برترین خطوط هوایی سال ۲۰۱۹ به انتخاب «فوربس»

  خدمه شرکت هواپیمایی سنگاپور بر پایه برآوردی در نشریه «فوربس»، خطوط هوایی سنگاپور (سنگاپور ایرلاینز) به‌عنوان «برترین» شرکت برای انجام مسافرت‌های هوایی در سال پیش‌روی میلادی انتخاب شده است. این شرکت به دلیل خدمات عالی با قیمت مناسب توانسته است این جایگاه را برای چندمین بار به‌دست آورد.
 
بر اساس گزارش فوربس شرکت سنگاپور ایرلاینز توانسته است مقام برترین خط هوایی در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کند. این شرکت در چندین رده‌بندی دیگر هم به عنوان بهترین خط هوایی درسال ۲۰۱۸ انتخاب شده بود.
ایرباس ۳۸۰ خطوط هوایی سنگاپور شرکت سنگاپور ایرلاینز در سال ۱۹۴۷ توسط شرکت مالایَن ایرویز تأسیس شد. قطب این شرکت هواپیمایی، فرودگاه چانگی سنگاپور است. این شرکت هواپیمایی که حامل پرچم سنگاپور است، طی پنج سال اخیر بیش از ۸۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است. این شرکت هم اکنون جزو پنچ شرکت بزرگ هوایی جهان محسوب می‌شود.
 
پیش‌تر در رده‌بندی «اسکای ‌ترکس»، شرکت هوایی سنگاپور بهترین خط جهان در سال ۲۰۱۸ شده بود. یکی از نکاتی که سبب می‌شود این شرکت در فهرست‌های بهترین خطوط هوایی همیشه جایگاه اول را داشته باشد ترکیبی از امکانات رفاهی مناسب در پرواز، ایمنی و نظم، محیط بسیار آرامش‌بخش کابین، مهماندارانی با لباس‌های زیبای شرق آسیا در کنار غذا‌های لذیذ با طعم شرقی است. از سوی دیگر معمولا صندلی‌های این شرکت فضای بیشتری را در کلاس‌های اکونومی برای مسافران خود در نظر می‌گیرد حال آنکه در پروازهای اروپایی تا جایی که امکان دارد فضای سرنشینان را کاهش می‌دهند و از غذای پرواز کم می‌کنند. در رده بندی‌های اخیر، هیچ شرکت اروپایی در ده رتبه نخست جای نگرفته است. البته در سال ۲۰۱۸ و در رتبه بندی اسکای ‌ترکس شرکت آلمانی لوفت‌هانزا تنها شرکت از اروپا و آمریکا بودکه توانست در میان ۱۰ شرکت برتر هوایی جهان جای گیرد. اما در فهرستی که فوربس منتشر کرده دیگر نامی از این شرکت آلمانی که در اروپا بهترین خدمات را عرضه می‌کند نیست.
ایرباس ایر نیوزلند با شعار «دیوانه راگبی» در مکان دوم بهترین خط هوایی سال ۲۰۱۹ شرکت ایر نیوزلند قرار دارد . در سال ۲۰۱۶ هم این شرکت که چندان بزرگ نیست توانسته بود مقام بهترین خط هوایی جهان را کسب کند.
 
با اینکه ناوگان ایر نیوزیلند تنها ۵۶ هواپیما دارد که از بسیاری از خطوط هوایی معروف در جهان کم‌تر است اما کارایی بالا، این شرکت را از بر‌ترین خطوط هوایی جهان کرده است.
 
ایرنیوزیلند بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی نیوزیلند به حساب می‌آید و فرودگاه آوکلند مقر اصلی این شرکت است.
 
در مکان سوم شرکت کانتاس قرار دارد. شرکت کانتاس که شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیا و بزرگ‌ترین خط هوایی این کشور است در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد. این شرکت هم‌اکنون پس از خطوط هواپیمایی کی‌ال‌ام و اویانکا، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می‌رود.
شرکت کانتاس در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و یکی از چهار کاربر اصلی بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ بود شرکت قطر که در چند سال اخیر در بیشتر رده بندی‌ها جزو ۱۰ شرکت برتر هوایی جهان بوده است هم در مکان چهارم قرار دارد. این شرکت اعلام کرده است قصد دارد حتی در شرایط تحریم آمریکا پرواز‌های خود به ایران را افزایش دهد .
 
در مکان پنجم نشریه فروبس شرکت ویرجین استرالیا قرار دارد. این شرکت تازه تاسیس در سال دو هزار توسط بازرگان بریتانیایی به نام ریچارد برانسون بنا شد. این خط هوایی پس از کانتاس، دومین شرکت هواپیمایی استرالیا است.
هواپیماهای آل‌نیپون در فرودگاه هاندا توکیو شرکت امارات در این رده‌بندی در مکان ششم قرار دارد. شرکت امارات تنها از دو مدل هواپیما در خط هوایی خود استفاده می‌کند. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین ناوگان‌های ایرباس ۳۸۰ جهان که بزرگ‌ترین هواپیمای جهان است را در اختیار دارد. امارات ۱۰۱ فروند ایرباس ۳۸۰ سری ۸۰۰ دارد و بیش از ۷۰ فروند دیگر از این هواپیما هم سفارش داده است. هواپیمایی امارات بزرگترین کاربر بوئینگ ۷۷۷ در جهان است و هم اکنون ۱۵۱ فروند بوئینگ ۷۷۷ را در اختیار دارد.
 
شرکت آل نیپون ژاپن که به نظم شهرت دارد؛ در این رده بندی در مکان هفتم و شرکت ای‌وی‌ایر تایوان در مکان هشتم قرار گرفته است.
 
شرکت کاتای‌پاسفیک هنگ‌کنگ درمکان نهم قرار دارد. خدمات این شرکت هم لوکس است و هم سعی می‌کند در پروازهای خود حس و حال شرق آسیا را به مسافران منتقل کند. در مکان دهم هم ژاپن ایرلاین قرار دارد.
 
در رده بندی‌های دو سال اخیر شرکت‌های هوایی اروپایی و آمریکایی درحال خروج از فهرست بهترین‌ها هستند و جای آن‌ها را شرکت‌هایی در شرق و غرب آسیا و اقیانوسیه گرفته‌اند.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.