هشدار روحانی به غرب: خیلی‌ها با تضعیف ایران بر اثر تحریم در امان نخواهند بود

حسن روحانی در کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه که در تهران جریان دارد، سخنرانی می کرد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به دولت های غربی درباره عواقب تحریم ها و تاثیر آن بر توان ایران در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر هشدار داده است.
 
آقای روحانی با انتقاد از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل رویکردش نسبت به ایران گفت که "با تضعیف ایران از راه تحریم، خیلی‌ها در امان نخواهند بود، آنها که حرف ما را باور ندارند، خوب است به نقشه جغرافیا نگاهی بیاندازند".
 
رئیس جمهور ایران هفدهم آذر (هشتم دسامبر) در دومین کنفرانس روسای مجالس ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه که در تهران جریان دارد، سخنرانی می کرد.
 
آقای روحانی گفته "از غربی‌ها انتظار نداریم که سهم‌شان را در ازای امنیت و ثباتی که برای آنها تامین کرده‌ایم، بپردازند اما بدانند که با تحریم ایران، به توانایی ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می‌زنند".
 
او در اظهارات کم سابقه ای هشدار داده که "اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خاستگاه آنها ضربه‌ای ببیند، شما نخواهید توانست از زیر آوار مواد مخدر، پناهجویان و بمب ها و ترورها به سلامت خارج شوید". گزارش ها از کاهش تولید مواد مخدر در افغانستان حکایت دارد از زمان توافق هسته ای ایران که اتحادیه اروپا یکی از اصلی‌ترین شرکای آن است، ایران و اروپا بر سر صدور تجهیزات امنیتی با هدف مقابله با قاچاق و تجارت مواد مخدر، توافق کردند.
 
ارائه این تجهیزات به ایران به دلیل تحریم های بین المللی علیه این کشور پیش از این ممکن نبود. در حال حاضر اتحادیه اروپا می گوید که به توافق هسته ای و برخورداری ایران از منافع رفع تحریم ها کاملا متعهد است.
 
به تازگی مقام های ارشد دولت ایران و رهبران اتحادیه اروپا مذاکرات دوره ای خود را با هدف تقویت روابط و همکاری در بروکسل برگزار کردند. از زمان توافق دو طرف برای همکاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر، گزارشی از خودداری اتحادیه اروپا از انتقال تجهیزات مورد نیاز ایران منتشر نشده است.
 
ایران دارای یک مرز طولانی مشترک با افغانستان است و برنامه های متنوع ملی و بین‌المللی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر تولیدی از افغانستان دارد.
 
رئیس جمهور ایران گفته "ما سالانه ۸۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌کنیم که نتیجه آن تضمین سلامتی افزون تر ملت‌ها از شرق اروپا تا غرب آمریکا و از شمال آفریقا تا غرب آسیاست. برای لحظه ای تصور کنید که اگر رخنه‌ای در این سد ایجاد شود؛ چه فاجعه‌ای به بار می‌آید. ما در مبارزه با تروریسم به همین اندازه راسخ بوده‌ایم".
 
ایالات متحده همه تحریم های اتمی آمریکا علیه ایران را که با توافق هسته ای رفع شده بود، مجددا از سر گرفته و تحریم های تازه تری هم علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است.
 
آمریکا می گوید درصدد است تا صادرات نفتی ایران را به صفر برساند که در صورت تحقق چنین تهدیدی، درآمد دولت ایران به دلیل وابستگی شدید به نفت، به شدت کاهش می یابد.
 
مقام های ایران می گویند که تهدیدات آمریکا اعلام "جنگ اقتصادی" علیه نظام جمهوری اسلامی است.
+12
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  من حرفشو قبول دارم چون وقتی یک ملتی از دست رژیم حاکمش در امان نباشت مردم دنیا که جای خود دارند
  16
  23
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  samisan - توکیو، ژاپن
  اوضاع خیلی پسه که به هن هن افتادن ملاهای بی دروپیت یه خبر های هست اونم تحریم های خیلی بدی در پیش هست
  13
  20
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  مثلا چکار میکنی؟؟؟ این یارو فکر میکنه که جنگنده مدرن داره یا چی؟؟ یک تسبیح دستشه
  19
  14
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  این احمق فکر میکنه داره به غربیها هشدار میده ولی غربیها اینو تهدید به حساب میاورند تا هشدار و به ان چه در خفا چه در عیان عکس العمل نشان خواهند داد. واقعا فکر میکنه که غربیها احمق هستند.ولی جالبی ماجرا اینجاست که چرا هر زمانی ایران در منگنه قرار میگیره فرانسه یه سری اتفاقات میافته. اینو پار سال همینجا هم نوشتم. واقعا چرا؟؟
  13
  17
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  رئیس جمهور ایران گفته "ما سالانه ۸۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌کنیم که نتیجه آن تضمین سلامتی افزون تر ملت‌ها از شرق اروپا تا غرب آمریکا و از شمال آفریقا تا غرب آسیاست." فقط یک احمق است که منکر این واقعیت که تجارت مواد مخدر در غرب اسیا در دست شماست را میشود . ایران را به .. کشیدین جوانهای مملکت را خاکستر کردید بعد رفتین سراغ عراق . خدارو شکر که عربستان و کویت و امارات و . دست شما را بریدند و الا جوانهای انها را هم به باد فنا میدادید.
  16
  18
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  برو بمیر بلدم نیست تحدید کنه
  9
  14
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  این حسن اسکل ه و طرفدارانش اسکل تر
  0
  1
  یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.