دلار با ۱۲ هزارتومان خداحافظی کرد؛ بازگشت نرخ ارز به سطح مُرداد

بهای هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز سه‌شنبه بازار آزاد ارز تهران به کمتر از ۱۲ هزارتومان رسید و در مقابل ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان مبادله شد.
 
این نرخ پایین‌ترین رقم ثبت شده برای دلار آمریکا طی ۴ ماه گذشته است. نرخ دلار برای اول بار در جریان معاملات روز هفتم مرداد ماه گذشته از مرز ۱۱ هزارتومان عبور کرد.
 
در همین حال قیمت هر یورو نیز طی خرید و فروش روز سه شنبه بازار آزاد ارز، عقب‌نشینی خود را به سمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ هزارتومان آغاز کرد. همچنین قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز به کمتر از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان کاهش یافت.
 
دو ماه پیش قیمت هر دلار آمریکا با ثبت رکوردی تاریخی از مرز ۱۹ هزار و ۳۰۰ تومان فراتر رفته و بهای هر قطعه تمام سکه طلا نیز به بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان رسیده بود.
 
با وجود آغاز دور تازه تحریم‌های نفتی، بانکی و تجاری آمریکا علیه ایران، عرضه محدود و مستمر ارز توسط بانک مرکزی ایران، ایجاد محدودیت در مقابل تراکنش‌های ریالی، تشدید رکود اقتصادی و کاهش واردات اقلام خارجی موجب شده تا طی سه هفته گذشته روند نزولی نرخ ارز در بازار آزاد ایران ادامه داشته باشد.
+56
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  saeed scotland - اِسکای اِسکاتلند، انگلستان
  آرامش قبل از توفان
  82
  85
  ‌سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  بامید روزی که مانند سابق دلار به هفت تون برسه و با مانند سابق مسافرین واقعی بدنبال خرید دلار باشند.البته زمان سابق تومن میبردیم آلمان و در بانکهای آلمان و فرانسه و انگلیس تبدیل بارز آن کشورها میکردیم البته با عزت و احترام,ولی حالا,,,,,بزگریم
  11
  63
  ‌سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اولا دلار 3500 تومان بود و حالا شده 12000 تومان و هنوز 4 برابر 6 ماه پیش هست. دوما این بازی دولت و قیمت واقعی دلار 20000 تومان هست. سوما تا میتوانید دلار بخرید چون سود خواهید برد.. اما مواظب باشید چون دولت مقادیر زیادی دلار تقلبی وارد بازار کرده تا میزان خرید و فروش کم شود. با تزریق مقادیر زیادی دلار این قیمت موقت هست
  74
  69
  ‌سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kalo palang - لندن، انگلستان
  جریان این دلار هم شده مثل قحطی جنگ اول ،
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.