نوبخت: درآمد کشور به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران، می‌گوید "درآمد این کشور به یک سوم کاهش پیدا کرده است".
 
آقای نوبخت این صحبت‌ها را در جمع شماری از نمایندگان معلولان طرح کرد که در روز جهانی معلولان (دوشنبه ۱۲ آبان) در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کرده بودند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه که بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام شد، در پاسخ به کاهش بودجه معلولان در سال ۹۸ گفت: "امسال فروش نفت ایران نسبت به سال گذشته از دو و نیم میلیون بشکه در روز به یک میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است".
 
او همچنین اضافه کرد که بودجه نیروهای مسلح و همچنین سپاه پاسداران نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
 
معلولان معترض به کاهش بودجه سازمان بهزیستی در سال ۹۸ و عدم تخصیص اعتبار برای اجرای "قانون حمایت از حقوق معلولان" انتقاد داشتند.
 
اما آقای نوبخت می‌گوید که گندم‌کاران و معلمان و بازنشستگان نیز نسبت به بودجه پیش بینی شده سال آینده معترض‌اند اما واقعیت این است که "منابع محدود" است.
 
لایحه بودجه سال ۹۸ قرار است در روزهای آتی به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
+28
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  یعنى یک سوم چیزى که الان هست؟؟؟ بگو اتیوپى و خلاص!
  17
  29
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  پس نتیجه میگریم که : امریکا هیچ غلطی میتواند بکند
  23
  28
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  آقای نوبخت این صحبت‌ها را در جمع شماری از نمایندگان معلولان طرح کرد میدونین یعنی چی؟یعنی به در میگم دیوار بشنوه . اگه فردا هیچ پولی برای معلولان پرداخت نکردیم و هیچ بودجه ای تصویب نشد براتون نگین نگفتی ها . پول به فیزیوتراپی و معلولا و خلاصه مردم چیزی نمیرسه . فقط پول مال ما مسئولای زحمت کشیده هست که اونم تازه سهم انقلابه
  1
  29
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  حقوق صد هزار مدیر حکومت رو نصف کنید به درآمد کشور دو سوم اضافه میشه
  3
  4
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  فقط دلم برا این مسئولین میسوزه، حالا از کجا بیارن اختلاس کنن؟ بیچاره ها، خرج آقازاده هارو از کجا تامین کنن؟ آپارتمان منهتن نیویورک و کیف و کفش برند رو که مجانى نمیدن، کاش یکى پیدا میشد کمک جمع آورى بکنه برا مسئولین . معلول هاى جنگ، سى سال نخوردن، عادت دارن. مناطق محروم که اصلا اسمش روشه، هموطن هاى زلزله زده سر پل ذهاب هم که به چادر نشینى عادت کردن، نمیخوان، مثل مدرسه هاى سیستان و بلوچستان که کلاس هاش تو چادر برگزار میشه و میخوان بعنوان جاذبه توریستى غالبش بکنن، اینم توریست ها میرن میبینن، حداقل خرج کیف کفش گوچى و شهریه نوه خمینى تو آمریکا جور میشه!!! مردم زیر خط فقر هم که یه وعده غذا از تو سطل هاى زباله پیدا میکنن و میخورن، خدا رو هم شاکرن! بچه هاشونم که روزى دو سه تا شیشه ماشین میشورن، خرجشون در میاد، حالا اگه این وسط به چند تاشون هم تجاوز بشه و کشته بشن، اونم خطریه که اکثر کارها دارن این طور ریسک هارو، ولى اگه نوه خمینى کیف ٣٠٠٠ دلارى نگیره دستش، یا دختر فلان مسئول آپارتمان چند میلیون دلارى نخره که نمیشه، سهمشون از سفره انقلابه!!
  7
  10
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.