لالیگا اسپانیا از مسی افغانستان اعلام حمایت کرد

لالیگای اسپانیا به تازگی از مرتضی احمدی، مشهور به مسی کوچک افغانستان اعلام حمایت کرد. این نهاد به زبان فارسی و با نشر یک عکس از مسی کوچک در صفحه فیسبوک‌اش نوشت، دور از خشونت، جنگ، فقر و‌ گرسنگی ما در لالیگا با تمام توان از مرتضی و خانواده‌اش حمایت می‌کنیم.
 
به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، مرتضی احمدی، پسر خرد سالی از ولسوالی جاغوری ولایت غزنی افغانستان است که اکنون در شهر کابل به دلیل حمله اخیر طالبان به این ولسوالی، آواره شده است. او سه سال پیش با نشر شدن تصاویر مشهور شد. در آن تصاویر دیده می‌شد که مرتضی احمدی، از یک خریطه پلاستکی خط دار برایش لباس ورزشی ساخته و شماره لباس مسی را نیز روی آن نوشته کرده بود.
او با نوشتن شماره 10 روی پیراهن‌اش، علاقه مندی اش را نسبت به یکی از بزرگ ترین ستاره های فوتبال جهان نشان داد. پس از این رویداد، لیونل مسی، ستاره مشهور فوتبال جهان با مرتضی احمدی در سال 2016 در قطر دیدار کرد. اما پس از دیدار با مسی، مرتضی احمدی با مشکلات زیادی مواجه شد و با خانواده خود به پاکستان فرار کرد.
 
این پسربچه کوچک افغان، از یک ماه به این سو در شهر کابل به سر می‌برد. او پس از حمله طالبان، نخست به بامیان فراره کرد و شش شبانه روز را در یک مسجد گذراند. اکنون در کابل آمده و با مشکلات گوناگون روبرو می باشد.
 
آن‌چه این کودک را بیشتر رنج می‌دهد می‌گوید که در کنار سایر اسباب بازی اش، پیراهنی که مسی به او هدیه داده بود را نتوانست با خود بیاورد.
 
طالبان یک ماه قبل ابتدا از دو نقطه بر مناطق داوود و اوتقول ولسوالی جاغوری ولایت غزنی حمله کردند و حدود دو هفته با نیروهای امنیتی افغان درگیر جنگ شدند.
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  باز هم مذهب و جنونى دیگه!! مذهبى که عشق یه بچه به فوتبال و طرفداریش از یک فوتبالیست پایه هاش رو بلرزونه به چه درد میخوره؟ موى زنها میلرزونه، ترک نماز میلرزونه، ربا میلرزونه، حضور زنها تو ورزشگاه، دقت کردین پایه هاى اسلام با هر موضوعى میلرزه، فکر کنم رقص بندرى رو بر أساس پایه هاى لرزان اسلام درست کردن، آآآى بلرزون!!
  0
  2
  دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.