علت خیانت مردان متاهل چیست؟

این روزها خیانت کردن در روابط زوجها همانند تعویض لباس عادی و طبیعی شده است .البته این خیانت کردن بیشتر در مردان دیده می شود تا زنان. در این مقاله ما برخی از بهانه های مردان برای خیانت را بررسی می کنیم.
 
شاید شما زندگی خود را با عشق آغاز کرد ه باشید اما پس از گذشت سالها دیگر از آن شور و شوق خبری نیست ، دلایل وفاداری و خیانت چیست ؟ اگر شما جزء آن دسته زنانی هستید که به هر قیمتی می خواهید به زندگیتان ادامه دهید باید به شما هشدار دهیم که روزهای سختی در پیش دارید ، مردان همواره بهانه هایی برای خیانت دارند ، اگر همسرتان به شما خیانت می کند احتمالا یکی از بهانه های زیر را برای شما خواهد آورد ، دچار خودفریبی نشوید ، لازم نیست همه چیز را توجیه کنید ، بهتر است به دنبال راه حل باشید .البته گاهی خود خانم ها مقصر هستند چرا که توجه و عشق اولیه را به همسرشان نثار نمی کنند ، یادتان باشد که عشق همیشه نیاز به مراقبت دارد و در همه زندگی باید در حال آموختن در این زمینه باشید ، زن ومرد باید آگاهانه روی روابط خود کار کنند تا عشق را زنده نگهدارند !
 
این دلایل را بخوانید و حواستان باشد که خیانت به راحتی قابل جبران نیست ، با بهانه توجیه نمی شود و راهی نو آغاز کنید.خیانت ژنتیکی
یک توضیح قدیمی و کلاسیک برای خیانت است : جنسیت. مردان دوست دارند بگویند زنان به طور ژنتیکی طوری برنامه ریزی شده اند که با مرد ایده آل خود وصلت کنند و برای بودن با او با دیگران می جنگند اما مردها جوری برنامه ریزی شده اند که فقط به بقای نسل خود فکر می کنند.
 
این مساله زمانی درست است که ما حیواناتی در جنگلها باشیم . ولی حالا خیلی سخت است که بپذیریم که مثلا منشی یک شرکت را به عنوان گونه بهتر و مناسب تری برای بقای نسل فرض کنیم!
یک بستر سرد
 
وقتی که یک عهد طولانی بسته می شود، بعضی زنان دوست دارند که بیشتر به خود برسند و آنگونه که در دوران نامزدی به فکر نامزد خود بودند نیستند .این مساله مربوط به هر دو طرف است ، بعضی مردان هم هستند که دوست دارند روابط زناشویی پرهیجانی داشته باشند و شاید مادر بچه هایشان قادر به انجام آن ها نباشد. با این حال هیچ شکی نیست که تلاش برای جذابتر نمودن روابط زناشویی می تواند یکی از راه های حفظ یک رابطه برای سالهای طولانی باشد.
 او دوست دارد که دوباره احساس مردانگی کند
شرکت در مسابقات و بردن جایزه یکی از مهمترین جنبه های سلامت روانی هر مردی است. البته این هم مربوط به عصری است که در آن نماد مردانگی زور بازوان بود .
 
اما امروزه ، مسابقه هایی از نوع دیگر برگزار می شوند. مثلا رقابت روی سریعترین ماشین دنیا ،گران قیمت ترین ساعت مچی یا بیشترین میزان دستمزد یا متاسفانه رقابتهایی بر سر به دست آوردن یک دختر. در حالیکه این مسابقه هیچ توجیهی ندارد، کمی تلاش بیشتر توسط شما در خانه باعث می شود که مرد شما نسبت به مردانگی خود احساس امنیت کرده و دلش نخواهد که جایی خارج از خانه آنرا اثبات نماید.
تنوع طلبی
تنوع طلبی بخشی از زندگی است و صادقانه هم در ما زنان وجود دارد و هم در مردان و البته یکی از جنبه های زندگی این است که مرغ همسایه غاز است.آقایون نباید فراموش کنند که تنها خودشان نیستند که به تنوع طلبی علاقه دارند و این بهانه اصلا خوبی نیست !!
فرار خون … از سمت مغز
از آنجایی که هیچ گواه علمی دال بر این ادعا نداریم ، اما به نظر می رسد زمانی که خون در اندامهای پایینی مرد شروع به جریان پیدا کرد، بخشهایی از مغز او از کار می افتد. و توانایی عقلانی فکر کردن او به راحتی متوقف می شود. نمونه های فراوانی از مردانی دیده می شود که زمان زیادی را در محل کار خود بسر می برد تا بتوانند یک زن زیبا را بسمت خود جذب کنند.
ما به آنها اجازه می دهیم که فراموش کنند
اگر به تمایلات ژنتیکی خود برای چسبیدن به شریک زندگی و یا چیزهای دیگر نگاه کنیم ، مردان اغلب اعتقاد دارند که حتی اگر حسابی گیر بیافتند باز هم می توانند راهی را برای فرار کردن از مخمصه پیدا کنند و با در نظر گرفتن مثالهایی چون زندگی خصوصی هیلاری کلینتون و ویکتوریا بکهام می فهمیم که مردها حق دارند.
 
اشتباه خانم ها اینست که اغلب پس از خیانت نهایتا مرد را می بخشند ، زمانی که یک اعتماد در طی سالیان دراز بوجود می آید و سپس خیانتی رخ می دهد ، دوباره بدست آوردن آن اعتماد خیلی سخت می شود و شاید هرگز ترمیم نشود .
مردان به توجه ما نیاز دارند.

مردان اصولا پسربچه هایی هستند که پاهای پشمالو و قد بلند تری دارند و به عشق و توجه ما وابسته هستند. این مساله را در ماه عسل می توان فهمید اما همانطور که زمان سپری می شود و وظایف مادر به همسر بودن اضافه می شود ، کاهش توجه به او باعث می شود که خطر جستجوی وی برای توجه در مکانهای دیگر افزایش پیدا کند.
عشق از دست رفته
یکی از مهمترین خطراتی که یک رابطه طولانی را تهدید می کند ، سرد شدن طرفین نسبت به هم است. زمانی که شور و اشتیاق ابتدای جوانی تبدیل به یک عشق استوار و مستحکم می شود می توان گفت که به یکی از با ارزشترین هدیه های زندگی بدل می شود اما اغلب مشکلات زندگی باعث می شود که عشق آن حس و حال اولیه خود را از دست بدهد. به عقیده ما بهترین پاسخ برای این مساله راهنمایی گرفتن از افرادی است که سالیان دراز در کنار هم به شادی زندگی کرده اند. ” امروزه اگر چیزی بشکند شما آنرا دور می ریزید و وسیله تازه ای را جایگزینش می کنید. ما در زمانی زندگی می کردیم که اگر چیزی می شکست باید سعی می کردیم آنرا تعمیر کنیم.”
+43
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک
  در باره این موضوع بارها گفتگو و تبادل نظر کرده‌ایم. از قدیم گفتند: باغ که میری از هر میوه ای حالا مزه هم که نمیکنی، لااقل دیگه یه گاز کوچیک رو بزن. و الا اگر هر روز بهترین میوه رو هم که بخوری، بالاخره دلت رو میزنه. من خودم عاشق موز هستم ولی بالطبع خیار و هویج و بادمجون هم دوست دارم.
  32
  46
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  مردانی که نمی تونند به یک زن وفادار بمونند، همون بهتر که ازدواج نکنند و فرزند دار هم نشن. اونها می تونند بدون ندای وجدان شریکای چنسیشونو عوض کنند ولی مردی که ازدواج کرده به فکر ارتباط با زنان دیگه چه صیغه چه دوست و چه فاحشه باشه ، اون دیگه مرد نیست و نشاید که نامش نهند آدمی.
  39
  35
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::]. شنیدیم دانمارک میوه و سبزی جاتش بسیار عالیه بخصوص موز، هویج و بادنمجان و حتی برایه راهبه ها چون خودشون رو وقف خدا کردن تخفیف ویژه قاعلأ یکی بخر دو تا ببر ... 😉😉
  31
  5
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::] با عرض ادب و احترام خدمت شما،آخه کی از قدیم همچین مثالی آوردن که من حداقل نشنیدم؟بعدشم کی میتونه توی باغ از هر میوه ای یه گاز بزنه،مگر اینکه طرف ناقص العقل باشه،در مورد مردای ایرانی هم که اکثرا به دلیل اینکه در محدودیت و ممنوعیت و فشار نگه داشته شده اند،مخصوصا در سنین نوجوانی تا جوانی که سن حساس و تحریک پذیری هست،خب طبیعی است که در سنین بالاتر بخواهند تنوع طلب باشند و هی جفت عوض کنن،ولی خب مسلما این رفتار حریص گونه ای که دارند اخلاقی نیست،ولی در مورد کامنتهای عجیب و غریب شما به شدت متحیرم
  31
  16
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  دوستان: سر و گوش جنباندین ادمها بیرون از حیطه ازدواج امریست فراگیر. مرد و زن دوست دارند سَرک بکشند تا ببینند انطرف دیوارِ ممنوعه چه خبره؟ . اینجاست که با سَرک کشیدن اعتماد بین دو نفر تبدیل میشود به کشک. زیرا تعهد بینا بین تبدیل میشود به خیانت . البته بنده به این واژه اعتقادی ندارم. چون برای یک عشق و دوستی دو طرفه قوانین ممنوعیت و راهنمایی و رانندگی معنایی ندارد. دوستان: محصول ممنوعیت و حسادت به نوعی کنجکاویست. حضرت ادم چرا ان میوه را خورد؟ چونکه ممنوع بود . پس باید رُک و راست سخن گفت و سوء تفاهم ها را بر طرف کرد , و اگر مُزمن باشند , و لا علاج. چون دو دوست باید از هم سوا شد. یاد اوری کنم اگه بحث خانمهای خیانتکار بود .تعدادی از ما مردها تا حال علمدار بیرق نکوهش و فحاشی, علیه زنان بودیم. ولی فعلا ما سوراخ موش اجاره کرده ایم و دگر هیچ. جانتان شنگول
  7
  36
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::] راهبه عزیز: از این که بی مهابا حرف دلت رو میزنی قابل ستایشی. بنده موظف به دادن یک مثبت به شمایم, حتی اگر متنتان علیه خودم باشد. ایام بکام
  12
  35
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  علت خیانت مردان متاهل این است که یک سری زنان و دختران لاشی در جامعه هستند که به هر مردی حتی متاهل راه میدهند و قبل از شناخت اون مرد حالا بابت پول یا هوس سر از رختخواب آقا درمیآورند و بعد علیه مردها شعار مردسالاری و زن ستیزی سر میدهند.
  27
  8
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. باری دیگر بهت میگویم. نام کاربری شما نشان از تفکر شیطانی دارد. یقین داشته باش که به آن ور پل صراط نخواهی رسید.
  3
  25
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. درود، بله گفتند: در اهل عتیق.
  2
  22
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. کامنتهای راهبه کاملا مطابق با سلیقه و ذائقه و خوشایند آقایون هست،این ایدی برای من تفکر اسلامی رو تداعی میکنه،علی رغم اینکه به نظر میاد یک خانوم باشه ولی همون تفکر اسلامیه با ایدی جدید،به هر حال خداروشکر که موجب رضایت و خوشایند شما و دیگر آقایون پیج قرار گرفته😉
  24
  6
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::] ستایش عزیز: بنده اصلا نگفتم که سُخن راهبه خوشایند و موجب رضایت منه. بلکه صراحت لهجه ایشان را ستودم. منظورم اینه که با لفافه نگاه خود را ترسیم نمیکنه. بقول عامیانه : حالا بالا غیرتا اگه راهبه نباشه با چه کسی باید کلنجار بریم؟ در ضمن بنده از پسِ همین یک قلم جنسی که باش زندگی میکنم بر نمیام. چه برسه دنبال اجناس بازار سیاه و ممنوعه بگردم تا خوشم بیاد! لطفا به کامنت بالایی این حقیر نیم نگاهی بینداز. بنده خود را قربانی شما و دگر خانمها میدانم و ازمن دلگیر مشو. جانت جور
  2
  26
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. نمیدونم به روح زنده پدر؛ آخه چند بار تکرار کنم. من تفکر نیستم؛ ولی همیشه باهاش هستم. اوضاعش روز به روز بد و بدتر و رو به زوال می رود. ولی ما به معجزه اعتقاد داریم. غذا هم که میخوایم بهش بدیم؛ میگه از قدیم گفتند اگر غذا رو یه دختر خوشگل و جوون بکشه واسم رو بشقاب؛ خوشمزه‌تر و از گلو راحت‌تر میره پایین.
  2
  29
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.