هیچ کس در استرالیا این سوپرگاو را نمی‌خرد

نیکرز (بدون نیاز به توضیح - وسط) و بقیه گاوهای مزرعه که در برابر او گوساله به نظر می‌رسند در استرالیا یک سوپرگاو قدش به حدود دومتر و وزنش به ۱۴۰۰ کیلوگرم رسیده و همین باعث شده هیچ خریداری نداشته باشد؛ چرا که همه می‌گویند برای بردن و یا رسیدگی به او امکانات لازم را ندارند.
 
نام این گاو سیاه وسفید نیکرز است و گمان می‌رود در استرالیا که یکی از قطب‌های اصلی دام‌دارای جهان است، بزرگترین گاو زنده باشد.
 
قد نیکرز ۱۹۴ سانتیمتر و وزن او ۱۴۰۰ کیلوگرم است و همان طور که در عکس بالا دیده می‌شود به طرز مشهودی از گاوهای مزرعه محل سکونتش درشت‌تر است. نیکرز که هفت سال دارد، تا همین اواخر برای حراجی به بازار محلی برده می‌شد اما کم کم مالکش، جف پیرسون، متوجه شده که هیچ کس قادر به خرید او نیست چرا که ابزار و امکانات مناسب هیکل او را ندارد.
 
بدین ترتیب نیکرز این شانس را پیدا کرده که به جای روانه شدن به سلاخ‌خانه یا هر جای دیگری، مابقی عمرش را در مزرعه مایلوپ بگذارند.
 
به گفته آقای پیرسون، نیکرز که از نژاد هلشتاین است به طرز چشم‌گیری درشت‌تر از گاوهای هم نژاد خود است.
 
"اون از اول هم گنده‌تر از همه بود و با گله که راه می‌رفت کاملا تابلو بود. اوایل گفتیم شاید رشدش متوقف بشه. اما نشد و همین‌طوری بزرگ و بزرگ‌تر شد. چند راس گاو دیگه که هم سن و سال او بودند راهی قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها شدن اما اون موند و ما هم تصمیم گرفتیم دیگه کاری باهاش نداشته باشیم و بگذاریم همینجا زندگی کنه."
 تاکنون بزرگترین گاوی که نامش در کتاب رکودها ثبت شده در ایتالیا و به سال ۲۰۱۰ بوده که قدش ۲ متر و یک سانتیمتر اندازه‌گیری شده است.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اگر مجلس و دولت و رهبر و عمیق ....بیان پیش این، با اینکه سوپر گاو هست، این بلند میشه جلوی پاشون میگه یا الله! اساتید اومدن.
  67
  42
  ‌چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.