ترامپ: تاکنون کمتر کشوری مانند ایران تحریم شده است

ترامپ بار دیگر از خروج از برجام دفاع کرد و بر تشدید فشار بر حکومت ایران تاکید ورزید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر عزم دولت خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی، از تحریم ایران دفاع کرده است.
 
آقای ترامپ در سخنانی در مراسم حنوکا، از اعیاد یهودیان که در کاخ سفید برگزار شد، با توصیف اسرائیل به عنوان "یک دموکراسی پویا در قلب خاورمیانه" و ضمن حملات لفظی شدید علیه ایران، از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای - برجام - دفاع کرد و آن را تصمیمی ضروری دانست.
 
آقای ترامپ گفت: "ما از توافق وحشتناک هسته‌‌ای با ایران بیرون آمدیم، این توافقی بسیار بسیار وحشتناک بود که نمی‌بایست هرگز بسته شود."
 
رئیس جمهوری آمریکا از تحریم‌های آن کشور علیه جمهوری اسلامی ایران دفاع کرد و گفت: "ما شدیدترین تحریم‌ها را وضع کرده‌ایم، ما تحریم‌هایی را علیه ایران به اجرا گذاشته‌ایم که کمتر کشوری تا کنون به این شدت تحریم شده است."
 
دونالد ترامپ بار دیگر جمهوری اسلامی را به تلاش برای ساخت تسلیحات اتمی متهم کرد و گفت: "ما نباید اجازه دهیم ایران هرگز به تسلیحات هسته‌ای دست یابد، نمی‌توانیم بگذاریم بزرگترین حامی تروریسم در جهان، رژیمی که مرتبا شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و همواره اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند و مدام فریاد مرگ بر اسرائیل می‌کشد به اسلحه اتمی دست یابد؛ اجازه نخواهیم داد چنین چیزی وقوع پیدا کند." مذاکرات هسته‌ای با ایران - دونالد ترامپ دولت سابق آمریکا را به خاطر ورود به "یک توافق بسیار بسیار وحشتناک" مورد انتقاد قرار داده است در این سخنرانی، که با ابراز احساسات حاضران همراه بود، آقای ترامپ بار دیگر از تصمیم خود برای شناسایی بیت‌المقدس (اورشلیم) به عنوان پایتخت اسرائیل دفاع کرد.
 
دونالد ترامپ از زمان رقابت در انتخابات ریاست جمهوری، دولت سابق آمریکا را به خاطر توافق هسته‌ای با ایران مورد انتقاد شدید قرار داده و گفته بود که در صورت پیروزی در انتخابات خواستار توافق مناسب‌تری خواهد شد.
 
آقای ترامپ با متهم کردن جمهوری اسلامی به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای، گفته بود که برجام تنها برای مدتی کوتاه باعث جلوگیری از ساخت تسلیحات اتمی توسط ایران می‌شود و حتی در این مدت هم سازوکار موثری را برای جلوگیری از فعالیت اتمی جمهوری اسلامی به کار نمی‌گیرد.
 
رئیس جمهوری آمریکا حکومت ایران را متهم کرده که پس از حصول برجام و لغو تحریم‌های هسته‌ای، منابع مالی چشمگیر ناشی از لغو تحریم‌ها را به جای بهبود شرایط مردم ایران و پیشبرد اقتصاد این کشور، به گفته او، برای حمایت از "تروریسم"، کمک به حکومت سوریه، مداخله و بی‌ثبات کردن کشورهای منطقه و سرکوب مردم ایران به کار برده است.
 
در ماه می سال جاری، دونالد ترامپ رسما خروج کشورش از برجام را اعلام کرد و در نتیجه، تحریم‌های هسته‌ای ایالات متحده علیه ایران در دو مرحله به اجرا درآمد. این تحریم‌ها به خصوص بر محدودیت و در نهایت توقف صادرات نفت خام ایران و قطع ارتباط این کشور با شبکه بانکی و مالی جهانی متمرکز است.
+28
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس

  آقای ترامپ بیا مردانه روی حرفت بایست و تحریم ها تا رفتن و نابودی این رژیم نگهدار. با اینکه برای ملت شریف ایران تحریم ها مشکل ایجاد کرده ولی این هزینه را باید پرداخت کرد تا این رژیم گورش گم کند و یک سیستم سالم و شایسته در خدمت این ملت بزرگوار پیدا بشود.
  60
  10
  جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  وهنوز سر پاست وقدرتمنده وسرپا وقدرتمند خواهد ماند.
  6
  35
  جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  +Hunter - تهران، ایران
  [::دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس::]. شما بیا و مردانگی کن، هم بکش و از داخل ایران و از جیب خودت هزینه را پرداخت کن. نشسته‌اند آن طرف دنیا از جیب مردم چک می‌کشند!!
  6
  20
  جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  خودِ ملجم - تهران، ایران

  [::دو کلمه حرف احمقانه - زوریخ، سوییس::]. اول اینکه تمام دوازده شرطی که برداشته شدن تحریم‌ها منوط به آنها شده با موجودیت رژیم و رفتارش با مردم ایران کاملا بی‌ارتباط است و اگر ترامپ روی حرفش بایستد پس از قبول آن دوازده شرط هیچ اتفاقی برای رژیم نمی‌افتد و به آنچه در ایران می‌کند، ادامه خواهد داد. دوم اینکه آمریکا در لیبی، افغانستان، عراق و کشورهای مشابه ثابت کرد که کمکش در اینکه رژیم یک کشور گورش را گم کند به هیچ عنوان باعث ایجاد یک سیستم سالم و شایسته در خدمت مردم آن کشور نمی‌شود. سوم اینکه اگر آمریکا قصدی برای بهبود شرایط مردم ایران داشت خودش چهل سال پیش آخوند را بر سر ایران خراب نمی‌کرد. در آخر اینکه تنها افرادی که صلاحیت قبول هزینه‌های اقدام یک کشور خارجی برای تغییر رژیم را دارند افراد ساکن در ایران هستند و تعیین تکلیف برای این مردم توسط خارج نشینان از جای گرم و نرمشان فقط .... زیادی کردن است و بس.
  5
  27
  جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس::]. هیچ کشوری با تحریم های آمریکا به دولتش فشار نیومده و تحریم های آمریکا هرگز باعث تغییر دولتی نشده.دولتمردها آسیبی نمی بینن.نه کره شمالی نه ونزوئلا نه کوبا نه سومالی نه جای دیگه.تحریم ها علیه مردم این کشورهاست ودودش فقط به چشم مردم معمولی رفته و می ره.هیچ دولتی با تحریم تغییر نکرده ونمی کنه.عقل هم چیز خوبیه.
  4
  14
  جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.