دیلی‌تلگراف: ایران برای ساکت‌ کردن مخالفانش در عراق تیم‌های ترور مستقر کرده است

روزنامه بریتانیایی دیلی‌تلگراف فاش کرد که به دستور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، برای ساکت کردن منتقدان تهران در عراق تیم‌های ترور ایرانی مستقر کرده است.
 
العربیه به نقل از دیلی‌تلگراف گزارش کرد، مهم‌ترین قربانیان این تیم‌های ترور عادل شاکر التمیمی، همپیمان نزدیک حیدرالعبادی، نخست‌وزیر سابق عراق و شوقی الحداد از شخصیت‌های نزدیک به مقتدی صدر رهبر برجسته شیعیان عراق هستند.
 
براساس این گزارش این تیم‌ها به دستور قاسم سلیمانی در عراق مستقر شده‌اند تا موجبات ترس مخالفان ایران در عراق را فراهم آورند.
 
تیم‌های ترور ایرانی پس از انتخابات ماه مه 2018 عراق و پس از ناکامی کاندایداهای مورد حمایت ایران و شکست تهران در بسط سیطره خود در تشکیل دولت جدید عراق، در این کشور مستقر شدند.
 
دیلی‌تلگراف به نقل از مسئولان امنیتی بریتانیا که مسئولیت حمایت و آموزش نیروهای نظامی عراق را بر عهده دارند، گزارش کرد که ایران تعدادی از گروه‌های ترور سپاه قدس را به عراق فرستاده تا صداهای مخالفان را خفه کند. این تیم‌ها توانستند مخالفان ایران در جریان‌های سیاسی عراق را مورد هدف قرار دهند.
 
شوقی الحداد که از نزدیکان مقتدی صدر به شمار می‌رفت از جمله این قربانیان است. او در ماه ژوئیه و پس از آن‌که ایران را به تلاش برای تقلب در انتخابات عراق متهم کرد، کشته شد. مقتدی صدر در ابتدا به ایران نزدیک بود ولی در این اواخر با دور شدن از ایران سعی کرد از خود یک چهره ملی بسازد.
 
تیم‌های ترور ایران در ماه آگوست نیز سعی کردند راضی الطائی را ترور کنند ولی در این کار ناکام ماندند. راضی الطائی یک چهره نزدیک به آیت‌الله علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق است که خواستار منع نفوذ ایران در دولت جدید عراق شده بود.
 
دیلی‌تلگراف همچنین به نقل از یک مسئول امنیتی عالیرتبه در بریتانیا گزارش کرد: «ایران با به کارگیری تیم‌های ترور تلاش خود برای ساکت کردن منتقدان، سعی کرد دولت عراق را بترساند. این یک تلاش بیشرمانه برای ناکام کردن تلاش‌های دولت جدید عراق در زمینه کاهش مداخله ایران در عراق است.»
+63
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی که گروهی با ترور سعی میکنند که موقعیت خودشان را از دست ندهند به این دلیل است که صندلی های زیر پایشان لرزان شده و نمی خواهند عقب نشینی کنند. به هر حال نیروهای ایران که تا مدتی در یمن و سوریه و عراق یکه تازی میکردند در زمان حاضر بسیار ضربه پذیر شده و با وضعیت فعلی تحریم ها هم موقعیت ان ها بیشتر تنگ خواهد کرد. البته در دراز مدت سیاست ترور هم به ضرر ان ها تمام شده و باعث ایجاد نفرت نهادینه تا حد قلع و قمع خواهد شد
  31
  25
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  جالبه کامنت اعتراضی که هیچ اصلا کامنتی نمیبینم، ایران نخبه های عراق راپس از اشغالش توسط آمریکا قتل عام کرد و این ترورها کما کان در جریانه کسی به غیرتش بر نمیخوره اونوقت اگر مثلا عراق صرفا جمله اعتراضی علیه ایران بکار میبره اینجا همه غیرتی می‌شوند. قدیمی ها بیخود نگفتن در خونه مردم نزن کسی درت نمیزنه. از آن روزی میترسم که در ما را بزنند. ولی به بعضی ها میگم که شرافت حمیت مردانگی و انسانیت چیز خوبیه، امتحان کنید.
  12
  13
  شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.