نماینده مجلس: خبرهای خوشی در باره قیمت ارز در راه است، احتمال رایگان شدن آب، برق و گاز

تسنیم نوشت: عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با مسئولان اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: در این جلسه از سوی مسئولان اقتصادی دولت خبرهای خوشی در ارتباط با کاهش قیمت ارز شنیده شد.
 
احمد امیرآبادی فراهانی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه و برتر استان قم که امروز در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن این استان برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه از سوی مسئولان اقتصادی دولت خبرهای خوشی در ارتباط با کاهش قیمت ارز و افزایش ارزش پول ملی شنیده شد.
 
وی در ادامه گفت: از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مطالعاتی در حال انجام است که هرماه به هر ایرانی ۲۰ لیتر بنزین با قیمت ده هزار ریال بدهند.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان مصرف روزانه بنزین در کشور افزود: درحالی‌که میزان مصرف میانگین روزانه ۹۰ میلیون لیتر بنزین است، با اجرای این طرح میزان مصرف این فرآورده به ۵۶ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.
 
امیرآبادی فراهانی ادامه داد: با اجرای این طرح ۳۵ میلیون لیتر بنزین نسبت به مصرف عادی کشور صرفه‌جویی شده و می‌توان آن را به قیمت ۵ هزار تومان به فروش رساند، با اجرای این طرح، یک و نیم الی دو میلیون تومان برای گازسوز کردن خودروهاییکه امکان گازسوز شدن دارند اختصاص می‌یابد.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این طرح در قالب پیشنهاد بوده و حالت اجرایی ندارد، افزود: این طرح خیلی پیچیده نیست و با اجرای این طرح، حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان درآمد سالیانه در اختیار دولت قرار می‌گیرد، که می‌توان بخشی از این درآمد را در بخش تولید و بخشی را هم در ناوگان اتوبوس‌رانی هزینه کرد.
 
وی در مورد طرح دیگری گفت: این طرح مربوط به‌ رایگان شدن آب، برق و گاز است، به این صورت که آب، گاز و برق خانوارها در حد میزان الگوی مصرف رایگان شده و مابقی هزینه دریافت شود.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزایای اجرای این طرح ابراز کرد: انجام آن‌هم میزان مصرف را پایین آورده و هم بیش از وضعیت فعلی برای کشور درآمد خواهد داشت.
 
امیرآبادی فراهانی با تأکید بر اینکه مباحث مطرح‌شده در حد یک طرح است، گفت: اینکه بیاییم بگوییم مصرف گاز کشور در حد چین هست مشکل را حل نمی‌کند، و باید دید کجای کار ایراد دارد که این‌همه مصرف بالا است یکی از راه‌ها این بوده آن‌هایی که مصرف بالا دارند هزینه بالا را پرداخت کنند که خود یک نوع جراحی اقتصادی بوده و در این طرح واحدهای تولیدی و صنعتی هرکدام به‌گونه‌ای دیده‌شده‌اند.
 
وی در ادامه به مسئله سوداگری و تقلب در زمینه اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: گمرک باید بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه را که بعضاً ساعتی صادر می‌شوند به کنار بگذارد و باید یک ثباتی را در صادرات ایجاد کنیم.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله برجام گفت: روس‌ها و چینی‌ها باوجود خروج آمریکا از برجام، بهتر از اروپاییان به جلو می‌آیند، اروپایی‌ها تاکنون کاری انجام نداده‌اند و یک پیشنهاد این است که ایران CFT را تا بعد از مشخص شدن تکلیف تحریم‌ها نگه دارد، نمی‌شود ما به‌طور کامل به تعهدات خود عمل کرده و اروپاییان در این زمینه بی‌تفاوت باشند.
 
امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد:اعتقادداریم اگر صادرکنندگان اراده‌ای داشته و دچار خود تحریمی در داخل نشوند می‌توانیم صادرات خوبی به کشورهای همسایه داشته باشیم.
+12
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  ابوسفیان بیرونی - آمستردام، هلند

  خدا رو صد هزار مرتبه شکر که همه چی درست شد . من چون ایرانیم و جوگیری تو ذاتمه چند تا بلیط برگشت به ایران رزرو کردم که هم خودم برگرم هم بقیه بلیطها رو به این اروپاییانی که از این به بعد میخوان به ایران پناهنده بشن بفروشم و از عواید اون پول به سازمان مهیا سازی ظهور آن حضرت کمک کنم. حالا هی بشینید بگید ایران خراب شد، به قول یه بابایی که میگفت : معجزه همینه دیگه ! پس چی میخواستی باشه !؟
  7
  107
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  از آخوندهای رند و حقه باز جز شر بر نمی خیزد. ممکن است این جرثومه های فساد که دست شیاطین را از پشت بسته اند تا میزان اندکی بعضی از دروغ های خمینی مثل برق و آب و گاز و تلفن را مجانی کرده ولی با مصرف تصاعدی 10 برابر ان را اخاذی کنند. ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان
  5
  90
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  این به معنی ان است که اب و برق و گاز هم به سلامتی جیره بندی شد
  17
  47
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس

  کاملا درست گفته بزودی هم چیز عالی میشود و این ویروس های خائن برای همیشه بگور خواهند رفت. آخوند باید نابود گردد، تا انسانیت برگردد.
  4
  40
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  به قول معروف باید گفت زرششششششششششششک . دیگه دوران رنگرزی مردم تمام شده تاریخ حیات جمهوری داعشی عربی به پایان خودش بسیار نزدیکه .
  5
  36
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  بعضی اقلام و اجناس و خدمات تو ایران خیلی گرونتر از خارج هستش: اتومبیل . وسائل الکترولیکی و الکترونیکی مثل تلوزیون ، اسمارت فون ها ، کامپیوترها ، لوازم آشپزخانه . دارو. اما خیلی چیزهام اینجا ارزونتر و بیشتر دسترس مردمه : بنزین، بطوریکه یک کارمند متوسط هر وقت دلش خواست و وقشو خواست میتونه با ماشینش بره اونور ایران. آب ،طوریکه هررچقدر می خوایی حموم حسابی بری، برق تا جایی که بتونی کل خونه اتو با چند نوع روشنایی روشن کنی ، گاز تاجایی که خونه ات انقدر گرم شه که همزمان با سیستم گرمایشی درب بالکن یا پنجره رو باز کنی ، میوه و سبزیجات انقدر می خری که تو یخجال خراب شه در حالیکه تو بعضی کشورهای پیشرفته اونها رو مردم عادی دونه ای می خرن.
  24
  24
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  تمام این حقه بازی ها و وعده وعیدهای تو خالی برای دست بردن به جیب مردم از طریق افزایش نرخ بنزین و آب و برق و گاز است که بی شک موجی از گرانی مضاعف را بدنبال خواهد داشت. باید پرسید شما که قادر نیستید جلوی چهارتا قاچاقچی الاغ سوار یک لا قبا را بگیرید چطور در برابر ابرقدرتی مثل آمریکا رجزخوانی میکنید؟ وقتی طرح سهمیه بنزین اهدایی را 20 لیتر در ماه پیشنهاد میدهند پس الگوی مصرف آب و برق و گازشان چقدر خواهد بود؟؟. البته برای خود نمایندگان پوفیوز که ماهی 20-30 میلیون حقوق میگیرند جای هیچ غمی نیست که بنزین بشود لیتری 5000 تومان یا تعرقه های انرژی 2-3 برابر شوند. روند کاهش نرح ارز هم همه سوری است تا ضمینه را برای افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی فراهم کنند بعد دوباره افسار ارز را میسپارند به دست جمشید بسم الله های دیگر.
  2
  17
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  یا ابررررررررفرززززززززززززز . آقایون برادرا شلواراتونو محکم بگیرین که دلار میخواد قشنگ پرواز کنه رو سی هزار تومن . خبر آمد خبری در راه است . شاید این جمعه بیاید شاید ......
  4
  15
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. شیخ رسوا هم ۴۰ سال پیش از این وعدها زیاد می‌‌داد. سخن از باد شکم.برق را مجانی‌ می‌‌کنیم. آب را مجانی‌ می‌‌کنیم. یعنی وعده ۱۰۰ درصد مجانی‌ .به اینجا رسیدیم . شما نصف وعده را می‌‌دهید. دیگر معلوم است. چه برنامه دارید: "............". این آمار شما کلک مرغابی است. خودتان هم می‌‌دانید. آخوند پسند. پس بگوهید .بر مبنای چه آماری ؟ مگر در جلوی خانه هر ایرانی‌ یک ماشین است؟ یک چیزی است .می‌ گویند ایندکس قیمت. درآمد ماهانه. ایندکس خرید. مثلا نروژ سال ۲۰۱۶ مقام سوم . ایندکس قیمت ۱۵۴ .درامد ۵۶۰۰ دلار . ایندکس خرید. ۱۲۲. یعنی تفاوت بین ایندکس قیمت و خرید ۳۲ تا است. با درامد ۵۶۰۰ دلار یعنی مقام سوم . ایران ما در سالا ۲۰۱۶ .ایندکس خرید ۵۵ .درامد ۴۶۰ دلار. ایندکس خرید ۲۰. تفاوت ایندکس خرید و قیمت ۲۵ . حالا با با درامد ۴۶۰ دلاری خودتان دیگر قضاوت کنید. دانشمند لازم نیست باشیم. اگر قیمت دلار را امروز حساب کنیم. ایندکس خرید ۱۵۵ . درامد ۲۲۰ دلار .ایندکس خرید ۶. به مقام ۱۵۵ در دنیا خوش آمدید. فقط ونزوهلا و افغانستان از ما بدتر هستند.
  11
  13
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  دانای نادان - زووله، هلند
  به قول پیره زنه تو یه سریال. شما جیب مارو نزن نمیخواد آب و برق و گاز رو مجانی‌ کنی‌.
  1
  12
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. من واقعیت رو گفتم. ولی واقعیت اینه که اینجا به حدی خرج زندگی بالاست که خیلی از جوونها مجرد موندن. قیمت مسکن ، لوازم زندگی و دارو و درمان خیلی بالاست. اما دیگه سوخت ، حامل های انرژی پایینه. قیمت محصولات کشاورزی هم بعلت ارزانی آب و زمین و دستمزد بسیارپایین کشاورز و کارگر نسبت به کشورهای خارجی پاییین تره. همون آلمان که اونجا هستید، دوست آشوری دارم، باور کنید مادرش اومده بود می گفت خونه اشون تاریکه و علت اون هم هزینه برقه.خواهر همون دوست آسوریم هم استرالیاست، همین مادرش اونجا رفته بود ، می گفت مردم برای خنک شدن می رن بانک و فروشگاهها می شی نن. و اضافه کرد که کلی مهاجر از عراق چه مسیحی و مسلمون و سایر مهاجرها ریختن استرالیا و همه گرسنه و دزد و امنیت نداره. همچنین دوستم از ایتالیا خبر می داد که آب آشامیدنی سالم لوله کشی ندارن و میوه ها هم دونه ای فروخته می شن. ایتالیا یی که جزو 7 کشور صنعتی جهانه.
  3
  7
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. در ضمن من از آخوند متنفرم و برای خشنودی آخوند حرف آخوندپسند نزدم. بیشتر از اینکه فقرمطلق تو کشور ما مشکل باشه ، نبود عدالت و فاصله شدید طبقاتیه. اگه برخی چیزها هم اینجا ارزونه ، بخاطر شرایط خاص و انرژی ایران و سطح نازل درامد کارگران و کشاورزانه. بیکاری تو کشور ما شاید 40 درصد باشه.اگه حامل های انرژی هم گرون بودند دیگه مردم بدبخت می شدند. اعتیاد هم یک مشکل کلان دیگه است. اما تو همین ایران مرفه هانی داریم که دست کمی از مرفه های غرب ندارند و در ضمن پز و غرورشونم هم بیشتره. خدا غرورشونه به خاک ذلت بنشونه.ولی آینده از آن توده ها و زحمت کشانه.
  2
  5
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.