۱۰ مقام ایرانی که بیشترین تعداد دنبال کننده را در اینستاگرام دارند

گسترش شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر باعث شده مقام‌های ایرانی برای ارتباط مستقیم با شهروندان و طرفداران خود از این شبکه‌ها کمک بگیرند.
 
اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی یکی از آنهاست؛ بعضی از مقام‌های ایرانی بیش از یک حساب کاربری با دو زبان دارند که مخاطب زبان دوم شهروندان غیر ایرانی هستند.
 
بعضی از این مقام‌های ایرانی در توییتر هم حساب کاربری دارند.
 
در این مطلب به ده مقام ایرانی (کنونی و ارشد سابق) که دارای بیشترین عضو در صفحه اینستاگرام خود هستند اشاره شده است؛ این ارقام به امروز (۱۱ آذر) اشاره دارد و طبعیتا با گذشت زمان تغییر می‌کند.
آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران به غیر از حساب فارسی که پرعضوترین حساب او در اینستاگرام محسوب می‌شود، دو حساب دیگر هم به زبان‌های انگلیسی و عربی دارد.
 
    تعداد کاربران اینستاگرام (حساب فارسی): ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر
    تعداد کاربران اینستاگرام (حساب انگلیسی): ۱۳ هزار ۵۰۰ نفر
    تعداد کاربران اینستاگرام (حساب عربی): ۲۰ هزار و ۸۰۰ نفر
 
رهبر ایران مجموعا ۱۳ حساب را دنبال می‌کند که عمدتا مجموعه‌های مرتبط با خود اوست؛ بعنوان مثال یکی از این حساب‌ها فتواهای او منعکس می‌کند یا حساب دیگری نقل قول‌های او را در بر می‌گیرد.
 
تعداد کاربران حساب توئیتر آقای خامنه‌ای به زبان انگلیسی بیشتر از حساب فارسی است و به۵۳۰ هزار نفر می‌رسد.
 حسن روحانی حساب حسن روحانی در اینستاگرام تک زبانه و به زبان فارسی است و حدود ۲ میلیون و دویست هزار عضو دارد؛ این حساب توسط اینستاگرام تائید شده است (تیک آبی دارد).
 
آقای روحانی در اینستاگرام ۴۰ حساب کاربری دیگری را دنبال می‌کند از جمله آیت‌الله خامنه‌ای و محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران و همچنین حساب منتسب به اکبر هاشمی رفسنجانی.
 
رئیس جمهور ایران همچنین بعضی وزاری کابینه دولت خود را هم دنبال می‌کند.
 
حساب توئیتر آقای روحانی به دو زبان فارسی و انگلیسی است که تعداد اعضای آن در حساب انگلیسی ۸۰۸ هزار نفر است؛ تعداد دنبال کنندگان این حساب از توئیتر فارسی او بیشتر است.
محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران در اینستاگرام دو حساب کاربری دارد؛ پر کاربرترین این دو حسابی با نام خاتمی است که ۸۴۵ هزار دنبال کننده دارد.
 
حساب دوم خاتمی مدیاست که ۱۴۲ هزار نفر او را دنبال می‌کنند.
 
آقای خاتمی در اینستاگرام ۱۰ حساب را دنبال می‌کند که حساب منتسب به مهدی کروبی یکی از آنهاست.
 
رئیس جمهور سابق ایران در توئیتر مانند اینستاگرام دو حساب دارد که یکی ۱۶۳ هزار و دیگری (خاتمی مدیا) بیش از ۴۵ هزار دنبال کننده دارد.
قاسم سلیمانی آقای سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در حساب اینستاگرام خود ۷۳۴ هزار دنبال کننده دارد.
 
این صفحه بنام پایگاه اطلاع رسانی و نشر آثار "سرلشکر قاسم سلیمانی" معرفی شده است.
 
در توضیحات این صفحه آمده صفحات قبل ۴بار توسط اینستاگرام بسته شده است.
 
آقای سلیمانی در اینستاگرام ۶ حساب را دنبال می‌کند که رهبر ایران یکی از آنهاست؛ او رئیس جمهور یا هیچکدام از اعضای دولت را در اینستاگرام دنبال نمی‌کند.
 
بیشتر پست‌های این صفحات مربوط به مراسمی است که آقای سلیمانی در آنها حضور داشته است.
محمد جواد ظریف حساب کاربری وزیر خارجه ایران در اینستاگرام ۶۶۳ هزار نفر عضو دارد و او در این صفحه بر خلاف توییتر به زبان فارسی می‌نویسد.
 
آقای ظریف در اینستاگرام فقط ۵ حساب را دنبال می‌کند؛ رهبر ایران، حسن روحانی؛ حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، حسن خمینی و عباس عراقچی.
 
حساب وزیر خارجه ایران در توئیتر بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عضو دارد که در آن مطالب به زبان‌های انگلیسی و عربی توییت می‌شود.
 
او پارسال گفته بود برای رعایت مقررات ایران به زبان فارسی توییت نمی‌کند.
علی مطهری آقای مطهری، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در حساب اینستاگرام خود ۵۲۲ هزار عضو دارد.
 
یکی از پست‌های اخیر او ۱۸ هزار لایک گرفت به واکنش او به نامه آیت‌‌الله یزدی به آیت‌الله شبیر زنجانی بر‌می‌گردد که در آن نامه آقای یزدی محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران و همفکران او را "افراد مسئله دار که برای نظام جمهوری اسلامی و رهبر ایران احترامی قائل نیستند" معرفی کرده بود.
 
آقای مطهری متن نامه خود را در اینستاگرام منتشر کرد و در آن گفته بود مسئله دار کسانی هستند که انتخابات ۸۸ را از حالت عادی خارج کردند و "حق اعتراض متعرضان را نیز به رسمیت نشاختند."
 
نایب رئیس مجلس در اینستاگرام فقط ۶ حساب دیگر را دنبال می‌کند که علی لاریجانی، رئیس مجلس، آیت‌الله خامنه‌ای و حسن روحانی ا در این فهرست دیده می‌شوند.
 
علی مطهری در توییتر ۱۰۳ هزار دنبال کننده دارد.
ابراهیم رئیسی آقای رئیسی که از اعضای هئیت رئیسه مجلس خبرگان و همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هست در حساب اینستاگرام خود ۴۰۲ هزار دنبال کننده دارد.
 
او فقط یک حساب را دنبال می‌کند و آن هم حساب آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران است.
 
یکی از پر بحث ترین پستهای اینستاگرامی اخیر آقای رئیسی درباره "حقوق زنان" در غرب و اسلام بوده که بیش از ۵۳۰ نفر در این باره اظهار نظر کرده‌اند.
 
آقای رئیسی در توییتر ۳۵ هزار دنبال کننده دارد و توضیحات بیوگرافی او در این صفحه به بغیر از فارسی به زبان عربی هم ارائه شده است.
سعید جلیلی حساب آقای جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی در اینستاگرام ۳۴۴ هزار نفر دنبال کننده دارد.
 
یکی از پست‌های اینستاگرامی پر بحث او که دو روز پیش منتشر شده به ترور مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای ایران پرداخته است؛ آقای شهریاری درسال ۱۳۸۹ در ایران کشته شد.
 
آقای جلیلی در این پست بخشی از اظهارات خود را در یک کنفرانس خبری در مذاکرات هسته‌ای موسوم به "ژنو ۳" در این باره منتشر کرده‌ است.
 
حساب آقای جلیلی در توییتر را حدود ۶۹ هزار نفر دنبال می‌کنند.
 
آقای جلیلی در اینستاگرام ۱۶ حساب را دنبال می‌کند که از جمله می‌توان به قاسم سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران در اینستاگرام ۳۱۴ هزار دنبال کننده دارد.
 
محتوای بیشتر پست‌های اینستاگرامی آقای جهانگیری به دیدارها یا سخنرانی‌های او مربوط می‌شود.
 
از پست‌های اخیر پربحث او می‌توان به عکسی اشاره کرده به بازی پرسپولیس ایران و کاشیمای ژاپن کمتر از یک ماه پیش، اشاره کرد که آقای جهانگیری هم در استادیوم آزادی برای دیدن این دیدار حضور یافته بود.
 
بیش از ۱۲۰۰ نفر درباره این پست اظهار نظر کرده‌اند.
 
آقای جهانگیری در اینستاگرام فقط ۵ حساب را دنبال می‌کند که می‌توان به آیت‌الله خامنه‌ای و حسن روحانی اشاره کرد.
 
جواد ظریف تنها وزیری است که معاون اول رئیس جمهور او را در اینستاگرام دنبال می‌کند.
 
حساب توییتر آقای جهانگیری ۱۴۳ هزار نفر دنبال کننده دارد.
محمود احمدی نژاد صفحه رسمی پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور سابق ایران ۲۹۴ هزار دنبال کننده دارد.
 
این صفحه ۴ حساب را دنبال می‌کند که رهبر ایران و اسفندیار رحیم مشایی، از یاران آقای احمدی نژاد هم در بین آنهاست.
 
پستهای این صفحه معمولا با اظهار نظر بالای مخاطبان روبرو می‌شود.
 
یکی از پست‌های اخیر این حساب که سه روز پیش منتشر شده به اظهارات محمود احمدی نژاد در کردستان اشاره دارد که او در فیلمی پیشنهاد کرده بود با افزایش قیمت ارز و حامل‌های انرژی یارانه‌ها چند برابر شود.
 
نزدیک ۶۰۰ نفر در زیر این پست اظهار نظر کرده‌اند.
 
آقای احمدی نژاد در توییتر دو حساب به زبان‌های فارسی و انگلیسی دارد که تعداد دنبال کنندگان حساب انگلیسی او (حدود ۸۱ هزار) بیشتر از فارسی است.
 
او اخیرا در پست‌هایی به لزوم آزادی و عدالت در جامعه اشاره کرده است.
 
از دیگر مقام‌های ایرانی که حسابشان در اینستاگرام دنبال کنندگان زیادی دارند می‌توان به صفحه منتسب به اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد که ۴۹۶ هزار دنبال کننده دارد ولی چون از دنیا رفته است در لیست بالا آورده نشده است.
 
این صفحه احتمالا به دست نزدیکان ایشان اداره می‌شود.
 
تعداد دنبال کنندگان مقام‌های ایرانی چه در اینستاگرام چه در توئیتر در مقایسه با بازیگران سینما و مجریان مشهور بمراتب کمتر است.
 
بعنوان مثال مهناز افشار را در اینستاگرام نزدیک به ۸ میلیون نفر دنبال می‌کنند؛ این رقم برای رامبد جوان، مجری برنامه خنداوانه تلویزیون حدود ۷.۵ میلیون نفر است.
+5
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  یکی از اون یکی پوفیوزتر
  1
  49
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  با گوشی و کامپیوتر ساخت کفار، برق اختراعی کفار، و توسط افزار نوشته شده توسط کفار روی اینترنت ساخت کفار، میان میگن میخواهیم کفار رو نابود کنیم!😀😀😀😀😀. فقط از یک لواط دهنده یک همچین پر رویی بر میاد
  30
  13
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  چه ماتحت الانهاری میسوزونه این چهارتا کلمه که یه سری اسکول میان IP عوض میکنن که منفی بدن!! 😀😀
  18
  8
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  +Hunter - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. آره به دلت بد نیار. اصلا هم به جفنگ بودن کامنت ربط نداره. :) کامنت اول هم فحش داده ولی تا الان یک ستاره داره با فقط یک منفی ولی اگر این جریان دژمن تو را هم مثل رهبر آروم می‌کنه، بچسب به همون فرضیه دژمن. :) :) بعضی‌ها خیلی باحالند، همه جا می‌گن منفی و مثبت مهم نیست بعد برای دژمنایی که بهشون منفی دادن کامنت هم می‌گذارند!! خوب کسی که منفی و مثبت براش مهم نباشه اینقدر منفی‌هاش را نمی‌شمره بعد راجع بهشون نق بزنه. :) :) :) :) :) :)
  1
  14
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.