پنس در جمع آمریکایی‌های اسرائیلی‌تبار: حماس و حزب الله مهره‌های جمهوری اسلامی و آیت الله‌ها هستند

 معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست آمریکایی های اسرائیلی تبار در فلوریدا سخنرانی کرد. معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار در فلوریدا از ایران برای حمایت از گروه های تروریستی در خاورمیانه انتقاد کرد.
 
مایک پنس جمعه عصر ۹ آذر در فلوریدا گفت: «ما تروریسم در سراسر منطقه را تشخیص می دهیم، از حماس تا حزب الله اما واقعیت آن است که آنها صرفا گروه های نیابتی هستند.. آنها مهره های ایران و آیت الله هستند که ۱۶ میلیارد دلار برای خونریزی و هرج و مرج در منطقه خرج کرده اند.»
 
مایک پنس در این نشست با برشمردن حملات موشکی حماس به اسرائیل، گفت ایران پشت این حملات است و باید این حملات همین حالا تمام شود.
 
وی همچنین گفت: «حملات راکتی حماس علیه اسرائیل باید پایان یابد و همین الان باید پایان یابد.»
 
معاون رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین گفت: آمریکا به هیچ وجه اجازه نمی دهد جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته ای دست بیابد.
 
آقای پنس با تاکید بر اینکه «ما بدون عذرخواهی، در کنار اسرائیل می ایستیم»، گفت: پرزیدنت ترامپ در سفرش به عربستان درباره دو تهدیدی که متوجه خاورمیانه است صحبت کرد؛ تروریسم رادیکال اسلامی و جمهوری اسلامی ایران. ما همراه با اسرائیل، کوشش بسیاری علیه تهدید تروریسم داشته ایم اما همانطور که در هفته های گذشته شاهد بودیم، تروریسم همچنان در مرزهای اسرائیل است.
 
ایالات متحده می گوید توافق هسته ای نتوانسته مانع فعالیت های بی‌ثبات کننده ایران در خاور میانه شود.
 
پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، حدود شش ماه پیش با اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، دستور داد تحریم‌های هسته‌ای طی دو دوره ۹۰ روزه و ۱۸۰ روزه بازگردد.
 
کاخ سفید روز جمعه ۱۲ آبان در بیانیه‌ای تاکید کرد این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که علیه جمهوری اسلامی اعمال شده است.
 
وزیر خارجه آمریکا نیز یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.
 
برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
+18
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.