سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: خدا می‌داند که من دیشب از غصه (فراستی) خوابم نبرده است

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه گفت: ما جدا از همه نظرات آقای فراستی، به عنوان پیشکسوت عرصه سینما باید برایش حرمت بگذاریم. اتفاق برنامه «من و شما» تاسف بار است و خدا می‌داند که من دیشب از غصه خوابم نبرده است.

به گزارش عصر ایران، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفت‌وگو با فارس با تایید خبر تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شرایط تئاتر عنوان کرد: این تذکر از سوی کمیسیون فرهنگی نبوده بلکه از سوی عده‌ای از نمایندگان مجلس چند روز پیش با مدیریت آقای پژمانفر صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: متنی که تهیه شد خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، ما در عرصه تئاتر متاسفانه یک افراط گری‌هایی را می‌بینیم که قابل دفاع نیست. بعضاً نویسندگان و کارگردانان حوزه تئاتر حریم‌ها را رعایت نمی‌کنند و عبور از خط قرمز دارند.

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه یادآور شد: ما در کشور آرمانهایی داریم که باید مقدس بدانیم، با عنایت به اینکه عرصه هنر باید شاد و مروج نشاط باشد اما این تعارضی با این آرمان‌ها و اصول ندارد! آنچه بعضا دیده می‌شود متاسفانه این مسائل رعایت نمی‌شود و این ایراد جدی به تئاتر است البته ما در عرصه سینما هم اشکالاتی را مشاهده می‌کنیم.

وی درباره اتفاق رخ داده بین مسعود فراستی و مجری برنامه در شبکه «شما» هم گفت: این اتفاق یک نمره منفی به رسانه بود که غیر قابل فراموشی است، نباید عرصه آنتن در سطح بین‌الملل در اختیار یک جوان ناشی بی‌تدبیر قرار بگیرد تا بخواهد حاشیه درست کند و خطای بزرگی مرتکب شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان یک عنصر فرهنگی در کمیسیون فرهنگی برای افرادی که در رسانه ملی رخنه کرده‌اند متاسفم که خیلی راحت روی آنتن ملی قرار م‌یگیرند و شرایط امن و آرام را به هم می‌ریزند.

وی تاکید کرد: ما جدا از همه نظرات آقای فراستی، به عنوان پیشکسوت عرصه سینما باید برایش حرمت بگذاریم. اتفاق برنامه «من و شما» تاسف بار است و خدا می‌داند که من دیشب از غصه خوابم نبرده است.
+8
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  قابل توجه افرادی که از فراستی مزدور دفاع میکردند !! این اخوندک هم در غم فراستی نبوده بلکه خوابش نبرده چون وای خودش را هم خوانده و می داند که در آینده نزدیک برخورد مردم با او و کل حکومتیهای خائن صدچندان بدتر از این فراستی مفلوک خواهد بود ۰
  38
  26
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اولا که به درک من النار! دوما از بس این جماعت به فراخی انتهای روده دچار هستن، یه شب که خوایشون نمیبره باید بیان سر اون منبر کثافت جار بزنن که دیشب حتی بعد از مجامعت با منزل هم خوابم نبرده! 😀
  39
  21
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  فعلا که جان و مال و ناموس مردم افتاده دست دزدها وغارتگرهایی مثل تو. یه وقت نچایی دیشب خوابت نبرده, خیلی کار کردی مفت خور
  5
  31
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  کاش از غصه می مردی حداقل مردم از یکی از احمق ترین نماینده های مجلس راحت میشدند. آخه کسی که فلسفه و جامعه شناسی و اقتصاد سیاسی در پاریس خونده و حتی یک نمایش یا یک فیلم کوتاه نساخته یا حداقل یک نمایش نامه یا فیلم نامه ننوشته چطور میشه حالا شده منتقد سینما؟ آخه میشه کسی که اصلا کاری رو نمی شناسه با خوندن و نوشتن چندتا کتاب که مشخصه بیشترش از جاهای دیگه برداشته شده حالا بیاد و بگه چون من کتاب نقد چیست و منتقد کیست رو نوشتم پس من باید منتقد درجه یک سینما باید باشم؟ اگر این آدم با این تحصیلات در حوزه نمایش و سینما داره تدریس میکنه بازم باید بررسی کرد چطور میشه کسی که اصلا سینما و نمایش نخونده چطور مدرس این رشته شده. در هرصورت کسی که فیلم رو نگاه نمیکنه و اون فیلم رو بر اساس نظرش و شناختش درباره کارگردان یا بازیگرانش نقد و به چالش میکشه در حالی که محتوای فیلم با چیزی که ایشون ازش حرف میزنه فرق میکنه و نقد این نیست که فیلم رو با یک رویای شخصی مقایسه و رد و قبولش کنیم. نقد باید در حوزه ژآنر فیلم باشه.حتی بازیگری اگر داره نقش یه فاحشه رو بازی میکنه باید بازی او رو نقد کرد نه محتوای فیلم رو
  14
  18
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.