آشنایی با هواپیما جنگنده روسی میگ ۲۹ - ویدیو + عکس


استفاده وسیع هواپیمای میگ-29 توسط نیروی هوایی اتحاد جماهیر شوروی از سال 1984 آغاز شد. هدف اصلی هواپیمای میگ 29 تامین حمایت هوایی برای نیروهای سواره نظام و استورمر های در حال بازگشت بود.

در مدت زمانی که از آن استفاده شده، میگ 29 وظایف جنگی در جنگها و کشمکشهای بین المللی را به انجام می رساند، در جنگ افغانستان میگ 29 توسط اتحاد جماهیر شوروی به کار گرفته شد، در جنگ خلیج فارس میگ 29 توسط نیروهای هوایی عراق به خدمت گرفته شد، در جنگ ترنسنیستریا میگ-29 توسط طرف مُلدُوی بکار گرفته شد، میگ-29 در جنگ اتیوپی-اریتره توسط نیروی هوایی اریتره استفاده شد، در جنگ یوگوسلاو میگ 29 در خدمت جمهوری فدرال یوگوسلاوی بود، در جنگ کارگیلسکوی میگ-29 هندی به عنوان اسکورت بمب افکنها استفاده شد، نیروهای هوایی روسیه در جنگ جنوب اُستیا، فضای هوایی منطقه را با میگ-29 کنترل می کرد، در جنگ دارفور میگ-29 توسط نیروهای سودانی بکار گرفته شد، در جنگ داخلی سوریه میگ-29 برای حمله توسط نیروی هوایی سوریه بکار گرفته شد.

از زمان خلق تا حال حاضر میگ-29 مورد دگرگونیهای بسیار زیادی قرار گرفته تا فرصت استفاده از آن را برای کشورهای بیشتری فراهم آورد، این هواپیما ابتدا توسط نیروی هوایی اتحاد جماهیر شوروی (شوروی سابق) استفاده شد و به کشورهای دیگری نیز صادر گشت، از جمله: آذربایجان، الجزیره، بنگلادش، بلاروس، بلغارستان، ویتنام، اسرائیل، هند، ایران، یمن، قزاقستان، کره شمالی، کوبا، میانمار، پرو، لهستان، سوریه، صربستان، اسلوواکی، سودان، ترکنمستان، ازبکستان، اوکراین، سریلانکا، اریتریا، مالزی.
+38
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  Farrokh 57 - کلن، آروبا
  این که هواپیمای مدل در ابعاد ۱ به ۷ است :
  6
  25
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  saeed scotland - اِسکای اِسکاتلند، انگلستان
  جنگنده خوبیست فقط اسم روسیه که میاد پُشتش از چشم می افته
  5
  24
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  کلاً روسها هر کاری که اروپا یا امریکا بکنن انها هم تقلید میکنند چه در مورد دساخت چه در مورد سیاست خارجی
  22
  11
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  rezanl - امستردام، هلند
  این ویدیو هواپیمای واقعی نیست و یک ویدیو سی چی ای هستش. اخرش هم دقت کنید اون خلبان توش تکون نمیخوره البته از ابعاد هواپیما نسبت به باند هم میشه فهمید
  4
  19
  جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.