انقلابی پزشکی.. صدور گواهی‌نامه اولین داروی درمان سرطان از «ریشه ژنتیکی»

سرانجام سازمان غذا و داروی آمریکا FDA گواهی‌نامه نخستین دارویی را صادر کرد که می‌تواند بیماری سرطان را «از ریشه ژنتیکی» آن درمان کند.
 
برپایه منابع پزشکی، داروی «ویتراکوی Vitrakvi»، اقدام به تعامل با جهش‌های ژنتیکی عامل سرطان با همه انواع آن می‌کند.
 
اسکات گوتلیب نماینده سازمان غذا و داروی آمریکا در این باره گفت: «صدور گواهینامه و فروش این دارو، گامی مهم برای درمان سرطان است، زیرا با ریشه این بیماری تعامل و تلاش می‌کند ریشه‌های ژنتیکی سرطان را هر منبعی در بدن انسان داشته باشد، درمان کند».
 
گوتلیب تاکید کرد که این داروی جدید به بیماران سرطان کمک خواهد کرد تا درمانی مناسب دریافت کنند. همچنین در معالجه افرادی که از سرطان‌های مختلف رنج می‌برند اما جهش‌های ژنتیکی مشترکی دارند، سهیم خواهد شد.
 دکتر دیوید هایمن رئیس مرکز توسعه دارو در مرکز «میمورال سلوان کترینگ برای سرطان» در نیویورک هم در این باره گفت: «به روش سنتی درمان سرطان برپایه ریشه این بیماری درمان می‌شد. اما با داروی جدید درمان هر جای بدن که باشد را هدف قرار می‌دهد زیرا در پی معالجه ژن اصلی عامل بیماری است».
 
این دارو بر روی انسان آزمایش شد. یک دختر بچه چند ماه پس از مصرف این دارو سلامتی خود را باز ستاند. این دارو به دو نهاد عرضه خواهد شد: یکی سازمان قدص و کپسول و دومی سازمان داروی کودکان.
+26
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.