اتهام "تشویق به هرزگی" به بازیگر مصری به علت لباسش در جشنواره فیلم

رانیا یوسف از تصمیمش برای پوشیدن این لباس عقب‌نشینی کرده است بنابر گزارش‌ها، رانیا یوسف، بازیگر معروف مصری به علت لباسی که در جریان جشنواره فیلم قاهره بر تن کرده رسما به "هرزگی" متهم شده و باید در دادگاه به این اتهام پاسخ دهد. او در واکنش به این اتهام رسمی گفته تصمیم‌اش برای پوشیدن این لباس احتمالا یک "اشتباه محاسباتی" بوده است.
 
خانم یوسف در این جشنواره یک لباس بلند مشکی توری برتن کرده بود که بخش تقریبا همه پاهای او را نمایان می‌کرد. در حالی که مخابره عکس‌های او با این لباس بسیاری را در مصر خشمگین کرده، برخی ماز مصری‌ها با دفاع از او گفته‌اند خانم یوسف باید برای انتخاب لباس آزاد باشد.
 
یک مقام قضایی مصر به خبرگزاری فرانسه گفته در صورتی که خانم یوسف مجرم شناخته شود ممکن است با تحمل زندان حداکثر به مدت ۵ سال روبرو شود.
 
رانیا یوسف پس از بالاگرفتن واکنش‌ها به این رویداد عذرخواهی کرده است.
 
این بازیگر ۴۴ ساله مصری گفته اگر عواقب و حواشی پوشیدن چنین لباسی را می‌توانست پیش بینی کند، از بر تن کردن آن صرف‌نظر می‌کرد.
 
سمیر صبری و عمرو عبدالسلام، دو وکیلی هستند که علیه رانیا یوسف اعلام جرم کرده و او را به دادگاه کشانده‌اند؛ این دو وکیل در طرح دعاوی علیه چهره‌های هنری و سرشناس مصر شهرت دارند.
 
آقای صبری در همین رابطه به خبرگزاری فرانسه گفته: "لباس خانم یوسف با ارزش‌های اجتماعی، سنتی و اخلاقی ما مطابقت نداشت و بر همین اساس شهرت جشنواره و به ویژه اعتبار زنان مصری را خدشه‌دار کرد." سندیکای هنرپیشگان مصر هم با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان داده و گفته: "ظاهر برخی از میهمانان موجب تضعیف جشنواره و انجمن ما شد."
 
در پی بالا گرفتن این مناقشه، رانیا یوسف در شبکه های اجتماعی نوشت تصمیمش برای پوشیدن این لباس یک "اشتباه محاسباتی" بوده و او به درستی موضوع را "سبک و سنگین" نکرده است.
 
او نوشته: "این نخستین بار بود که این لباس را می‌پوشیدم و هرگز تصور نمی‌کردم که منجر به بروز چنین خشمی شود".
 
"من همینجا تعهدم به ارزش‌های جامعه مصر را که در بطن آن پرورش یافته‌ام را تکرار می‌کنم."
 
دادگاهی در مصر سال گذشته شیما احمد، خواننده این کشور را به علت ظاهر شدن بروی صحنه با لباس زیر و خودرن موز روی صحنه به تحمل دو سال زندان محکوم کرد؛ هر چند کمی بعد حکم او به یک سال کاهش یافت.
 
ژانویه امسال هم یک خواننده دیگر، لیلا آمر، به علت حرکات مناقشه‌برانگیزش در یک نماهنگ محکوم شد.
+10
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  پیامک1 - منچستر، انگلستان
  فقط یک عقب افتاده حسود میتونه از دیدن یک زن زیبا خشمگین بشه
  4
  18
  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  بدبخت ها هنوز سرگرم رسیدن به چه مسائلی هستند.
  2
  8
  یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  اونجام عین ایرانه که آزادى هر چى دلت خواست بپوشى و هیچ کس هم بهت گیر نمیده!! خسته شدیم از این همه آزادى،کاش میشد کمپوت میکردیم صادر میکردیم به این اروپایى هاى وحشى یه کم از این آزادى رو، حیفه، استفاده نمیشه میگنده! اسمش رو هم بذاریم آزادى اسلامى و وقتى درش رو باز میکنیم، از بس بزور توش چپوندیم، آزادى به شکل....... دلم بحالش سوخت وقتى از ترس رعوفت اسلامى به عذرخواهى افتاده و از این همه لطف در مورد تصمیم کاملا شخصى که چى بپوشم؟ چى نپوشم؟ و ترس از پنج شیش سال زندان بجرم پوشیدن لباسى! که دوست ندارن بپوشى و زیباییهایى رو که اونها و زنهاشون فاقدش هستن و مثل عنتر هستن و حسودیشون میشه از اینهمه زیبایى، بعنوان ارزش یاد میکنه!!
  3
  3
  دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  یکی از شگفتیهای جهان اسلام این است که لباس را نشان هرزگی میپندارن ولی جهالت جزو کرامات الهی محسوب میشود
  1
  3
  ‌سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.