ایران تاکید دوباره ظریف: برخی از گروه‌ها در ایران از پولشویی سود می‌برند

محمدجواد ظریف بار دیگر تاکید کرد که گروه‌هایی در ایران از پولشویی حمایت می‌کنند.
 
وزیر خارجه ایران که روز یکشنبه ۱۱ آذر که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به کمیسیون امنیت ملی رفته بود، بار دیگر بر وجود پولشویی در ایران تاکید کرد.
 
آقای ظریف پس از پایان جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی در جمع خبرنگاران توضیحاتی در خصوص جزئیات این جلسه ارائه داد.
 
وزیر خارجه ایران با اشاره به گسترده بودن سوالات نمایندگان مجلس اشاره کرد که به تمام آنها از فعالیت وزارت خارجه در حوزه‌های اقتصادی گرفته تا روابط با همسایگان و تعیین سفرا پاسخ داده است.
 
ظریف همچنین با تاکید دوباره خود بر وجود پولشویی در ایران اظهار داشت: «پولشویی در ایران به مانند همه کشورهای دیگر در جهان وجود دارد. اینکه اعلام کنیم پولشویی وجود دارد به معنای همراهی با آن نیست، مهم این است که با این روند برخوردهای لازم صورت گیرد.»
 
وزیر خارجه ایران همچنین با اشاره به حضور گروه‌های مواد مخدر و قاچاق در ایران و منافع آنها اظهار داشت: «وقتی چنین گروه‌های مواد مخدر و فسادی در کشور وجود دارد که فرار مالیاتی هم دارند، طبیعی است که پولشویی هم صورت می‌گیرد.»
 
آقای ظریف در بخش پایانی صحبت‌های خود در جمع خبرنگاران بار دیگر تکرار کرد که گروه‌هایی در ایران حضور دارند که در این مسیر {پولشویی} منافعی دارند و به دنبال فضاسازی علیه مبارزه با آن هستند.
 
علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بعد از پایان این جلسه گفت: «بنا شد که در مورد استیضاح وزیر امور خارجه بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و دو طرف تا دو هفته‌ دیگر بیشتر در این خصوص فکر کنند.»
 
در عین حال محمد جواد ابطحی یکی از نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح ظریف پس از جلسه امروز به خبرنگاران گفته است که احتمالا این استیضاح منتفی شود. این نماینده مجلس به خبرگزاری مهر گفته است، مجتبی ذوالنور نماینده قم {که یکی از مخالفان جدی ظریف و دولت روحانی است} در پی پس گرفتن امضای نمایندگان برای استیضاح ظریف است.
 
گفتنی است صحبت‌های محمدجواد ظریف در خصوص پولشویی در ایران و تاکید او بر این موضوع که گروه‌هایی در ایران از موضوع پولشویی منفعت می‌برند باعث شد تا جمعی از نمایندگان مجلس ایران نامه استیضاح او را امضا کنند.
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بقول رضا مارمولک این اقا دنبال هر در رو میگرده! استعفای چند ماه پیش رو که قبول نکردن داره میزنه تو فاز استیضاح که جونشو ورداره در بره. چندین وزیر دیگه هم همین کار رو کردن. یه سری دیگه کاندیدای وزارت هم گفتن استخاره کردیم بد اومده! 😀
  6
  2
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  این هم از اعترافات آقای ظریف مبنی بر وجود فساد و پولشویی در دم و دستگاه حکومت سید علی گدا ، حالا یک تعدادی مثل آخونزاده غشی و کوچک مهر و باور تحمیق واسه چنین حکومت فاسدی سینه چاک میدهند.
  0
  9
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.