پرواز عملیاتی سوخو ۵۷ در آسمان سوریه

یکی از تصاویر منتشرشده از سوی وزارت دفاع روسیه سوخو ۵۷ بیش ازده پرواز در سوریه انجام داده و در شرایط متفاوت جنگی قرار گرفته است. این جنگنده که رقیب اف ۲۲، پیشرفته‌ترین هواپیمای جنگی جهان است قرار است در سال ۲۰۱۹ به‌طور گسترده در اختیار نیروی هوایی روسیه قرار گیرد.
 
​ارتش روسیه فیلم‌هایی را از پرواز عملیاتی این جنگنده در سوریه منتشر کرده است.
 
گفته می‌شود در حال حاضر جنگنده اف ۲۲ آمریکا «سلطان آسمان» است و هیچ جنگنده‌ای توان مبارزه با این هواپیما را ندارد. اما مدتی است روسیه با جنگنده سوخو ۵۷ و چینی‌های با جنگنده جی ۲۰ سعی دارند خود را به اف ۲۲ نزدیک کنند.
 
اف ۲۲ یکی از معدود هواپیماهایی است که از قابلیت ابرپیمایش (سوپر کروز) برخوردار است یعنی می‌تواند بدون روشن کردن پسسوز موتور در سرعت‌های مافوق صوت پرواز کند. مانورپذیری بسیار بالا، پنهانکاری و حسگرهای یکپارچه و اویونیک بسیار پیشرفته این هواپیما را از جنگنده‌های دیگر متمایز می‌کند. اف-۲۲ مشخص نیست سوخو ۵۷ در این زمینه‌ها چه وضعیتی نسبت به اف ۲۲ دارد اما از نظر سطوح بدنه به‌نظر می‌رسد درصد رادار گریزی کمتری نسبت به اف ۲۲ داشته باشد.
 
بدنه اف ۲۲ از آلیاژی سری تیتانیوم و کِولار-کربن و نوعی آلومینیوم تشکیل شده است که این آلیاژ بسیار سخت و در عین حال سبک است.
 
موتور سوخو ۵۷ قوی‌ترین موتور ساخته شده روس‌ها برای هواپیماهای نظامی و از نوع آل ۴۱ است.
 
برد مفید رادار سوخو-۵۷ می‌تواند اهدافی با ابعاد یک متر را تا شعاع ۴۰۰ کیلومتری شناسایی کند. گفته می‌شود روس‌ها در این هواپیما سعی کرده‌اند از هوش مصنوعی هم استفاده کنند. این هواپیما در بسیاری از زمینه‌ها بنا بر طرح سوخو ۳۵ که هم اکنون پیشرفته‌ترین هواپیمای ارتش روسیه و از نظر آیرو دینامیکی و قابلیت‌های مانور‌های پروازی، پیشرفته‌ترین هواپیمای جهان است، ساخته شده است.
+12
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  همش چرت وپرت است روسها دروغگو هستند
  19
  13
  دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.