آشنایی با روش تهیه‌ی اپل رینگ

مواد اولیه:
  • سیب بزرگ بدون پوست 2 عدد
  • پودر دارچین 1 قاشق ای خوری
  • شکر 1/4 پیمانه
  • شکر نرم و دانه ریز 1 قاشق سوپخوری
  • آرد سفیذ 1/2 پیمانه
  • شیر 1/4 پیمانه
  • تخم مرغ 1 عدد
  • روغن مایع برای سرخ کردن به میزان لازم
روش تهیه:
برای شروع ابتدا مخلوط شکری که قراره رینگ هامون رو بعد از سرخ شدن درونش بغلطونیم آماده می کنیم. پس 1/4 پیمانه شکر معمولی که دونه های درشت و مشخص تری داره رو داخل یک ظرف مناسب که بهتره لبه دار باشه میریزیم.

سپس پودر دارچین رو بهش اضافه می کنیم و با شکر به خوبی مخلوط می کنیم و فعلاً کنار میذاریم. مرحله بعدی آماده کردن خمیری هست که قراره سیب ها رو به اون آغشته کنیم. تخم مرغ رو داخل یک کاسه می شکنیم و 1 قاشق سوپخوری شیر رو بهش اضافه می کتیم. سپس شکر نرم و دونه ریز رو اضافه می کنیم و با هم مخلوطشون می کنیم.

حالا نوبت اضافه کردن آردی هست که از قبل الک کردیم. آرد رو به مخلوطمون اضافه می کنیم و با همزن دستی شروع به هم زدن مواد با هم میکنیم. پیش از هم زدن همه مواد با هم باید یک مخلوط به غلظت ماست غلیظ داشته باشیم و همچنین یکدست و بدون گلوله های آرد! حالا نوبت آماده کردن سیب هامون می رسه به این ترتیب که ابتدا سیب ها رو از عرض به 5-6 قسمت برش می زنیم و بعد با یک کاتر کوچک یا با یک ماسوره فلزی قسمت مرکزی سیب رو جدا میکنیم. شیب ها رو با یک چاقوی تیز برش بزنین و ضخامت اون ها رو به اندازه 2 تا 3 میای متر برش بزنین تا موقع سرخ شدن به خوبی پخته بشن. مقدار مناسبی روغن رو داخل یک ماهیتابه کوچک میریزیم و روی شعله ملایم قرار می دیم و بعد هر کدوم ار حلقه های سیب رو به خوبی توی خمیر می غلتونیم تا همه جای سیب رو بپوشونه.

حالا سیب های کاور شده رو درون روغن سرخ می کنیم.

وقتی یک طرفش سرخ و خوش رنگ شد برش می گردونیم و طرف دیگه اش رو هم سرخ می کنیم. سیب های سرخ شده رو بعد از سرخ شدن روی حوله کاغذی قرار میدیم تا روغن های اضافیش گرفته بشه و بعد اپل رینگ ها رو داخل مخلوط شکر و دارچین می غلتونیم تا همه جای اون ها با مخلوط شکر پوشیده بشه. به همین راحتی و خیلی سریع اپل رینگ ها یا همون حلقه های سیب سرخ شدمون آماده هستند و میتونیم اون ها در ظرف مورد نظرمون بچینیم و سرو کنیم و از عصر دل انگیز پائیزیمون لذت ببریم.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.