اگر رضا شاه به جای محمد رضا شاه با خمینی رو به رو می شد چه می کرد؟!

ف. م. سخن
اخیرا دوست عزیزی سوالی از من کرد که ناچار شدم در عالم تخیل به سال ۱۳۵۷ برگردم و در تصورات خودم پاسخ آن را پیدا کنم!
 
اگر در سال ۵۷، رضا شاه به جای محمد رضا شاه بر ایران حکومت می کرد و با خمینی و جریان انقلابی اش رو به رو می شد چه می کرد؟
 
هر یک از شما خوانندگان ارجمند هم می توانید پاسخی به این سوال بدهید و احتمالا مثل من، احساس شعف درونی کنید!
 
من از اینجا شروع می کنم که آیت الله در حال بازگشت از فرانسه به ایران است و رضا شاه در جریان سفر او قرار گرفته است:

-رضا شاه به سلیمان بهبودی دستور می داد نمره ی تلفن ژیسکار دستن را بگیرد و به دیلماج دستور می داد که هر چه را او می گوید عینا ترجمه کند:

من رضا شاه پهلوی، پادشاه ایران هستم. شنیده ام که به آن مردک مرتجع در روستای نوفل لو شاتو پناه داده اید. به اطلاع جناب «دستن» می رسانم که اگر این جانور را بلافاصله از فرانسه به مقصد جزایر گویان -آنجایی که پاپیون زندانی بود- تبعید نکنید و اجازه بدهید که او همچنان علیه کشور ایران و سلطنت ما توطئه کند، ما سفارت خانه فرانسه را تعطیل، سفیر و کارمندان سفارت خانه را اخراج، روابطمان را با فرانسه قطع، و کشور فرانسه را در ردیفِ اولِ دشمنان ایران و مردم ایران قرار خواهیم داد. علاوه بر این، کارلوس -معروف به شغال- را به ایران دعوت کرده، و هر گونه پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی از او به عمل خواهیم آورد...
 
-خمینی تصمیم می گیرد به ایران باز گردد. در این جا دو حالت متصور است:
به محض فرود هواپیمای ارفرانس در مهر آباد، و موقع خواندن سرود «خمینی ای امام» ماموران اداره ی «کارآگاهی»ِ رضا شاهی، وارد فرودگاه می شوند، خمینی را با لگد و توسری سوار جیپ شهربانی می کنند، او را به زندان کمیته مشترک می برند. رضا شاه با اسکورت مخصوص، در حالی که از شدت عصبانیت رنگ اش کبود شده و شلاق اسب سواری را به بغل پایش می کوبد، به محل نگهداری خمینی می رود، و با دو سه تا چک رضاشاهی چنان برقی از خمینی می پراند که نامبرده انقلاب-منقلاب کردن را چند روزی فراموش می کند و اپرای «عجب غلطی کردم» را به شکل سوپرانو و با فرکانس ۱۴۰ مگاهرتز اجرا می کند.
 
-هواپیمای خمینی وقتی به آسمان ایران می رسد، دو فروند شکاری از دوشان تپه بلند می شوند و ارفرانس را از مسیر پرواز خارج کرده به سمت مرکز کویر لوت می برند و در آن جا هواپیما خمینی و دار و دسته را به موشک و مسلسل می بندند و تمام. بعد هم اعلام می کنند که هواپیمای آیت الله، در نقطه ای نامعلوم ارتباط راداری اش قطع شده و هر کی صاحاب هواپیماست -اگر جیگرش را دارد- بیاید بگردد پیدایش کند.
 
-خمینی از قدرت های بزرگ تضمین برای سالم ماندن اش می گیرد و به تهران می رسد. رضا شاه به فرمانده نیروی زرهی دستور می دهد هر چه مسجد در تهران و شهرهای بزرگ هست که ملای آن مسجد علیه حکومت سخنرانی می کند با تمام کسانی که در داخل مسجد هستند موقع سخنرانی ملای مربوطه به توپ ببندند و هر چه آخوند در قم و مشهد و جاهای دیگر ایران هست غل و زنجیر کنند.
 
خمینی امان نامه دارد، دار و دسته اش که ندارند... چند ماه بعد، در یک شب توفانی، خمینی در حالی که به سجود رفته و تازه از آن بلند شده، بعد از غریدن رعد و درخشیدن برق، رضاشاه را با چشم های خون چکان و لبخندی وحشتناک، پشت پنجره ی بیت اش می بیند و در جا سکته می زند. فردا خبرگزاری ها این خبر روی تلکس شان می رود که:

آقای خمینی، دیشب در اثر سکته ی ناگهانی درگذشت. نامبرده در حالی که دهان و چشم هایش مثل آدم های وحشت زده باز مانده بود، دار فانی را وداع گفت!
 
این ها، به اضافه چند مورد فانتزی دیگر به ذهن ام آمد که اگر چه کمی خشن و غیر گاندی وار به نظر می رسد، اما با وجود «خشانت» نمی دانم چرا لبخند بر لب آدم می نشاند!
+297
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  ای کاش که پادشاه فقید آریامهر آنقدر لیبرال و خوش قلب نبودند و این سناریو را اجرا میکرد و تاج و تخت و کشور و ملت را به مشتی بیسواد، روانی، رجاله، چند پدر، باستارد، بی‌هویت، مزدور، کاسه لیس، اشغالگر مارکسیست- اسلامی نمیداد و لاشه آن هندی زاده جلاد شیتسوفرن خمینی را هم در آخر در میدان توپخانه همانند آن شیخ افضل فاسد لعنتی در زمان رضا شاه به دارش می‌کشید که چنان نشود که شد ، ‌ای کاش ‌ای کاش افسوس افسوس.:(
  26
  236
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  الگوی سلطنت محمدرضا شاه فقید، بر گرفته شده از کوروش کبیر بود. ایشان دوست داشتند در درجه اول سلطان و پادشاه قلب های مردم ایران باشند . و زمانیکه نمک نشناسی ملت را دیدند با قلبی شکسته به این سلطنت پایان دادند.
  22
  202
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  بزرگترین درسی که محمد رضا شاه از پدرش نیاموخت همین چگونه رفتارکردن با دین وروحانیون بود !! اگر محمد رضا مثل پدرش رضا شاه فقید شناخت کافی از این جماعت دین فروش و اطرافیانشان داشت جریان طور دیگری پیش میرفت !!!.
  9
  178
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  روح رضا شاه کبیر شاد باد.مطمئنا اگر دز سال پنجاه و هفت ایشان بودند یکی از این گذینه ها را انتخاب میکردند و ایران را از شر این طاعون عظیم نجات میدادند ولی پسرشان بدلیل داشتن شخصیتی دیگر و اطلاع داشتن از توطئه امریکا و انگلیس بر علیه خودش و ایران هیچکدام از این کارها را نکردند و بقول خودشان نخواستند حمام خون راه بیندازند.
  9
  138
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  هرچه در مورد نیاز به دمکراسی و رفتار متمدنانه شاه و بختیار با انقلاب ایران سخن بسیار رفته، نتیجه این رفتار تحویل دودستی ایران به آخوند کثیف و مرگ تدریجی‌ ایران و زجرکش شدن ایرانی‌ بوده...
  13
  109
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر رضا شاهی در سال 57 وجود می داشت اخوندهای انگلی همچون خمینی دجال غیرت عنقلاب کردن را نداشتن !
  144
  129
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  با اینکه رضا شاه از جنم و غیرت و اوتوریته بالایی برخوردار بود و دلیرانه در مقابل آخوندها قد علم کرده بود ولی باز هم فرقی نمیکرد. وقتی نقشه شوم تغییرنظام توسط قدرتمندان اجنبی علیه کشوری که مردمش نه آگاهی اجتماعی و نه آزادی سیاسی داشتند چه رضا شاه و چه پسر بزدلش که همچون حکومت ملایان فقط برای 4 تا دانشجو و شاعر و نویسنده شاخ و شانه میکشید. اگر اعلیزرت حماریونی از حمایت مردم برخوردار بود نه خمینی و نه هیچ ابرقدرتی نمیتوانست او را سرنگون کنند. افسوس که همچون ملایان قدرت چشمانش را کور و گوشهایش را کرکرده بود و روزبروز از مردم بیشتر فاصله میگرفت و چه بسی با آتش به اختیار گذاردن ساواکی ها و داغدار کردن خانواده ها بذر کینه و تنفر را در دل مردم کاشت.
  56
  133
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  اگرمن بودم اینقدر داستان رو پیچ نمیدادم همینکه هواپیماش وارد حریم هوایی ایران میشد. با یک فروند اِف ۱۴ سرنگونش میکردم وسلام نامه تمام
  117
  117
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  کاملا صحیحه.همینطور فرمایش تاریخدان بزرک حمیدالله وینی که شاه از کوروش شاه ندیده ونشناخته الگو می گرفت.مثل کوروش جهانگشا وبحرین بخش نبود.جداندرجدش شاهان هخامنشی و تاریخچه دودمانی صدها ساله داشت.مثل کوروش در بدو حکومت اربابانی داشت که پدرش رو تبعید کنه وتاج بذاره.بعد هم مثل کوروش به کمک شعبان وسیا به قدرت رسید وووو
  81
  94
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  در تائید پرباربودن وصحت وسقم این نتیجه گیری تاریخی ورهگشا باید عرض کنم اگه عمو منم زن بود عمه بود.
  76
  92
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  خارج ازفانتزی گرایی موجود در این داستان که خوشم آمد ومیدانم که هر کس دیگری که عاشق ایران است خوشش آمده چون ما عادت داریم همیشه به حال نگاه کنیم وهیچگاه قابلیت درک حتی یک هفته بعد را نداریم چون یاد نگرفتیم حال که این داستان با هنر نمایی جانانه رضا شاه به پایان رسیده آیا فکر نمیکنید بعد از چند سال خمینی تبدیل به پیامبری دیگر نخواهد شد؟ زیرا فقط کشتن واز سر راه برداشتن حتی الاغی مثل خمینی مهم نیست مهم اندیشه مردمی است که به او باور داشتند وشما هیچ گونه کاری در زمینه تغییر ذهنیت مردم انجام نداده اید.لذا از همین نقطه ویروس باور رشد میکند کمی بر گردیم به عقب در زمان محمد رضا شاه در برنامه های تلویزیون آنقدر که داریوش وگوگوش برنامه داشتن آیا یک برنامه انتقادی از روحانیت پاچه خوار وعواقب جهالت دین ومذهب برنامه وجود داشت ؟ آیا در تمام سطوح تحصیلی در کتوب درسی یک کلمه از سکولاریسم نوشته شده بود؟ در حالی که نظام ملکت سکولار بود . با این حساب نه تنها میتوانست در ماه بنشیند بلکه توانست قلبها را نیز تسخیر کند ولی با روی کار امدن خمینی ونظام مذهبی امروز کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که از این آدم
  5
  83
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  ساده اندیشی است اگر فکر کنیم همه چیز با کشتن وتیغ ودرفش قابل حل است نظامهای مدرن امروزی تماما با اندیشه جدایی دین از دولت شکل گرفته اند در حالی که حکومتهای ما بعد از مشروطه فاقد درک این موضوع بودند وهیچ گونه کار فرهنگی در کشور برای جدایی دین از دولت انجام ندادند نتیجه اش دمل خمینی بود که مثل غده سرطانی تمام پیکر ملت را فراگرفته بود خمینی بذری بود که رضا شاه کاشت وپسرش درو کرد
  8
  68
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  سر از تنش جدا میکرد . روحش شاد رضاشاه
  85
  75
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  هیچ کاری نمی توانست بکند چون خودش با کودتای انگلیس بر سر کار آمد و بعد از بیست سال با تمام نمایش قلدری و عظمت نتوانست از کشور خودش دفاع کند و بدون جنگ و درکیری تسلیم انگلیس شد و به جزیره موریس در آفریق تبعید شد. هدف از آوردن چهلوی ها به به درست پالانی ها خلاص از دست قاجارها بود .
  77
  144
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. ببین میرزاده. خوب .بد. شاه . شاه رضا. کورش. یهودی . دگر حنای شما رنگی‌ ندارد. برای حکومت آخوندی بهای زیادی پر داختیم. دو نسل را نابود شدند. تا پی بریم. اسلام کلا چه شعیه چه سنی. فاسدترین و منفور‌ترین دین دنیا است. همیشه از دوران تنبانکو تا به امروز یک دولت اسلامی به آخوندا بدکار بودیم. تا این را درک کنیم. آخوندا یک کار درست کردند. به نشان دادند. حکومت اسلامی یعنی چه. نشان دادند. اگر پای فساد و دروغ و ریا و دزدی در میان باشد. دست کمی‌ از هیچ کس ندارند. مقصر آخوند را نمی‌‌بینم . پلید کار است دیگر. ترحم به شما دارم. که این همه می‌‌بینی‌. و هنوز هم قربان ریش مقدس آقا گوئید. دیگر باور ندارم ،که ربطی‌ به مقدساد دارد. پس مانده بشقاب آخوند را لیسیدن .ارزش این همه حقارت را دارد؟ گر شب نگاه در آینه می‌‌کنید. از دیدن خود شرم ندارید؟ دیگر آخوند چکار کند. تا شما درک کنید. این فاجعه در تاریخ ایران بی‌ نمونه بود. یا اینکه ترس از بوجه ماله کشی دارید؟
  78
  61
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mahdi moud - تهران، ایران

  متاسفانه رضا شاه و محمد رضا شاه کمی مذهبی بودند و اعتقاداتی داشتند و خیلی کاری با روحانیون نداشتند وگرنه باید مثل آتاتورک همشون رو اعدام میکردن و هیچوقت اجازه تبلیغ دین رو نمیدادن. و این رو باید یادمون باشه تا این جماعت مفت خور وجود دارن مردم آزادی نخاهند داشت و تک تک ایل و تبارشون رو باید زیر خاک کنیم
  5
  69
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  این نقشه خداوند است که ایران را ولایت ظهور منجی بشریت معین کرده تا با ظهور آقا امام زمان عج؛ منجی ما هم رجعت و پشت سر ایشان نماز اقامه کند. پس اگر هر کس دیگری هم با خمینی ره رو به رو می شد هیچ کاری نمیتوانست بکند. نمونش همین الان این غربیان مشرک که به کلک خودشون رو عیسوی میدانند؛ هیچ غلطی نمیتونن بکنن.
  106
  30
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::]. تو دیگر کی هستید که اینقدر نا نجیب هستید؟
  124
  68
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  ....و مردم ایران به خوبی وخوشی مانند قبل به زندگی خود ادامه می دادند.
  2
  24
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  رضاشاه با پوتین هاش میزاشت تو فک خمینی
  59
  49
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. باز رفتی تو لهجه ....!!!
  46
  87
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. ایشان از منتظران اقا امام زمان هستند تا بعد از ظهوربجای روح القدس چراغشان را روشن کنند
  44
  31
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  سوسو- جان - سن دیگو، ایالات متحده امریکا

  مادر شاه سهم بسیار زیادى در شکل دادن شخصیت شاه داشته! اگر چه از زمان طفولیت رضا شاه بر ان بود که پسرى با کردار سردار منشانه و قوى تربیت کنه! ولى در اخر شاه در زندگى با اعتماد بنفسى که براش ساخته شده تصمیم میگرفت و عمل میکرد! نه از روى غریزه! مادر شاه این ضعف رو با دین در شاه پر میکرد! اگر چه مذهبى نبود ولى مدهبى بود! و بیشتر ما همینطورى هستیم!. √
  2
  22
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  KTLIEBE - کاونتری، انگلستان
  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::]. کاری به این متن تخیلی ندارم فقط در حیرتم از طرز فکرت
  24
  33
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ببین نامیرزاده.اون قبری که دارید روش شیون میکنید مرده ای دیگه تووش نیست.رضا ننر هم دیر یا زود ریق رحمت رو سر می کشه و نسلشون منقرض میشه مثل سلسله شون.ممه شون هم که لولو برده.شما وادمین دلتون به چی خوشه؟
  40
  53
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک یا حوری بهشتی : انتخاب نام مستعار میتواند باز گوی سخصیتی افراد نیز باشد .ولی کامنت های شما با نام تان هم خونی ندارد
  18
  22
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  tareke donya - فرمونت، ایالات متحده امریکا
  آقا یک سناریو رو از قلم انداختی که اصلا هم نیازی به توپ و تانک و «خشونت» نداشت و با کمک همان غربی ها سریع تمام میشد. بعد از ورود خمینی به ایران، رضا شاه میسپرد خمینی رو فورا میبردن به تیمارستان تا از بیماری خطرناک «توهم امام زمانی» سریعا نجات پیدا کنه و در آنجا انقدر بهش «مواد مخدر دولتی» تزریق میکردند تا همان نصفه عقلی هم که داشت کلا حل بشه بره، بعد هم در روزنامه ها مینوشتند که حضرت امام روح الله آیت الله بعد یک دوره درگیری با بیماری سخت، با لطف و یاری متخصصان «در غرب تحصیل کرده» سریعا تحت معالجه قرار گرفتند و به خدا خیلی هم زحمت کشیدندا، ولی نمیدونیم چی شد که یهو بعد 24 ساعت به لقا الله پیوستند . خدایش رحمتش کند انشا الله ه ه ه. یعنی یه چیزی تو مایه های همون کاری که گویا خامنه ای بعد ها باهاش کرد و بعدا با رفسنجانی کرد و خدا میدونه با چند نفر دیگه کردن و دارن میکنن.. سیاست از که آموختی؟ گفت از مولا
  21
  22
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. خیر سر امواتت داری می نویسی حرف که نمیزنی که بگیم کلمه های فارسیشو یادت رفته که خارجیش رو مینویسی والا بلا خشونت و فانتزی خودت از نویسنده مطلب هم بیشتره هاها میگم ساقیتو عوض کن جنس بهتری بده بهت هاهاها عقده که زیاد باشه عقده یی جماعت به فانتزی رو میارن هاها بخدا قابل ترحم هم نیستین
  25
  24
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. نخند مسواک گرون میشه
  10
  11
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  هر چی آخوند و آخوند زاده حـ... را توی .... تا مردم ایران پاک از شر این مفتخوران بی خاصیت بچه باز راحت شوند . روحت شاد رضا شاه روحت شاد رضا شاه
  8
  16
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. تو از این تازه به دوران رسیده هایی که موج دریا آوردتت این وره دنیا ، میگی تو مونترال و متعصفم که امسال تو پاشون می‌رسه جایی که نباید برسه ، خواهش می‌کنم اگر چیزی که درک فهمش فقط از خودت بر میاد کامنت نزار ، برو تو حیاط گرگم به هوا بازی کن .....
  16
  12
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. منظورت از متعصفم کلمه متاسفم بود؟ای درک برآمد فهم شناس؟؟؟؟؟!!!!!!!
  11
  3
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. ببین راننده تاکسی اردنگی خورده. شما و اسلامتون و هرچی دارین و ندارین نهایتا تا ١٠-١٥ سال دیگه دوام بیارین. تو خود ایرانش هم شما قماش فکری رو کسی به ...هم نمیگیره. چه برسه به دنیا.
  3
  8
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این آغازاده عشقی را زیاد جدی نگیرید . یک کاسه لیس رژیم متعفن جمهوری اسلامیه. بدجوری هم عاشق لاجوردی جلاد و دختر سبیلو او میباشد . از برکت این رژیم به نون نمک رسیده .
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. دوست عزیز مونترال کجا بود بچه قلعه حسن خان دروازه غار میشینه ;) ;)
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. من مهندسم .زمان دانشجوئی راننده تاکسی بودم.جمله اولم دردت میاره.می دونم.توئی که به همبرسرخ کنی تمام عمر محکومی.
  11
  2
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. دختر سیبیلوش فانتزی تو بود.من عاشق بلدوزر وغلتکش بودم که باهاشون اول ستون فقرات منافق وخائن رو میشکست بعد با سطح زمین یکیشون می کرد.برای همه خائن ها ومنافق ها لاجوردی ها وپنجه مرگبارشون رو آرزو می کنم .
  11
  2
  ‌سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. این واژه کثیف و متعفن منافق از اون جد تازی پرستت و متجاوز اسلامی اومده . بینوا اون جلاد اوین با شکنجه و اعدام میخواست دگر اندیشان را کاسه لیس دین ....شما بکنه . ببین آغا زاده ؛ جمهوری کثیف و ضد انسانی اسلامی و اون دین خون ریز سادیسمی محکوم به نابودیه . چه سه سال دگر چه ۷۰ سال دگر . فرقی نمیکنه . نابودی ارتجاع را از حالا باید جشن گرفت . به چی این ویرانگران افتخار میکنی. فقط شما دهاتی ها حالا به نون و نوار رسیدید. راستی دختر لاجوردی به خوشگلی باباش هست یا نه؟ چه شود ؟
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  منافق منافقه.حالا هرکی این کلام رو ابداع کرده.منافق همونیه که رفت زمان جنگ زیر زیرشلواری صدام .جنگ تموم شد از سمت عراق به کرند واسلام آباد حمله کرد ومردم عادی رو قتل عام کرد.منافق همونیه که نیروهای مردمی وسه تا دائی های من ودوستانشون وعشایر ططری توو تنگه چهارزبر سگ کششون کردن.منافق منافقه چون خونش ووجودش منافقه.منافق همونیه که زبانشون رو جلاد شهید لاجوردی خوب بلد بود.توبلانسبت منافقی که از واژه منافق دردت گرفت؟آغات چی؟زن آغات چی؟
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. لعنت به اون شازده رجوی ؛ بی وطنی او هم ناشی از همون دینی میاد که آخوندها بهش اعتقاد دارند . یعنی وطن را فدای دین اهریمنی کردن . این دین متعفن سیاسی را باید اخته کرد چه رجوی باشه / چه مموتی و سید علی تریاکی و یا آخوند کراواتی مثل شریعتی . اما اتفاقا این رژیم کثیف ج. اسلامی بود که حتی هم کیشان خویش را تحمل نکرد و رجوی را تو آغوش صدام انداخت . از طالقانی تا منتظری/ بنی صدر ؛ تا کوسه ماهی و بازرگان . و غیره . هیچ دگر اندیشی را تحمل نکرد. بزودی حتی مموتی را اخته میکنند . میدونی چرا بخاطر ذات کثیف این رژیم است .اون صدهها هزار هوادار نوجوان مجاهد آدمهای بدی نبودند اما این طاعون کثیف حتی به کودکان و نوجوانان هم رحم نکرد . اون لاجوردی که براش عشوه میایی سنبل شکنجه و دد منشی بود . انسان شریف حتی به دشمن خودش موقع اعدام احترام می گزارد . افسوس که تو اون مغز تو علیرغم زندگی در غرب این چیزها فرو نمیرود
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  من اعتقادات مذهبی ندارم.اما همین مذهب شیعه باعث حفظ تمامیت ارضی شد ونذاشت به عثمانها خراج بدیم.الان هم باعث بسط قدرت ایران توو منطقه است.من هرکس وهرچیز که باعث حفظ تمامیت ارضی ایران بشه برام قابل احترامه.چه شمیر نادر چه قساوت آغا محمد خان چه چنگال عدالت لاجوردی.یکبار دیگه میگم دین ومذهب شیعه حربه است.ما در درگیری های قره باغ از ارمنستان حمایت کرده ومی کنیم نه از آذربایجان البته جعلی وشیعه مذهب.از خواب بیدار شید.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.