تجمع گروهی از پزشکان در حمایت از فرهاد میثمی، پزشک زندانی

 تجمع جمعی از پزشکان در مقابل مجلس شورای اسلامی ایران جمعی از پزشکان در حمایت از فرهاد میثمی پزشک زندانی، تجمعی را در مقابل مجلس شورای اسلامی ایران برگزار کردند و در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس، خواهان انتقال فوری فرهاد میثمی به بیمارستان مجهز شدند.
 
در بخشی از این نامه که روز دوشنبه ۵ آذر منتشر شد، آمده است: «ما جمعی از پزشکان این مرز و بوم، نسبت به سلامتی و حفظ جان یکی از همکارانمان، آقای دکتر فرهاد میثمی، قویا نگران می باشیم. ایشان در تاریخ نهم مرداد ماه سال جاری با اتهام وارده تحت بازداشت قرار گرفته و به زندان اوین منتقل شده اند و در اعتراض به مسائلی؛ از فردای روز بازداشت ( یعنی از روز ده مرداد) اقدام به اعتصاب غذای خشک نموده اند که متاسفانه تا امروز ادامه دارد...»
 
در بخشی از عکس‌های ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از پزشکان با در دست گرفتن پلاکاردهایی با مضمون «از اورژانس ۱۱۵ هم گذشت! جان دکتر فرهاد میثمی در خطر است»، خواهان رسیدگی مقامات به وضعیت این پزشک زندانی شده‌اند.
تجمع پزشکان مقابل مجلس شورای اسلامی ​همچنین در بخش دیگری از این نامه آمده است: « ما صاحبان امضاهای ذیل بنابر وظیفه شرعی، شغلی و اخلاق حرفه‌ای خود لازم دیدیم تا از شما مسئولین محترم تقاضا کنیم بدون توجه به اتهام ایشان و با در نظر گرفتن حق زیست افراد در جهت حفظ کرامت انسانی آنگونه که شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، مراتب انتقال اورژانسی ایشان به بیمارستان تخصصی مجهز را فراهم آورید...»
 
فرهاد میثمی، ۴۸ ساله، فعال مدنی و پزشک زندانی که از ۹ مرداد امسال در بازداشت به سر می‌برد، از نزدیکان نسرین ستوده است و در اغلب اعتراضات به همراه او حضور داشت.
 
مقام های قضایی ایران بعد از بازداشت میثمی، او را به اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، اشاعه و ترویج فساد و فحشا و بی‌حجابی در جامعه متهم کردند. در اعتراض، آقای میثمی از تاریخ ۱۰ مرداد ماه، یک روز پس از بازداشتش تاکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
 
یکی از خواسته‌های آقای میثمی برای اتمام بخشیدن به اعتصاب غذای خود، آزادی برخی زندانیان، از جمله رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری است.
 
پیشتر سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که مقامات ایران باید فرهاد میثمی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  منوچهری - کرمان، ایران
  وقتی پزشکان تظاهرات و یا تحصن کنند, یعنی دیگه اوضاع خیلی خرابه!! علی چلاق به دادگاه سلام کن! ;)
  3
  19
  دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.