محبوبیت رهبران جهان در اینستاگرام؛ از ترامپ تا نخست وزیر هند

در آخرین گزارش شرکت آمریکایی ارتباطات جهانی «Burson Cohn & Wolf» درباره حضور رهبران و چهره‌های سیاسی جهان در اینستاگرام که اخیرا منتشر شد، به میزان محبوبیت آنها در این شبکه اجتماعی پرداخته شده است.
 
نارندرا مودی، نخست وزیر هند با ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دنبال‌کننده (فالور)، یکی از پر طرفدار‌ترین صفحه‌های اینستاگرام را در میان رهبران جهان دارد.
 
شخصیت بعدی پر طرفدار اینستاگرام جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی با ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده است، رقم فالور‌های آقای ویدودو در دو ماهه اخیر دو برابر شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mukhlis Abdul Holik baru berusia delapan tahun, tapi perjuangannya untuk mewujudkan cita-cita sungguh menginspirasi kita semua. Setiap hari, Adul, murid kelas tiga sekolah dasar ini berjalan merangkak sejauh tiga kilometer menuju sekolahnya, SD Negeri X Cibadak, di Sukabumi. Hari ini saya bertemu dengan Adul di acara Hari Disabilitas Internasional Tahun 2018 di Bekasi. Apa cita-cita Adul? “Menjadi petugas pemadam kebakaran,” jawabnya. Kenapa pemadam kebakaran? ”Untuk menolong orang”. Adul, bocah kecil dari Sukabumi telah mengajarkan kepada kita bahwa tekad untuk maju, keinginan untuk menjadi manusia yang bermanfaat bagi manusia lainnya, tak berkurang sedikit pun oleh keterbatasan.

A post shared by Joko Widodo (@jokowi) on


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز در میان سه رهبر پر فالور جهان در اینستاگرام است. او در این شبکه اجتماعی ۱۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.
 
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فالور در رتبه بعدی و رانیا عبدالله، ملکه اردن با ۴ میلیون طرفدار پس از پاپ در رتبه پنجم قرار گرفته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#AssociazioneItalianaGenitori

A post shared by Pope Francis (@franciscus) on


در آخرین مطالعه صورت گرفته توسط شرکت BCW، صفحات کاربری ۴۲۶ تن از سران دولت‌ها شخصیت‌های سیاسی، وزرا و رهبران جهان با ابزار تحلیل داده فیس‌بوک (CrowdTangle) بررسی شدند.
 
این حساب‌های کاربری تا یکم اکتبر سال جاری میلادی در مجموع ۹۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فالور داشته‌اند. در این حساب‌ها طی دوازده ماه ۹۸ هزار و ۳۷۲ مطلب به اشتراک گذاشته شده است.
 
نوزدهم ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی، عکسی از عروسی سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل ۵۷۰ هزار لایک، پیغام و اشتراک مجدد داشت. این رقم از دنبال کنندگان حساب کاربری منتشر کننده نیز بیشتر بوده است.
 
رئیس جمهوری ایالات متحده در زمینه کسب بیشترین «بازخورد» در اینستاگرام در صدر فهرست رهبران و شخصیت‌های فعال در این شبکه اجتماعی قرار دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Remembering41 #GeorgeHWBush #POTUS41 🇺🇸

A post shared by President Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on


مطالب وی در ۱۲ ماه اخیر بیش از ۲۱۸ میلیون بازخورد یعنی پیام، لایک و بازنشر داشته است.
 
این رقم بیش از سه برابر یازخوردهای حساب کاربری نخست‌وزیر هند است که فالور‌های بیشتری نسبت به دونالد ترامپ دارد. ۸۰ عکس و ویدئوی منتشر شده در حساب اینستاگرام نارندرا مودی در سال گذشته ۶۹ میلیون بازخورد داشته است.
 
از سوی دیگر می‌توان گفت که با احتساب میزان کسب لایک، پیغام و انتشار مجدد هر مطلب در اینستاگرام نخست وزیر هند، وی یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های جهان در این شبکه اجتماعی بوده است.

هر مطلب منتشر شده توسط آقای مودی به طور متوسط ۸۷۳ هزار و ۳۰۲ بازخورد از سوی کاربران داشته است.
 
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز در زمینه کسب بازخورد کاربران در رتبه بعدی قرار دارد و عکس‌ها و ویدئوهای وی در اینستاگرام توانتسته نظر ۴۱۱ هزار و ۶۷۳ نفر را به خود جلب کند.
 
مدیر بخش نوآوری و پژوهش شرکت ارتباطات جهانی BCW می‌گوید که این نتایج حاکی از این است که اینستاگرام به تریبونی برای رهبران جهان برای برقراری ارتباط با مردم و مخاطبان تبدیل شده است.
+13
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.