عوارض نداشتن رابطه جنسی در مردان و زنان

رضایت و تمایات جنسی درونی ترین احساسات و عمیق ترین آرزوهای قلبی انسان ها در معنا بخشیدن به یک ارتباط است. رفتارهای جنسی به منظور جلب توجه و رضایت شریک جنسی ، برقرار کردن رابطه جنسی ، نشان دادن عواطف و آمیزش صورت می گیرد . طبیعی است که اطلاعات غلط در مورد مسائل جنسی ، خطر ایجاد انواع اختلالات جنسی ، رفتارهای پرخطر ، بیماری های مقاربتی ، کاهش لذت جنسی ، بارداری های ناخواسته و مسائل خانوادگی و زناشویی را افزایش می دهد . اگر زوجین نسبت به تفاوت های خود در تقاضاهای جنسی و تمایات مختلف شان در آمیزش جنسی آگاهی داشته باشند ، می توانند قبل مشکل دار شدن ارتباطشان آن را درمان کنند . برعکس اگر زوجین نسبت به صمیمیت جنسی خود آگاه نباشند ، باعث مشکلات زیادی در آن ها می شود .  

در این مقاله به بررسی موضوع عوارض نداشتن رابطه جنسی می پردازیم .
عوارض نداشتن رابطه جنسی
 • افزایش استرس
 • انزال زودرس و نعوظ بعد از کاهش رابطه جنسی
 •  مشکلات قلبی
 • کاهش اعتماد به نفس
 • احساس افسردگی و ناراحتی
 •  افزایش احتمال سرطان پروستات در مردان
 • ضعیف شدن دیواره‌ی واژن در خانم ها
 • افزایش احتمال ابتلا به عفونت های ادراری
 • کاهش مقاومت سیستم بدن در برابر میکروب ها و ویروس ها
افزایش استرس
داشتن رابطه رمانتیک و عاشقانه ، یکی از بهترین شیوه های رهایی از استرس است . در شرایط پر اضطراب زندگی امروزه ،  داشتن رابطه جنسی مرتب با همسر به صورت منظم توصیه می شود . رابطه جنسی با ایجاد تعادل در عملکرد مغز و تقویت توانایی فیزیکی بدن ، قدرت بدن را در برابر دفع استرس بالا می برد و به همین دلیل با توقف این رابطه سیستم بدن فرد ضعیف می شود .

انزال زودرس و نعوظ بعد از کاهش رابطه جنسی
مطالعات نشان می دهد مردانی که رابطه جنسی مرتب دارند از مشکلات نعوظ و انزال کمتری خبر می دهند . هر چقدر فرد برای مدت طولانی تری رابطه جنسی نداشته باشد احتمال بروز مشکلات جنسی مانند انزال دیرس و مشکلات نعوظی در او بیشتر می شود .
 
 مشکلات قلبی
یکی از اصلی ترین عوارض توقف رابطه جنسی برای مردان و زنان ایجاد ضعف در قلب است . از آن جایی که رابطه جنسی یک فعالیت جسمی مفید محسوب می شود ، قلب از طریق رابطه جنسی نوعی ورزش انجام می دهد . در کل مردانی که رابطه جنسی رضایت بخشی دارند خطر حمله قلبی و بیماری های دیگر را تا حد زیادی در خود کم می کنند .
 
کاهش اعتماد به نفس
مطالعات گسترده نشان می دهد که رابطه جنسی باعث افزایش اعتماد به نفس شده و باعث می شود فرد حس خوبی نسبت به خودش داشته باشد . چون در هنگام رابطه جنسی مغز دو پامین زیادی ترشح می شود باعث حس لذت و خوشحالی در فرد می شود .
 
احساس افسردگی و ناراحتی
در هنگام رابطه جنسی به علت تماس پوستی و نوازش های زیاد حال هر دو نفر خوب شود و استرس آن ها کم شود هم چنین ترشح هورمون های دیگر مانند اکسی توسین و اندورفین باعث حس آرامش و حس خوب در فرد می شود . هنگامی که فرد رابطه جنسی ندارد تمام این موارد متوقف می شود و فرد احساس افسردگی و غم می کند .
 
 افزایش احتمال سرطان پروستات در مردان
مردانی که رابطه جنسی مرتب و منظم دارند و از انجام آن لذت می برند خطر احتمال سرطان پروستات در آن ها خیلی کم است . چون رابطه جنسی باعث می شود مواد مضر و آسیب زا از غده پروستات مرد خارج شود . در واقع زیاد شدن مواد آسیب زا باعث می شود فرد در دراز مدت دچار سرطان پروستات شود به همین دلیل افرادی که رابطه جنسی زیاد دارند خطر سرطان پروستات در آن ها کم تر است .
 
 
ضعیف شدن دیواره‌ی واژن در خانم ها
چون رابطه جنسی باعث افزایش جریان در اندام های تناسلی می شود . هنگامی که فرد رابطه جنسی کمی دارد یا وارد دوره یائسگی می شود به علت کم شدن رابطه جنسی معمولاً دیواره های واژن خشک می شود و به مروز ضعیف می شوند . در کل زنانی که سن بالاتری دارند و  فعالیت جنسی ندارند بیشتر از زنان دیگر در معرض ضعیف شدن دیواره واژن . آسیب پذیری این ناحیه هستند .
 
افزایش احتمال ابتلا به عفونت های ادراری
هنگامی که فرد رابطه جنسی دارد معمولاً عفونت های دستگاه ادراری می توانند از طریق  ورود به دستگاه دفع از بدن خارج شوند .  به همین دلیل با توقف رابطه جنسی امکان دفع عفونت ها خیلی کم تر می شود و احتمال ابتلای فرد به عفونت های ادراری بیشتر می شود .
 
کاهش مقاومت سیستم بدن در برابر میکروب ها و ویروس ها
هنگام توقف رابطه جنسی مقاومت بدن در برابر میکروب ها و ویروس ها کم می شود و باعث می شود بدن نتواند در برابر بیماری های ساده ای مانند سرماخوردگی مقاومت کند . در کل سیستم دفاعی بدن ضعیف می شود .
+44
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  همه ی این ها هدیه ی الله است به جوانان! بیماری چیه؟ این حرف ها کدومه؟ اسللللللااااامممم
  17
  18
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  همه این مطالب در مورد داشتن و نداشتن رابطه جنسی درست درست می باشد!
  31
  23
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.