خامنه ای این رقم را از کجا آورده بود؟

تریبون زمانه , شین کسروی
سر علی خامنه ای (سر= سید انگلیسی) در گذشته بر افزایش جمعیت ایران پافشار کرده بودند و به تازگی ایشان در آن سخنرانی که برای نخستین بار بر نادانی و کم دانشی خود خرده گرفته بودند شمار جمعیت ایران را 150، 200 میلیون یا بیشتر هم میدانستند. جدا از اینکه “صلاح مملکت خویش خسروان دانند” تنها بد نیست یادآوری کنم در برابر آنچه فرمودند این حرفها را از امام شان درآورده اند ریشه این باور پیشنه درازتری داشته و بی گمان اگر بگردند شاید به یاد بیاورند که اینها گفته ها و باورهای احمد کسروی است که در جوانی در کتاب “خواهران و دختران ما” خوانده اند! کسروی در این کتاب برگه شماره 45 می فرماید:
 
“برخی هم چنین وا می نمایند که روی زمین تنگ شده و یا خواهد شد و این است باید از فزونی آدمیان جلو گرفت. ولی این نیز بی پایه است. امروز روی زمین تنگ نیست و در آینده روزی اگر تنگ گردید در آن هنگام است که باید چاره جویند. این سخن که خود بی پایه است در ایران بی پایه تر می باشد. در این کشور که خواهد توانست به 300 میلیون مردم نشیمن و خواربار دهد و اکنون بیش از 20 میلیون در آن نیست زن نگرفتن و سخن از تنگی جا و کمی خواربار راندن بسیار نابجاست.”
 
هرچند سخنش اکنون زیبنده دهان دشمنان ش گشته است، یاد و نامش گرامی باد!
+37
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  کسروی در زمانی این صحبت ها را کرده بود که هنوز دنیا با بحران محیط زیست و کمبود منابع و افزایش لجام گسیخته جمعیت روبرو نشده بود. بنابراین نمی توان سخنان او را با حـ... ای مانند خامنه ای مقایسه کرد که به چشم خود عواقب افزایش جمعیت ایران برای شهیدپرور کردن ملت و بچه پس انداختن برای جهاد را دیده است و می داند که میلیون ها نفر در ایران ما گرسنه، بیکار و بدون انگیزه و رو به نابودی هستند. هر کس را باید در زمان خودش مورد نقد قرار داد.
  12
  34
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  حاجیه خانم چین کسروی از قدیم گفتن هیچ بقالی نمیگه ماستم ترشه حکایت شماست شما تعریف نکنی کی تعریف کنه؟یه روز شین مینویسه یه روز اون ایدا قجر یه روز الاهه از کیهان لندن بلندگو دستش میگیره برید بابا جمعش کنین یه مشت عقده ای واسه ما نویسنده ومقاله نویس شدن
  28
  19
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. باز با یه درجه سروانی تب کردی؟
  18
  14
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  mehrabsheyda - ایران، ایران
  از همانجا که چیزهای دیگرش را بیرون می آورد ( از کجا می خواستی بیرون آورده باشد )
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.