پناهجویان ایرانی از وضعیت دشوار زندگی در اردوگاهی در صربستان می گویند

یک پناهجوی ایرانی صبح شنبه در اردوگاهی در خاک صربستان جان خود را از دست داد. گزارش های دریافتی یورونیوز حکایت از آن دارد که بدن نیمه جان پیمان که از افسردگی در رنج بوده در جنگل های اطراف اردوگاه آداشفسی توسط هم قطاران او پیدا و به داخل اردوگاه منتقل می شود. شاهدان عینی به یورونیوز گفتند که مسوولان اردوگاه برای نجات جان وی که از سرما یخ زده بوده تلاش در خوری انجام ندادند و در نهایت این پناهجوی حدودا ۳۶ ساله در محل جان خود را از دست داده است.
 در همین حال روزنامه نووستی صربستان ضمن تایید خبر مرگ او ادعا کرده که این پناهجو اعتیاد به الکل داشته و شب را در سرما در حالت مستی گذرانده و پیکر نیمه جان او در حالی که جراحات شدیدی روی سر و صورت او وجود داشته به داخل اردوگاه انتقال داده می شود اما وی پیش از رسیدن نیروهای امداد جان می دهد. پیکر او برای تشخیص علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است. 
تلاش های ما برای تماس با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره چرایی مرگ او تا لحظه تنظیم این خبر بی نتیجه ماند.
 
در همین حال پناهجویان ایرانی در گفتگو با یورونیوز وضعیت گرمایش و بهداشت اردوگاه آداشفسی در نزدیکی شهر شید واقع در مرز صربستان و کرواسی را سخت و طاقت‌فرسا توصیف می‌کنند.
به گفته آنها در سرمای زمستان بالکان مسئولان اردوگاه از روشن کردن بخاری‌ها در سرمای منهای ۱۱ درجه هم امتناع می‌کنند.
 
الف. پ یکی از این پناهجویان در ویدئویی که برای یورونیوز فرستاده است می‌گوید که به دلیل سرما استفاده از حمام مشکل است و بسیاری از پناهجویان به بیماری پوستی دچار شده اند.
 
نام این اردوگاه در برخی وب‌سایت‌های بدون شناسنامه‌ای که در قالب مشاوره پناهندگی فعالیت می‌کنند، به عنوان کمپی با «امکانات مناسب» آورده شده که پناهجویان ایرانی را در آن ساکن می‌کنند.
+9
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  خود مردم کرواسی و صربستان بخاطر فقر و کمبود امکانات به اروپای غربی پناهنده میشوند بعد اینها انتظار دارند که برای پناهندگان خارجی چکار کنند ؟
  2
  16
  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  لعنت خدا بر خمینی دجال ایران ایرانی را نابود کرد
  10
  12
  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. اخه ما ایرانی ها از همه دنیا طلبکاریم جز دولت خودمون.شما فقط تیپ این اقا پسر رو ببین!!! ایشون جاش توی هتل پنج ستاره است نه توی کمپ.
  2
  12
  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.