هشدار! تلفن پلیس راهور را جواب ندهید

همه ما با کلاهبرداری‌هایی به سبک و سیاق متفاوت روبرو شدیم اما این یکی واقعا نوبر است! کدام آدمی به فکرش رسیده به اسم پلیس راهور و برقراری تماس تلفنی با شهروندان آنها را تیغ بزند؟
 
مهدی جوهری معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز در این باره می‌گوید: این افراد متقلب در هنگام تماس اظهار می‌کنند که کارت طلایی خودرو شما صادرشده و از طریق پست ارسال می‌شود هزینه پست و صدور کارت یک‌میلیون و صد هزار ریال بوده و باید به مأمور مقابل درب منزل خودپرداخت کنید.
 
جوهری تأکید کرد: همشهریان آگاه باشند این افراد هنگام تماس تلفنی باحالت کاملاً آمرانه فرد را در یک موقعیت روانی قرار داده و اعلام می‌دارند که گرفتن این کارت‌ها از الزامات بوده و اگر این کارت‌ها را دریافت نکنند از خدمات پلیس راهور محروم خواهند شد و در صورت دریافت کارت در کاهش خلافی خودرو مؤثر است.
 
او تصریح کرد: این تماس‌ها جعلی بوده و هیچ کارت طلایی توسط پلیس راهور صادر نشده است و کارت‌های طلایی فقط از طریق شرکت‌های خودروسازی و شرکت‌های بیمه صادر می‌شود و روش ارسال به این‌گونه نیست.
 
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز گفت: در چند روز گذشته حجم قابل‌توجهی از شکایات مردمی از این روش کلاه‌برداری اعلام‌شده است لازم به توضیح است همشهریان هرگونه تماس مشکوک در مورد کارت سوخت و کارت طلایی را بلافاصله به پلیس اطلاع داده و بدون آگاهی و بررسی هیچ مبلغی را با این روش پرداخت نکنند.
+35
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.