبر با حضور هزاران تن از مردم استان کردستان ایران به خاک سپرده شد.
 
این در حالی است که ابهام‌ها درباره ماجرای قتل این فیلم ساز و برادرش هم‌چنان ادامه دارد. در حالی که خبرگزاری‌های رسمی به نقل از مسئولان، علت قتل را اختلاف شخصی عنوان می‌کنند، برخی از فعالان از دست داشتن نهادهای امنیتی در این حادثه سخن می‌گویند.
در شبکه‌های اجتماعی به نقل از بستگان رحیمی نقل شده که او در روزهای گذشته از سوی برخی از نهادهای امنیتی تهدید شده بود.
 
اما خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) به نقل از علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان، از دستگیری فردی خبر داد که گفته می‌شود قاتل ذبیح‌الله رحیمی و برادرش است.

علی آزادی در این باره گفت: « قاتل اعتراف کرد با توجه به رابطه دوستی و رفاقتی که با مقتولان داشته بر سر مسائل مالی با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و روز حادثه آنها را به قهوه‌خانه دعوت و پس از خوراندن قرص خواب‌آور به مدت یک ساعت در سطح شهر می‌گردند».
پیش از این و پس از کشف دو جسد در خودروی متعلق به ذبیح رحیمی، فیلم‌ساز ساکن بانه در استان کردستان، خبرگزاری فارس و برخی وب‌سایت‌ها به نقل از «منابع محلی» احتمال قتل این هنرمند و برادرش خبر داده بودند.
 
خبرگزاری فارس اعلام کرد که خودروی متعلق به آقای رحیمی در جاده روستای «نیزه رود» از روستاهای شهرستان بانه «به دلیل نامعلومی از جاده منحرف» شده و به دره سقوط کرده است.
 
این خبرگزاری ضمن مطرح کردن احتمال قتل سرنشینان این خودرو به نقل از «برخی افراد و منابع محلی» نوشت که «هر دو سرنشین در صندلی عقب خودرو بوده و دست‌های هر دوی آنها از پشت بسته شده است که این موضوع احتمال قتل آنها را قوت می‌بخشد».
رحیم ذبیحی در سال 2002 اولین فیلم کوتاه خود را به نام «هاوار» ساخت که در جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد توجه صاحب نظران و منتقدان سینما قرار گرفت وپس از آن دیپلم‌های افتخاری متعددی را دریافت کرد. آخرین ساخته رحیم ذبیحی فیلم مستند «سنگ مزاری برای برادر شهیدم» است که یک فیلم مستند 40 دقیقه‌ای است و در سال 2011 برای صدا و سیمای مرکز کردستان تهیه و تولید شده بود.
+29
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.