رئیس جمهوری اوکراین نسبت به وقوع جنگی تمام عیار هشدار داد

پترو پوروشنکو، روسیه را متهم به تمرکز شدید نیروهای نظامی خود در مرز اوکراین کرده است. رئیس جمهوری اوکراین نسبت به خطر بروز جنگ تمام عیار بین دو کشور هشدار داده است.
 
پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در گفت‌وگو با چند کانال تلویزیونی این کشور مدعی شده است که روسیه تعداد تانک‌ها و زره‌پوش‌های خود را در مناطق مرزی سه برابر کرده است.
 
افزون بر آن، پوروشنکو گفته است که روسیه اقدام به تمرکز شدید نیروهای نظامی خود در این مناطق نموده است. رئیس جمهوری اوکراین نسبت به وقوع یک جنگ تمام عیار بین دو کشور هشدار داده است.
 
بر اساس اخباری که روز چهارشنبه ۷ آذر (۲۸ نوامبر) از سوی رسانه‌ها منتشر شده، تجمع و تمرکز نظامی روسیه در مرزهای این کشور با اوکراین، به نگرانی‌های ناشی از وقوع یک "جنگ کامل" دامن زده است.
 
رئیس جمهوری اوکراین با اتکا به تحقیقات سازمان‌های امنیتی این کشور، گفته است که ارتش اوکراین با دقت بر تردد نظامی واحدهای ارتش روسیه در مرزهای خود نظارت می‌کند. این در حالی است که پوروشنکو، اطلاعات دقیقی پیرامون تعداد سربازان روسی مستقر در مرزها در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.
 
پارلمان اوکراین، غروب دوشنبه ۲۶ نوامبر برای مدت ۳۰ روز در این کشور وضعیت جنگی اعلام کرد. تنش بین اوکراین و روسیه در سایه حادثه روز یکشنبه ۲۵ نوامبر در تنگه کرچ تشدید شده است.
 
اظهارات ملوانان اوکراین
 
گارد ساحلی روسیه روز ۲۵ نوامبر به سوی سه قایق نظامی وابسته به نیروی دریایی اوکراین شلیک کرده و این سه قایق را توقیف کرد.
 
در اثر تیراندازی‌های صورت گرفته، چند تن از خدمه قایق‌های نظامی اوکراین مجروح شدند. روسیه از مجروح شدن سه نفر خبر داده بود و رئیس جمهوری اوکراین تعداد مجروحان این حادثه را ۶ نفر اعلام کرده بود. در همین رابطه، روسیه اقدام به دستگیری ۲۴ نفر از خدمه قایق‌های نظامی اوکراین کرده است. ۱۲ نفر از آن‌ها در شبه‌جزیره کریمه در بازداشت به‌سر می‌برند.
 
سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) اقدام به پخش اظهارات سه نفر از ملوانان و خدمه قایق‌های توقیف شده اوکراین از تلویزیون این کشور کرد.
 
خدمه اوکراینی در اظهارات پخش شده تلویزیونی اعتراف کردند که وارد آب‌های روسیه شده‌اند. آن‌ها در عین حال اعلام کردند که این اقدام با هدف تحریک روسیه صورت گرفته است. این در حالی است که دولت اوکراین اعلام کرده که این اظهارات زیر فشار نیروهای امنیتی روسیه صورت گرفته و اعتباری ندارند.
 
تنگه کرچ، در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه آب‌های دریای آزوف را به دریای سیاه وصل می‌کند. روسیه مدعی شده است که قایق‌های نیروی دریایی اوکراین وارد آب‌های این کشور شده‌اند. اوکراین این اتهام را رد کرده است.
 
تحریم روسیه
 
در ارتباط با تشدید تنش در مناسبات بین اوکراین و روسیه، آمریکا از اروپا خواسته است تا تحریم‌های گسترد‌ه‌تری علیه روسیه به مورد اجرا بگذارد.
 
وزارت امور خارجه آمریکا گفته کشورهای اروپایی در راستای حمایت و پشتیبانی از اوکراین باید تلاش بیشتری از خود نشان دهند.
 
آمریکا بارها نسبت به ایجاد خط لوله "نورد استریم ۲" به کشورهای اروپایی و از جمله به آلمان هشدار داده است. آمریکا معتقد است که پروژه انتقال گاز "نورد استریم ۲" می‌تواند منجر به وابستگی بیشتر کشورهای اروپایی به گاز روسیه شود.
 
احداث این خط لوله گاز نه تنها از منظر اقتصادی به‌زیان آمریکاست، بلکه نیاز به انتقال گاز از خاک اوکراین را نیز کاملا از بین می‌برد. از این‌رو، اوکراین نیز با اجرای این پروژه مخالف است.
+32
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  روسیه قصد داره اوکراین رو مجددا اشغال و به خاک خودش ضمیمه کنه،و بعد از اون هم سراغ کشورهای بلوک شرق مثل لهستان و غیره که قبلا یا مستعمره اش بودن یا جزو شوروی خواهد رفت.کریمه تنها یک آزمایش برای این هدف بود که به راحتی انجام داد. برای همین هم رفراندوم برگزیت انگلیس رو با روشهای سایبری و انتشار دروغ و ..تحریک کرد تا اتحادیه اروپا و ناتو ضعیف بشه،همین روش رو در انتخابات آمریکا انجام داد،با تحریک مردم،اشاعه و بزرگنمایی مطالبی که به نفع جناح ترامپ بود،چون ترامپ مخالف اتحادیه اروپا و حتی ناتو بود.
  13
  8
  ‌چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  روسیه جنایتکار
  14
  11
  ‌چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  امیدوارم اوکراینی ها پیروز شوند و غرور کاذب روس های نیمه متمدن - نسبت به اروپایی ها و از زمان پطر کبیر - رو به خاک بمالند.
  4
  9
  ‌چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  پوتین محبوبیت خودش رو در روسیه مدیون همین احساسات ناسیونالیستى مردم روسیه است و میخواد اتحاد جماهیر شوروى رو دوباره زنده کنه. بیشتر کشورهاى اروپاى شرقى یه روزى جزو این کشور بودن که با سیاست ریگان و ضعف سیاستمدارانى مثل گورباچف و یلسین، از شوروى جدا شدن و حالا پوتین میخواد نقش ناجى اتحاد جماهیر شوروى رو بازى کنه و این کشورهارو دوباره ضمیمه روسیه بکنه. ترامپ فقط شعار میده که lets make America great again, ولى پوتین داره با ضمیمه کردن کریمیه به روسیه، حالا هم دست درازى به بقیه اوکراین، عملا روسیه رو به اتحاد جماهیر شوروى تبدیل میکنه. اگه حمایتش از ج ا و أسد رو در نظر نگیریم، برا مردم روسیه رهبر خوبیه و تلاشش. براى تبدیل کردن دوباره روسیه به یه قدرت مطلق، و قطب مخالف سیاستهاى آمریکا، از نظر مردم روسیه إنکار ناپذیره. متاسفانه در سیاست هاى خارجى، تنها ملاکش منافع روسیه اس، و به دو رویى در سیاست هاش وقتى موضوع ایران در میان هست معروفه و نون رو. به نرخ روز میخوره و بنظر من بقاى ج ا یا سرنگونیش، تا وقتى که ضررى متوجه روسیه نشه، براش على السویه اس .
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.