آمار تعداد دخترانی که پیش از ازدوج رابطه جنسی دارند بیشتر از پسران است

مسئول مرکز مطالعات تحقیقات زنان حوزه علمیه قم گفت: تربیت آموزش جنسی نیاز جامعه است اما اختلاف دیدگاه اصلی در سند ۲۰۳۰ اهداف و ادبیات آموزش های جنسی مطرح شده در این سند است.
 
به گزارش مهر؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زیبایی نژاد مسئول مرکز مطالعات و تحقیقات زنان حوزه علمیه قم در نشست بحران جنسی در ایران گفت: جامعه امروز در حال تحول است و به سمت خود محوری و خود آیینی می‌رود.
 
زیبایی نژاد تصریح کرد:به علاوه گفتار لیبرال در حال نهادینه شدن در جامعه است.
 
وی با بیان اینکه به تعبیری عقلانیت های جدیدی در حال ظهور در جامعه است، عنوان کرد: پرسش های نسل جوان نشان دهنده تغییر جامعه و حرکت به سوی خود محوری است.
 
مسئول مرکز مطالعات و تحقیقات زنان حوزه علمیه قم با توضیح درباره حرکت جامعه به سوی خود آیینی توضیح داد: یعنی آن وجوهی از دین که مزاحمتی برای کسی درست نمی کند به طور عادی در جریان است اما وجوهی که با محورهای افراد همخوانی ندارد از دستور کار خارج شده و افراد تمایل به خود آیینی دارند.
 
وی افزود: یکی از مهمترین علل این امر غربزدگی و پیروی از فرهنگ غربی است.
 
زیبایی نژاد با بیان اینکه در زمینه جنسی تحولات زیادی در کشور در حال رخ دادن است، عنوان کرد: در زمینه تحولات امر جنسی مسئله ای که فعلاً اهمیت دارد آموزش جنسی است.
 
وی عنوان کرد: تربیت و آموزش جنسی نیاز جامعه است و نمی توان آن را انکار کرد اما باید توجه داشت و در زمان و مکان مناسب این آموزش را اجرا کرد.
 
وی در خصوص سند ۲۰۳۰ نیز توضیح داد: بحث آموزش‌های جنسی که در سند ۲۰۳۰ مطرح است قسمتهایی از آن آموزش های عام است که در این موضوع جای بحثی نیست. چرا که همانطور که گفته شد آموزش جنسی نیاز جامعه است اما در زمان مناسب باید اجرا شود.
 
زیبایی نژاد تصریح کرد: در سند ۲۰۳۰ موضوعی که باعث اختلاف دیدگاه و مشکل اصلی ما است، اهداف و ادبیات تربیت جنسی است که در این سند عنوان شده است.
 
در ادامه این نشست محمدرضا برومی مسئول کارگروه خانواده با ارائه آمارهایی از وضعیت فعلی ازدواج و طلاق در کشور عنوان کرد: حدود ۵.۵ میلیون نفر از پسران ۲۰ تا ۳۵ سال جامعه مجرد هستند به علاوه شش و نیم میلیون نفر از دختران ۱۵ تا ۳۰ سال نیز در همین شرایط هستند.
 
برومی ادامه داد: ۱۳ میلیون مجرد قطعی، چهار میلیون زن بیوه، ۳.۲ میلیون پسر ۱۵ تا ۲۰ سال مجرد نیز در جامعه وجود دارند که این آمارها نشان می دهد مجموعا ۲۰ میلیون نفر در کشور برای تامین نیاز جنسی خود دچار مشکل هستند.
 
وی با ارائه آماری از دانش آموزان نیز تصریح کرد: بر اساس بررسی که سال ۹۴ انجام شد یک سوم پسران و ۲۷ درصد دختران دانش‌آموز تجربه رابطه جنسی دارند.
 
برومی با اشاره به آمار مرکز مشاوره دانشگاه های کشور که در سال ۹۶ بر روی دانشجویان نیز تحقیقی انجام داد، خاطرنشان کرد: این بررسی نشان داد حدو. ۱.۴ درصد پسران و ۱.۵ درصد دختران نیز پیش از ازدواج رابطه جنسی را تجربه کرده اند.
+45
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  اصلآ دخترها بطور کلی سفر به سانفرانسیسکو را از نو تعریف کردن.
  10
  27
  ‌چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  آقای زیبایی نژاد ول کن مردم رو هرکی میخواد بده بره بده ،بهتر از خودارضایی است که هزار جور مشکلات جسمی و جنسی و روانی بوجود میآره .
  11
  28
  ‌چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  فکر نکنم اینطور باشه.
  16
  12
  ‌چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش

  یکی به من بگه آخوند به جز مسائل خاک بر سری مربوط به پایین تنه،چه کار دیگه ای تو زندگیش بلده انجام بده،البته که این موجود بیخاصیت کریه و نشیمن فراخ،بلده لواط هم انجام بده،موندم خدا چرا یه زلزله بر کشور قم و حوزوین نازل نمیکنه تا ما از شر وسواس الخناس راحت بشیم،آخه تحقیقتون بخوره تو فرق سرتون .
  6
  43
  ‌چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  4میلیون زن بیوه. یا خدا.
  27
  19
  ‌چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  سخنان یک آخوند بى سواد حوزه علمیه قم نه سندیت دارد و نه از اصول کارشناسى آمار و ارقام تبعیت کرده. به قول یکى از دوستان مطلب شان را بگذارند تو کوزه و آبشو کوفت کنند.
  11
  18
  ‌پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  در کل تاریخ ایران یک روحانی قابل احترام زیست که هنوزم کلی در ایران به علاوه خودم به ایشون احترام میگذارن ، آقای طالقانی ، ایشون چون بعد از پیروزی انقلاب کثیف خمینی دجال ، فهمید که خمینی یک فاشیست ، مورد خشم قرار گرفت و بعد هم در طالقان گفتن فوت کرد که خدا میدونه چه بلایی به سرش آمد، حالا منظورم چیه ، من خودم دیدم در تلویزیون ۴۰ سال پیش که ایشون اعلام کرد که احساس جنسی جوانان امر طبیعی است نباید باهاش جنگید بلکه فکر اساسی کرد حتی راه حل داد والا مملکت به فهشا کشیده میشه کسی گوش نداد و از صحنه ترد شد روحش شاد 🌹🌹. حالا یک اخوند دوزاری شپشو داد از فساد فهشا می‌زنه که حاصل ۴۰ سال احمقی رژیم دجال خمینی سفاکه 😡😤.
  8
  8
  ‌پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  mehrabsheyda - ایران، ایران
  لاکن دلخوش به این آمار ها نباشید آمار های دیگری و آمار های بهتری در راه است
  6
  14
  ‌پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  زندگی خصوصی مردم به خودشون مربوطه
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.