اسماعیل بخشی، نماینده بازداشتی کارگران هفت تپه درنتیجه 'شکنجه' به بیمارستان منتقل شد

گزارش‌ها از ایران حاکی است که اسماعیل بخشی، نماینده بازداشتی کارگران هفت تپه به بیمارستان منتقل شده و برخی منابع انتقال او به بیمارستان را عوارض ناشی از شکنجه عنوان کرده‌اند.
 
براساس این گزارش به نقل از فعالان کارگری آقای بخشی از ناحیه "سر و صورت مورد ضربات متعددی قرار گرفته به طوری که صورت او کبود و متورم بوده است. همچنین او دچار خونریزی معده بوده است."
 
به گفته فعالان کارگری مشخص نیست که در حال حاضر آقای بخشی همچنان در بیمارستان است یا به بازداشتگاه منتقل شده است. اما قرار بازداشت این فعال کارگری مجدد تمدید شده است.
 
نزدیک به دو هفته است که آقای بخشی در بازداشت به سر می‌برد. وکیل کارگران هفت‌تپه پیشتر گفته بود که از وضعیت این کارگر زندانی اطلاعی ندارد.
 
در اعتراض‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه شماری از معترضان بازداشت شدند که بیشتر آنها آزاد شده‌اند اما آقای بخشی و یک فعال زن همچنان در بازداشت به سر می‌برند.
 
کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ایران، به خبرگزاری ایلنا گفته است "بحث ادامه‌ بازداشت کارگری که آزاد نشده، امنیتی‌ است و وزارت کار نمی‌تواند ورود کرده و کاری برایش صورت دهد."
 
آقای یاوری در این باره توضیح بیشتری نداده و تنها به گفتن این که ماموران امنیتی در این باره تحقیق خواهند کرد بسنده کرده است.
 
کارگران هفت‌تپه به نگرفتن چندین ماه حقوق معترض هستند. آنها همچنین خواهان آن هستند تا مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی برگردد و مدیریت شرکت به صورت شورایی و جمعی صورت گیرد.
 
شرکت هفت‌تپه در سال ۱۳۹۴ با پیش‌پرداخت ۶ میلیارد تومان به دو شرکت خصوصی واگذار شد. کارگران این شرکت می‌گویند مشکلات آنها پس از خصوصی‌سازی شدت گرفته است.
 
این شرکت یکی از بزرگترین کارخانه‌های صنعتی استان خوزستان به شمار می‌رفت و تا دهه ۹۰ از موسسات تولیدی زیرمجموعه دولت بود.
+88
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  ظلم پایدار نیست ولی ظالمها پایه دارترند
  7
  53
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  مگر آن کارگران رنج دیده بجز حق خود چه چیز دیگری میخواهند که بایستی چنین رفتاری با آنها شود؟؟؟ نفرت بر شما اشغالگران تازی پرست.
  3
  47
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  مزدور هم مزدور های قدیم صد رحمت به ساواکی ها حداقل اینقدر غیرت داشتند کارگر بدبخت را با خاطر حقوق نزنند . صد رحمت به شاه فقید که حداقل کارگر دوزار حرمت داشت و این همه دزدی بخور بخور حیف و میل بیت المال نبود اختلاس نبود انسانیت به مراتب ده هزار برابر الان بود. کارگر بدبختی که این مفتخور ها را از توی جوی آب بیرون کشیدند بهشون پست و مقام الکی دادند حالا باید کارگر بدبخت ازشون کتک بخوره . تف تو ذات کثیفتون که کشور را نابود مردم را بدبخت و بیچاره کردند. لعنت به ذات کثیف بچه بازتون
  2
  44
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  ای لعنت بر گمهوری اصنامی و لعنت بر باعث و بانی و رهبر و توله های مدافعش
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  ;) ;) ;) ;) من موندم این چطور رهبر ان قلاب غیر اسلامی در مورد تخم دوزده الاغ فلسطینی که اسرائیل زده بیضه الاغ را اخته کرده انگار بیضه خودش را اخته کردن بشدت ناراحت میشه کلی الاف جمع می کنه دژمن دژمن می کنه ولی سیل باید ؛ زلزله بشه ؛ دزدی بشه ؛ اختلاس های جور واجور بشه ؛ کارگران به فلاکت و بدبختی بیفتن و کارخانه ها تعطیل بشن اصلا و ابدا به هیچ جای عظمی بر نمی خوره رهبر بیضه الاغ فلسطینی هست رهبر کارگران بیچاره نیست رهبر مردم بیچاره ای که این ان قلاب اون ها را به فلاکت و بدبختی کشانده نیست . دژمن دژمن
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.