در پس هر خنده رازی نهفته است؛ با انواع خنده و معنای هر یک آشنا شوید - تصاویر

انسان ها این توانایی را دارند که یک خنده را از فاصله ای به اندازه ی یک زمین فوتبال تشخیص دهند. این ویژگی تکاملی به این دلیل به وجود آمد تا انسان بتواند دوست را از دشمن تشخیص دهد. اما خنده ها رازهای پنهانی در خود دارند که باید رمزگشایی شوند. انسان ها با استفاده از خنده هایشان احساسات شان را ابراز می کنند، مخفی می کنند یا حتی طور دیگری نشان می دهند. در ادامه می خواهیم بر مبنای تحقیقات علمی به شما کمک کنیم انواع خنده و انگیزه و علت پشت هر یک از آن ها را تشخیص دهید.
۱- خنده با لب های بسته
خنده با لب های بسته نوع مورد علاقه ی سیاستمدارها است و نشان می دهد که شخص از چیزی باخبر است که برای شما اهمیت خاصی دارد اما او قصد ندارد این راز را فاش کند. تشخیص این خنده بسیار ساده است، چون شبیه به همان احساسی است که پشت آن وجود دارد. در این حالت، شما خنده را می بینید، اما لب ها بسته هستند و دندان ها اصلا دیده نمی شوند.
۲- خنده ی کج
وقتی کسی گیج و حیرت زده باشد، این مسأله در خنده ی او هم نمود پیدا می کند. در این نوع خنده، یک طرف لب ها به سمت بالا کج می شود که نشان می دهد منتظر اتفاقات خوبی هستید، در حالی که طرف دیگر لب ها به سمت پایین کج می شود به این معنی که شرایط آنقدرها هم فوق العاده نیست.
۳- خنده ی زورکی
روزهایی هست که حس و حال خندیدن ندارید اما شرایط ایجاب می کند که لبخند بزنید. یا کسی لطیفه ی نه چندان بامزه ای برایتان تعریف کرده و انتظار دارد که اگر هم خنده تان نگرفت، دست کم یک لبخند از شما ببیند. به خنده ی سرد و بی روحی که در چنین موقعیت هایی می کنید، خنده ی زورکی گفته می شود. در این حالت، لب ها سعی می کنند شاد و خندان به نظر برسند، اما چشم ها احساس واقعی تان را لو می دهند.
۴- خنده ی واقعی
خنده ی پهن و خطوط دور چشم ها، نشانه های یک خنده ی واقعی هستند. این خنده شادی شما را به دنیا نشان می دهد. به علاوه، خنده های واقعی مسری هستند و این شادی را به اطرافیان تان هم منتقل می کنند.
۵- پوزخند
پوزخند نوعی خنده ی تمسخر آمیز و تا حدودی خودپسندانه است که دیگران را به باد تمسخر می گیرد. تشخیص این خنده سخت نیست. در این حالت، لب ها کمی به سمت بالا کج می شوند و عداوت از چشم ها می بارد. هر کسی که با این خنده رو به رو شود، فورا متوجه آن می شود. این خنده نوع مورد علاقه ی افراد خودشیفته است.
۶- خنده ی خودپسندانه
برای رمزگشایی این نوع خنده کار سختی در پیش دارید. در این حالت، لب ها محکم به هم فشرده می شوند و یک طرف لب ها بالاتر از طرف دیگر قرار می گیرد. بسته به موقعیت و شخص، چنین خنده ای می تواند نشانه ی غرور یا احساس رضایت باشد. علاوه بر این ها، از این نوع خنده برای جلب توجه جنس مخالف هم استفاده می شود.
۷- خنده با دهان باز
خنده با دهان باز شاید برای عکس و سلفی گرفتن جالب باشد، اما جز این موارد، استفاده از آن شاید انتخاب چندان خوبی نباشد. اما شکی نیست که این نوع خنده نشان دهنده ی فوران شادی زیاد شما است.
۸- خنده به سبک مهمانداران هواپیما
این خنده ساختگی ترین نوع خنده است و علت نامگذاری آن این است که مهمانداران هواپیما آموزش می بینند همیشه به مسافران لبخند بزنند و با آن ها خوش رو باشند. در این حالت، گرچه لب ها برای خندیدن از هم باز و دندان ها دیده می شوند، اما چشم ها بی احساس و بی حالت باقی می مانند. هیچ احساسی پشت این خنده وجود ندارد و تنها از روی وظیفه انجام می شود.
+11
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.